اجرای برنامه ویژه کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در 31 استان کشور

کرج- ایرنا- معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه این سازمان در 31 استان کشور برنامه کنترلی خاصی در رابطه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در دستور کار قرار داده، گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در این زمینه می تواندمطالب مرتبط

حجتی: مشکل جدی در آنفلوانزای پرندگان نداریم

تهران- ایرنا- وزیر جهادکشاورزی گفت: امسال با تمهیداتی که در پیش گرفتیم، خوشبختانه مشکل جدی در خصوص شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود ندارد.

گزارش نشدن موردی از آنفلوآنزای پرندگان در گلستان

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان با اشاره به مشاهده آنفلوآنزای پرندگان در برخی مناطق کشور، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از آنفلوانزای پرندگان در استان گلستان مشاهده نشده است.

شناسایی 19 کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان اصفهان

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: در حال حاضر نزدیک به 19 کانون آنفولانزای فوق حاد پرندگان در دو شهرستان نجف‌آباد و تیران و کرون در استان اصفهان شناسایی شده است.

طرح پایش بیماری آنفولانزای پرندگان در کرمانشاه اجرا می‌شود

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی کرمانشاه گفت: طرح پایش و مراقبت فعال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ۱۴ شهرستان استان اجرا می‌شود.

محیط زیست در باره بازگشت کابوس کشتار پرندگان مهاجر هشدار داد

ساری- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خواستار کمک همگانی و مسئولیت پذیری دستگاههای مختلف در اجرای برنامه های مقابله با شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر در استان مازندران شد و هشدار داد که این سازمان به تنهایی قادر به مهار این معضل نیست.

تشکیل کمیته ویژه کنترل جمعیت در پاکستان

با دستور نخست وزیر پاکستان کمیته ویژه کنترل جمعیت در این کشور شکل گرفته و سر وزیران ایالت‌ها مسئول اجرای سیاست‌های آن شدند.

گزارش نشدن آنفلوآنزای پرندگان در خوزستان/ کنترل کانون‌های ریزگردها تا چند سال آینده

استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت بیماری آنفلوآنزای پرندگان، گفت: با اقدامات انجام شده، این بیماری که تا مرز استان خوزستان وجود داشت، وارد استان نشد.

پرندگان زمستان‌گذر در استان بوشهر پایش می‌شوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه جزایر و نقاط ساحلی این استان مملو از پرندگان مهاجر و زمستان‌گذر است گفت: برای دستیابی به وضعیت این پرندگان در ابعاد مختلف، پایش پرندگان زمستان‌گذر در استان اجراء می‌شود.

20 کانون آلوده به آنفلوآنزای پرندگان در اصفهان شناسایی شد

اصفهان - ایرنا- مدیرکل دامپزشکی اصفهان گفت : 20 کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از ابتدای تیرماه امسال در این استان شناسایی و کنترل شده است.

پروانه شکار پرنده در قم صادر نمی شود

قم ـ ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: در سال جاری پروانه شکار پرنده در استان جهت پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان صادر نمی شود.

اجرای ویژه برنامه میدان تا میدان

همزمان با روز نکوداشت اصفهان، ۷۰۰گروه هنری در ویژه برنامه "میدان تا میدان" برنامه اجرا می‌کنند.

برخورد قضایی با مراکز غیرمجاز و جوجه‌ریزی غیرقانونی

مدیرکل دامپزشکی استان یزد با تاکید بر لزوم پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان گفت: مراکز غیرمجازی که اقدام به جوجه‌ریزی کنند مورد پیگیری و برخورد قضایی قرار می‌گیرند.]]>

اجرای پیشگیری و کنترل آفات جنگلی در لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای عملیات پیشگیری و کنترل آفات و بیماری‌های جنگلی در استان خبرداد.

رئیس سازمان برنامه‌ریزی استان تهران: رشد جمعیت شهری بحران آتی کشور است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اهمیت توسعه روستایی در برنامه ششم توسعه گفت: 5هزار روستا در سراسر کشور در اولویت اجرای برنامه‌های توسعه و اشتغال پایدار قرار دارند.

اجرای طرح شناسایی و درمان مبتلایان به هپاتیت "سی"در زندان‌های کردستان

مدیرکل زندان‌های استان کردستان، یکی از مهمترین دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان در زندان‌های استان را کنترل و درمان هپاتیت C دانست و در این باره گفت: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری های رفتاری و با توجه به ورود داروهای درمان هپاتیت C به کشور، از سال 95 تست

اجرای برنامه توسعه پایدار 70 روستای استان تهران آغاز شد

شهرری ـ ایرناـ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینکه تدوین برنامه توسعه، اشتغال و کارآفرینی 330 روستای هدف در استان تهران تکمیل شده است، گفت: هم اکنون اجرای این طرح در 70 روستای استان در سال جاری آغاز شده است.

اعلام ویژه برنامه های هفته کتاب در مازندران

برگزاری نمایشگاه کتاب در همه شهرهای استان ، اجرای طرح چهل جشن کتاب در چهل شهر و تجلیل از فعالان فرهنگ مکتوب و نشر از مهمترین برنامه های هفته کتاب است .

برنامه های هفته وحدت با جشن های بهار مهربانی رونق می گیرد

ایلام - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از برنامه ریزی این اداره کل با مشارکت دستگاه های فرهنگی برای اجرای ویژه برنامه جشن های بهار مهربانی در این استان همزمان با هفته وحدت خبر داد.

دست‌های خالی تالاب‌ها برای پذیرایی از پرندگان مهاجر

با آن که از یک ماه پیش مهاجرت پرندگان به استان فارس آغاز شده، اما تالاب‌های استان آبی ندارند.

برگزاری ویژه‌ برنامه «کاروان گل» در ۶ مسیر در شهر تهران

همزمان با اجرای جشن‌های بزرگ بهار مهربانی، ویژه‌برنامه «کاروان گل» به مدت ۶ روز در ۶ مسیر در شهر تهران برگزار می‌شود.