اجرای برنامه ویژه کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در 31 استان کشور

کرج- ایرنا- معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه این سازمان در 31 استان کشور برنامه کنترلی خاصی در رابطه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در دستور کار قرار داده، گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در این زمینه می تواندمطالب مرتبط

آلودگی۱۰کانون به آنفلوانزای پرندگان/۹میلیون قطعه پرنده واکسینه شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه امسال ۱۰ کانون به ویروس آنفلوانزای پرندگان آلوده شده است، گفت: تاکنون حدود ۹ میلیون قطعه پرنده علیه این بیماری واکسینه شده اند.

کاهش ۹۵ درصدی کانون‌های بیماری آنفلوانزای پرندگان

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی: در دوماه گذشته ۱۰ کانون آلوده به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شناسایی شده است.

امکان ورود محموله‌های آلوده به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به استان

امکان ورود محموله‌های آلوده به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد.

انجام پایش مستمر برای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: با توجه به کاهش دما، پایش مستمر دامپزشکی استان برای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تمام نقاط استان در حال انجام است.

امکان ورود محموله‌های آلوده به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به استان

امکان ورود محموله‌های آلوده به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به استان وجود دارد.

امسال طغیان آنفلوآنزا نداریم/ بیماری تحت کنترل است

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: از نیمه سال گذشته برای کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که تلفات زیادی در سال‌های گذشته از جمعیت طیور کشور گرفت، برنامه داشتیم و همانند پارسال معتقدیم که این بیماری هم‌اکنون تحت کنترل است و امسال طغیانی نمی‌شود.

امسال طغیان آنفولانزا نداریم/ بیماری تحت کنترل است

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: از نیمه سال گذشته برای کنترل بیماری آنفولانزی فوق حاد پرندگان که تلفات زیادی در سال‌های گذشته از جمعیت طیور کشور گرفت، برنامه داشتیم و همانند پارسال معتقدیم که این بیماری هم‌اکنون تحت کنترل است و امسال طغیانی نمی‌شود.

پای سازمان محیط زیست در کفش‌ وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی

مسئولان ارشد وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی بارها پرندگان مهاجر را عامل انتشار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معرفی کرده و نسبت به امکان ابتلای انسان به این ویروس هشدار داده‌اند اما سازمان حفاظت محیط زیست این روزها چیز دیگری می‌گوید.

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان رضوی تحت کنترل است

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: آنفلونزای فوق حاد پرندگان در خراسان رضوی تحت کنترل است.

طراحی ۱۲۰ برنامه ویژه‌ پرورشی برای دانش‌آموزان/ اجرای منشور حمایت از کالای ایرانی در مدارس

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اجرای ۱۲۰ برنامه با رویکرد تعلیم و تربیت تمام ساحتی از ابتدای مهر امسال در مدارس کشور خبرداد.

ورود نخستین گروه پرندگان مهاجر به زنجان

نخستین گروه پرندگان مهاجر از نوع اردک سرسبز و خوتکا به عنوان پیش قراولان این پرندگان وارد استان شدند.

ورود پرندگان مهاجر به تالاب بین‌المللی گندمان

ایرنا-شهرکرد- همزمان با فصل کوچ پرندگان از نیمه کره شمالی، پرندگان مهاجر از جمله لک لک، گاوچرانک، کشیم کوچک، چوب پا ، اردک ، مرغ ماهیخوار وارد تالاب بین المللی گندمان چهارمحال و بختیاری شدند.این پرندگان تا آبانماه در این تالاب حضور دارند. عکس: احمد ریاحی

پرندگان مهاجر به استان بوشهر رسیدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به فرود پرندگان مهاجر در نقاط حفاظت شده این استان گفت: انواع گونه‌های سلیم، پرستوهای دریایی، حواصیل‌ها، اگرت‌ها و گونه‌های متنوع دیگر قابل مشاهده است.

ویژه برنامه‌های سالروز شهادت امام رضا(ع) در کشور برگزار می‌شود

بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه برنامه‌هایی برای در دهه آخر صفر و ایام شهادت حضرت رضا(ع) برنامه‌ریزی کرده است.

شکارچیان پرندگان کمیاب درگلستان به دام افتادند

‌در ۱۰۰روز گذشته، ۲۱ نفر اعضای ۱۱ گروه شکار غیرمجاز قبل از هر گونه صید و زنده گیری پرندگان با ارزش و کمیاب از سوی محیط بانان در غرب استان گلستان دستگیر و به دام قانون افتادند.

دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه های اربعین حسینی همکاری کنند

خرم آباد - ایرنا- معاون فرماندار پلدختر گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان به ویژه مسوولان فرهنگی در اجرای برنامه های ستاد اربعین حسینی همکاری و مشارکت کنند.

نخستین جلسه مرزبانیِ زیستی استان کرمان

به منظور کنترل آنفولانزای حاد پرندگان نخستین جلسه مرزبانیِ زیستی استان کرمان امروز برگزار شد.

شکارچیان پرندگان کمیاب درگلستان به دام افتادند

گرگان - ایرنا - در 100روز گذشته، 21 نفر اعضای یازده گروه شکار غیرمجاز قبل از هر گونه صید و زنده گیری پرندگان با ارزش و کمیاب از سوی محیط بانان در غرب استان گلستان دستگیر و به دام قانون افتادند.

چهارمحال و بختیاری عاری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: امسال تاکنون در این استان هیچ گونه موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

تخریب کومه های صید پرندگان

کومه های صید پرندگان شکاری به وسیله نیروهای یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تخریب شد.