ژاپن: فریب لبخند دیپلماتیک کره شمالی را نمی‌خوریم

در حالی که نشانه‌هایی از بهبود روابط 2 کره وجود دارد، مقامات ژاپنی یکی پس از دیگری بر عدم تغییر موضع ژاپن در قبال کره شمالی و ادامه اعمال فشار برای پایان دادن به برنامه‌های اتمی پیونگ یانگ، تاکید دارند.مطالب مرتبط

ژاپن: فریب لبخند دیپلماتیک کره شمالی را نمی‌خوریم

در حالی که نشانه‌هایی از بهبود روابط 2 کره وجود دارد، مقامات ژاپنی یکی پس از دیگری بر عدم تغییر موضع ژاپن در قبال کره شمالی و ادامه اعمال فشار برای پایان دادن به برنامه‌های اتمی پیونگ یانگ، تاکید دارند.

وزیر دفاع ژاپن: فریب لبخند دیپلماتیک پیونگ یانگ را نمی‌خوریم

وزیر دفاع ژاپن امروز(سه شنبه) گفت که موضع کشورش در اعمال فشارهای بیشتر بر کره شمالی برای دست کشیدن این کشور از برنامه‌های اتمی و موشکی‌اش، تغییر نمی‌کند.

فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک بر کره شمالی ادامه می یابد

مایک پنس گفت آمریکا به افزایش فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی علیه کره شمالی بر سر برنامه هسته ای این کشور ادامه خواهد داد.

توافق رهبران آمریکا و ژاپن برای تشدید فشارها علیه کره‌شمالی

وزارت خارجه ژاپن امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، نخست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهوری آمریکا توافق کردند تا فشار روی کره‌شمالی را تا زمانی که پیونگ‌یانگ برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خودش را کنار بگذارد، ادامه دهند.

سومین گزارش ژاپن از دور زدن تحریم‌ها توسط کره شمالی

ارتش ژاپن شاهد انتقال کشتی به کشتی در آب‌های بین‌المللی بوده است که "قویا مظنون" به نقض تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه کره‌شمالی است و این سومین حادثه‌ اینچنینی است که ژاپن در یکماه گذشته گزارش می‌دهد.

حمایت فنلاند از حل دیپلماتیک مساله هسته ای کره شمالی

پکن - ایرنا - نخست وزیر فنلاند گفت: کشورش به طور کامل از تلاش های کره جنوبی برای حل مسالمت آمیز و دیپلماتیک مساله هسته ای کره شمالی حمایت می کند.

توافق آمریکا و کره جنوبی برای تعامل دیپلماتیک بیشتر با کره شمالی

معاون رئیس جمهور آمریکا از توافق واشنگتن و سئول بر سر تعامل دیپلماتیک و سیاسی بیشتر با کره شمالی خبر داده است.

وزیر خارجه ژاپن برقراری تماس با کره شمالی را رد نکرد

پکن - ایرنا - وزیر خارجه ژاپن گفت: در صورتی که مقصود از برقراری تماس با کره شمالی ارسال پیامی باشد دایر بر آن که این کشور باید غیر هسته ای شود تا بتوان مذاکرات را آغاز کرد، برقراری چنین تماسی با مقامات کره شمالی را رد نمی کند.

انتشار ۳ کتاب درباره کره شمالی

ترجمه سه کتاب «هزار فرسنگ تا آزادی»، «حسرت نمی‌خوریم» و «آکواریوم‌های پیونگ یانگ» درباره کره شمالی منتشر شد.

همکاری آمریکا و ژاپن در مورد فشار بر کره شمالی

پکن - ایرنا - نخست وزیر ژاپن و فرمانده ارتش آمریکا تاکید کردند دو کشور در کنار کره جنوبی برای وارد کردن حداکثر فشارها به کره شمالی همکاری خواهند کرد.

عضو پارلمان ژاپن: باید کره شمالی را تحت محاصره نگه داشت

رئیس کمیته امور خارجه پارلمان ژاپن ضمن انتقاد از کمک کره جنوبی به کره شمالی تاکید کرد که باید پیونگ یانگ را تحت محاصره نگه داشت تا سیاست‌های موشکی و اتمی‌اش را کنار بگذارد.

ژاپن و آمریکا درباره ادامه فشارها بر کره شمالی توافق کردند

نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهور آمریکا طی گفت‌وگویی تلفنی توافق کردند تا زمانی که کره شمالی برنامه‌های موشکی و اتمی خود را کنار نگذاشته، فشار بر آن ادامه یابد.

گزارش ژاپن به سازمان ملل در مورد نقض احتمالی تحریم های کره شمالی

پکن - ایرنا - وزارت امور خارجه ژاپن اعلام داد نقض احتمالی تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی از طریق انتقال کشتی به کشتی کالا توسط دو کشتی در دریای چین شرقی را به سازمان ملل گزارش کرده است.

رهبر کره شمالی بر ادامه مصالحه و مذاکرات بین دو کره تاکید کرد

«کیم جونگ اون» پس از دیدار با هیات دیپلماتیک کره شمالی پس از بازگشت از المپیک زمستانی در همسایه جنوبی خود، ادامه «جو مصالحه و مذاکرات» بین دو کره را حائز اهمیت دانست.

کرزای: آمریکا نباید ما را فریب دهد

رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در مصاحبه‌ای از کاخ سفید خواست، به منافع کشورش احترام بگذارد و به واشنگتن نسبت به فریب دادن کابل هشدار داد.

تاکید واشنگتن بر حفظ فشار حداکثری علیه کره‌شمالی در عین استقبال از مذاکرات

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد کشورش به همراه کره‌ جنوبی بر سر شرایطی به منظور افزایش تعامل دیپلماتیک با کره شمالی توافق کرده است که در گام اول این تعامل با سئول آغاز شده و پس از آن احتمالا منجر به مذاکرات مستقیم و بدون پیش شرط با واشنگتن

ژاپن از نقض جدید احتمالی تحریم های کره شمالی خبر داد

تأکید معاون ترامپ بر توافق با متحدان برای منزوی کردن کره‌شمالی

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، ایالات متحده، ژاپن و کره‌جنوبی در مورد انزوای کره‌شمالی به خاطر برنامه هسته‌ای‌اش در توافق کامل هستند.

امضای موافقتنامه بین ژاپن و ایران

موافقت نامه تامین منابع مالی توسط دولت ژاپن برای بهبود تجهیزات پزشکی بیمارستان‌های امام حسین و آرش با همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) امضا شد.

موگرینی: فشار اتحادیه اروپا بر کره شمالی ادامه می یابد

وین - ایرنا - «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در آغاز نشست غیر رسمی 2 روزه وزیران امورخارجه اروپایی گفت، این اتحادیه به اقدامات خود برای فشار بر کره شمالی ادامه می دهد اما در عین حال مسیر دیپلماتیک را نیز دنبال می کند.