حزب‌الله عراق: آمریکا ۱۰ پایگاه نظامی در کشور دارد

«گردان‌های حزب‌الله» عراق اعلام کردند، اطلاعات‌شان درباره وجود ۱۰ پایگاه نظامی آمریکا در عراق موثق است و آمریکا قصد دارد یک پایگاه دیگر را نیز در این کشور احداث کند.مطالب مرتبط

اعتراض مردم اوکیناوا به جابه جایی پایگاه نظامی آمریکا

دهها هزار نفر از معترضان به استقرار پایگاه نظامی آمریکا در اوکیناوای ژاپن خواستار خروج کامل نیروهای آمریکایی از این جزیره شدند. 

قزاقستان: آمریکا در خزر پایگاه نظامی نخواهد داشت

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه قزاقستان اعلام کرد، آمریکا پایگاه نظامی در دریای خزر نخواهد داشت و تنها بحث انتقال ترانزیت محموله های غیرنظامی این کشور به افغانستان از طریق ما مطرح است.

خواهان استقرار پایگاه‌های نظامی آمریکا در خزر نیستیم

وزیر امور خارجه قزاقستان گفت: «آستانه» خواستار استقرار پایگاه‌های نظامی آمریکا در خزر نیست و این موضوع کاملاً مشخص است.

وزیر خارجه قزاقستان: وجود پایگاه نظامی آمریکا در دریای خزر موضوعیت ندارد

وزیر امور خارجه قزاقستان گفت، طرح مساله وجود پایگاه‌های نظامی آمریکا در دریای خزر بی‌ربط است و تنها چیزی که هست انتقال محموله‌های غیر کشنده به افغانستان است که ربطی به پایگاه نظامی ندارد.

توسعه 3 فرودگاه و ایجاد یک پایگاه نظامی دیگر توسط ائتلاف آمریکا در سوریه

ائتلاف آمریکا پس از ایجاد 15 پایگاه نظامی برای خود، این بار در تلاش است سه فرودگاه را در شرق سوریه گسترش داده و یک پایگاه نظامی دیگر در «منبج» در شمال سوریه احداث کند.

تروریسم انتقالی و بازگشت آمریکا به عراق

با افزایش دوباره فعالیت هسته‌های خاموش داعش در عراق، به نظر می‌رسد دور تازه‌ای حضور نظامی آمریکا در عراق در پیش باشد.

انهدام یک باند تروریستی در موصل/ ارتش عراق تجهیزات نظامی جدیدی از آمریکا تحویل گرفت

نیروهای امنیتی عراق یک باند تروریستی را در موصل منهدم کردند که از داعش حمایت لوجستیک می‌کرد. همچنین دولت عراق براساس توافق‌نامه همکاری نظامی با آمریکا، تجهیزات نظامی جدیدی تحویل گرفت.

ده ها هزار نفر در اوکیناوا خواستار برچیده شدن پایگاه نظامی آمریکا شدند

ده ها هزار نفر از معترضان با برپایی تظاهرات در جزیره اوکیناوا خواستار متوقف شدن طرح مربوط به نقل مکان پایگاه نظامی آمریکا شدند.

مخالفت سکنه اوکیناوا با جابجایی پایگاه نظامی آمریکا

ده‌ها هزار تن از سکنه اوکیناوا در اعتراض خود قسم خوردند تا جلوی جابجایی پایگاه نظامی آمریکایی را در این منطقه واقع در جنوب ژاپن بگیرند.

هیچ کشور خارجی حق دریانوردی نظامی و ایجاد پایگاه در خزر را ندارد

سخنگوی وزارت خارجه گفت: از دستاوردهای کنوانسیون خزر این است که هیچ کشور خارجی حق دریانوردی نظامی و غیر نظامی و ایجاد پایگاه در خزر را ندارد.

بازدید وابستگان نظامی ۲۸ کشور از پایگاه هوایی شهید لشگری

چهل نفر از وابستگان نظامی از ۲۸ کشور دنیا با حضور در پایگاه هوایی شهید لشگری مهرآباد نیروی هوایی ارتش، از این پایگاه بازدید کردند.

احداث و توسعه پایگاه‌های نظامی آمریکا در شمال سوریه

نیروهای آمریکایی به احداث و توسعه پایگاه‌های نظامی خود در مناطق تحت کنترل گروه مسلح موسوم به "نیروهایی دموکراتیک سوریه " (قسد) درشمال و شمال شرق سوریه ادامه می دهند.

کشته شدن ۱۷ نظامی در حمله به یک پایگاه نظامی در شمال نیجریه

در تازه‌ترین حمله عناصر گروه تروریستی «بوکوحرام» به یک پایگاه نظامی در شمال شرقی نیجریه، دستکم ۱۷ نظامی کشته شدند.

روسیه پایگاه مدرن نظامی در خزر ایجاد می کند

مسکو - ایرنا - وزیر دفاع روسیه با اعلام اینکه محل استقرار ناوگان روسیه از آستراخان به داغستان منتقل خواهد شد، اعلام کرد که این کشور قصد دارد در خزر پایگاه دریایی مدرن و تمام عیار ایجاد کند.

قزاقستان قصد ندارد در دریای خزر پایگاه نظامی آمریکایی مستقر کند

وزیر خارجه قزاقستان تاکید کرد که این کشور در چارچوب مشارکت خود در زمینه حمل کالاهای غیرنظامی آمریکایی به افغانستان، قصد ندارد پایگاه نظامی آمریکایی در دریای خزر ایجاد کند.

ورود 250 کامیون حامل سلاح به پایگاه‌های نظامی آمریکا در دیرالزور سوریه

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ظهر امروز چهارشنبه بیش از 250 کامیون حامل سلاح و تجهیزات نظامی وارد پایگاههای نظامی آمریکایی و غربی در شرق رود فرات سوریه شده است.

حمله موشکی رزمندگان یمنی به پایگاه نظامی سعودی در جیزان

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تجمعات نظامیان سعودی را در پایگاه های نظامی در جیزان با موشک های «زلزال1» و «بدر 1» هدف قرار دادند.

اردوغان: عملیات نظامی ما در سوریه و عراق ادامه خواهد یافت

رئیس‌جمهور ترکیه از ادامه عملیات نظامی این کشور در سوریه و عراق خبر داد.

اعلان جنگ آمریکا در فضا

گویی که جهان برای منافع نظامی سلطه گرایانه ترامپ بیش از اندازه کوچک شده باشد، وی قصد دارد فضا را به هدف جدیدی برای اقدامات نظامی آمریکا تبدیل کند.

مردم ژاپن به جابجایی پایگاه نظامی آمریکا اعتراض کردند

پکن- ایرنا- حدود 70 هزار تن از مردم، فعالان سیاسی و مدنی ژاپن در اعتراض به جابجایی یک پایگاه هوایی آمریکا از ناحیه 'اوکیناوا' به 'هنوکو' امروز شنبه تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.