مجوز مجلس به صندوق توسعه ملی برای سپرده‌گذاری ۱۵ هزار میلیاردی در بانک‌ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صندوق توسعه ملی مجوز دادند تا معادل ریالی ۱۵۰ هزار میلیارد ریال با نرخ صفر درصد و مطابق برنامه ششم در بانک‌های کشور سپرده‌گذاری کند.مطالب مرتبط

لغزش پول در آستانه ورود به بانک‌ها

در حالی از حجم سپرده‌گذاری مردم در بانک‌ها کاسته شده که در این بین بازارهای موازی از جمله ارز و سکه که در رقابت با بانک‌ها قرار داشتند، می‌توانند یکی از دلایل تاثیرگذار در کاهش سرعت سپرده‌گذاری در شبکه بانکی باشند؛ موضوعی که البته کارشناسان آن را از سال گ

توسعه پهنای باند با سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیاردی

وزیر ارتباطات از سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای توسعه پهنای باند کشور خبر داد.

تنبیه برای برداشت ۱۴۸ هزار میلیاردی

بانک‌ها همچنان به برداشت‌های هزاران میلیاردی خود از بانک مرکزی ادامه داده‌اند و بانک مرکزی در حالی برای آنها خط و نشان کشیده که این روند وجاهت ندارد و مقابل این اقدام بانک‌ها خواهد ایستاد و تنبیه انضباطی درپی دارد که تاکنون برنامه خود برای تعدیل این بدهی

تلاش بانکها برای جذب سپرده‌ها به هر قیمتی

بانک مرکزی به صورت چراغ خاموش، به برخی بانکها اجازه داده تا سقف مشخصی به جذب سپرده با سودهای جذاب بپردازند، درعین حال برخی بانکها هم به موازات آن، اعطای وام با سپرده گذاری را رونق داده‌اند.

حمایت ارزی ۲ صندوق از شرکت‌های دانشی در شرایط تنش ارزی/کسب بالاترین رتبه از سوی صندوق یزد

مدیر برون‌سپاری صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه علاوه بر آنکه تاکنون ۳۸ صندوق پژوهش و فناوری دارای مجوز در حوزه‌های دانش‌بنیان فعال شده‌اند، آستان قدس رضوی نیز با راه‌اندازی صندوقی به حمایت از این حوزه آمده است، گفت: علاوه بر آن دو صندوق "توسعه صادرا

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به ۱۵ هزار طرح خرد روستایی

مدیر عامل پست بانک ایران گفت: ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزای روستایی در اختیار این بانک قرار گرفت.

130 مجوز سرمایه گذاری بی نام نفت و گاز در ایلام صادر شد

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: نزدیک به 130 مجوز بدون نام برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی در استان ایلام صادر و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

استقبال دارندگان ارز از سپرده‌گذاری ارزی

نوسانات نرخ برخی از دارندگان ارز را برای فروش یا نگهداری ارزهای خود مردد کرده و به همین دلیل، اکنون سپرده‌گذاری ارزی در بانکها با شرایط جدیدی که اعلام شده، نظر بسیاری را به خود جلب کرده است.

سرمایه گذاری شش هزار میلیاردی در طرح گردشگری طرق

اجرای پروژه مجموعه تفریحی - گردشگری طرق مشهد مقدس با سرمایه گذاری شش هزار میلیارد ریالی، اشتغالزایی زیادی به همراه دارد.

وام ۴ درصدی آنی از بانک تجارت بگیرید

بانک تجارت پرداخت تسهیلات با حداقل سود ۴درصد را در برابر سپرده‌گذاری در قالب طرح تسهیلات آنی آغاز کرد.

سهام سافت‌بانک ۸ درصد سقوط کرد

ادامه تنش‌های مربوط به ناپدید شدن روزنامه‌نگار عربستانی، دامن سافت‌بانک را هم گرفت؛ چراکه نیمی از سرمایه ۱۰۰ میلیارد دلاری صندوق سرمایه‌گذاری آینده این بانک، توسط عربستان تامین شده است.

مهمترین اخبار جهان(7-19)

ارزش سهام شرکت سافت بانک کاهش یافت. سافت بانک یک صندوق سرمایه گذاری مشترک میان عربستان و ژاپن است.

صندوق های جسورانه فرصتی برای سرمایه گذاری سودده

معاون فرابورس با بیان اینکه سرمایه گذاری در صندوق های جسورانه برای مردم از سایر بخش های بازار سرمایه سودآورتر است، گفت: البته مردم نباید به فکر بازدهی های کوتاه مدت باشند.

مجوز 174 خانه مسافر در چهارمحال و بختیاری صادر شد

شهرکرد- ایرنا- معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: مجوز فعالیت 174خانه مسافر در این استان برای طرح توسعه گردشگری صادر شده است.

برنامه‌های بنیاد علم ایران برای توسعه علم و فناوری/آمادگی برای حمایت مالی از انجمن‌های علمی

رئیس بنیاد علم ایران ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های خارج کشور به برنامه‌های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برای تقویت زیرساخت‌های علم، سرمایه‌گذاری بر روی مهدکودک‌ها و مدارس، حمایت از پژوهشگران و اختراعات دانش‌آموزی، سرمایه‌گذاری بر روی تحقیقات تحو

طرح توسعه اشتغال روستایی پس از 15 ماه/بیش از نیمی از اعتبار بانک کشاورزی جذب نشد

15 ماه از زمان تصویب مجلس برای پرداخت 1.5 میلیارددلار به طرح توسعه اشتغال روستایی می‌گذرد که مسئولان از انجام نشدن اقدام جدی در این زمینه خبر می‌دهند،‌ به بانک کشاورزی هم 30 هزارمیلیارد ریال اختصاص یافته که هنوز 58 درصد آن جذب نشده است.

شرط بانک مرکزی برای صدور مجوز مجامع بانک‌ها

کرمان| رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: یک میلیارد دلار برای رونق تولید در کشور اختصاص یافت

گروه استانها- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اختصاص یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه واحدهای تولیدی کشور خبر داد.

تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای سلامت دیجیتالی

دبیر علمی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت گفت: قرار است صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ویژه حوزه سلامت دیجیتال با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی- فناوری ریاست جمهوری تأسیس شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت دیجیتالی ایجاد می‌شود

با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، قرار است صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ویژه حوزه سلامت دیجیتال تأسیس شود.