مجوز مجلس به صندوق توسعه ملی برای سپرده‌گذاری ۱۵ هزار میلیاردی در بانک‌ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صندوق توسعه ملی مجوز دادند تا معادل ریالی ۱۵۰ هزار میلیارد ریال با نرخ صفر درصد و مطابق برنامه ششم در بانک‌های کشور سپرده‌گذاری کند.مطالب مرتبط

ارقام کلی قرارداد بانک سپه با صندوق توسعه ملی اعلام شد/ امضای 12.5 میلیارد دلار پیمان‌نامه ارزی

عضو هیئت‌مدیره بانک سپه گفت: این بانک با رویکرد کمک به توسعه اقتصادی، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی در کشور 12 میلیارد و 500 میلیون دلار قرارداد ارزی و 72 هزار و 201 میلیارد ریال قرارداد ریالی با صندوق توسعه ملی انعقاد کرده است.

سپرده ارزی امروز اجرا شود بهتر از فرداست؛ بانک مرکزی مردم را راضی نگه دارد

یک فعال بانکی با بیان اینکه سپرده گذاری ارزی تقاضا برای دلار را کاهش می دهد و بازار را متعادل می‌کند گفت: درباره میزان سود پرداختی به سپرده ها بانک مرکزی باید مردم را راضی نگه دارد.

جزئیات بدهی ۱۳۹ هزار میلیاردی بانک‌ها به بانک مرکزی

مجموعه بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی به حدود ۱۳۹ هزار میلیارد تومان در پایان خردادماه افزایش یافته است.

شرط موفقیت بسته جدید ارزی/ «افزایش نرخ سود سپرده بانکی منتفی است»

عضو شورای پول و اعتبار درباره تصمیم احتمالی دولت برای افزایش نرخ سود سپرده بانکی گفت:در حال حاضر بانک ها به هیچ وجه شرایط افزایش نرخ سود سپرده بانکی را ندارند. بانک ها در حال حاضر دچار مشکلات جدی هستند که باید به آن توجه شود.

ایران برای عضویت در بانک توسعه آفریقا شتاب کند

همدان- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج به عضویت در بانک توسعه آفریقا تاکید کرد و گفت: برای گشایش در کار سرمایه گذاری و حمایت از توسعه صادرات، عضویت در این بانک باید شتاب گیرد.

ایران برای عضویت در بانک توسعه آفریقا شتاب کند

همدان- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج به عضویت در بانک توسعه آفریقا تاکید کرد و گفت: برای گشایش در کار سرمایه گذاری و حمایت از توسعه صادرات، عضویت در این بانک باید شتاب گیرد.

سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیاردی در بخش آب

وزیر کشاورزی: تاکنون ۱۳ هزار میلیارد تومان در بخش اصلاح زیرساخت‌ها و اجرای روش‌های نوین آبیاری سرمایه گذاری شده است.

آغاز فروش اوراق گواهی سپرده ۱۸ درصدی

شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور تا روز دوشنبه ۲۲ مرداد ماه جاری، تعداد محدودی اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه گذاری (عام ) را با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد سالانه عرضه می کنند.

فروش ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده بانک ملی

سهمیه 25 هزار میلیارد ریالی فروش اوراق گواهی سپرده بانک ملی به طور کامل به فروش رسید.

عاملیت بانک سپه در ۱۲.۵ میلیارد دلار و ۷۲۰0۰ میلیارد ریال قرارداد ارزی و ریالی

عضو هیات‌مدیره بانک سپه گفت: این بانک با رویکرد کمک به توسعه اقتصادی، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی در کشور 12 میلیارد و 500 میلیون دلار قرارداد ارزی و 72 هزار و 201 میلیارد ریال قرارداد ریالی با صندوق توسعه ملی انعقاد کرده است.

صندوق های سرمایه گذاری، ضامن کنترل ریسک های بازار سرمایه

رئیس­ اداره بازرسی نهادهای مالی سازمان بورس با بیان اینکه ورود به بازار سرمایه مستلزم دانش و تخصص است، گفت: در حال حاضر ظرفیت پذیرش سرمایه های جدید در صندوق های سرمایه گذاری بیش از 55 هزار میلیارد تومان است و ما به سرمایه گذاران توصیه می کنیم برای کاهش ری

پرداخت 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه بنا داریم تا 6 هزار میلیارد تومان از محل اعتباری که از طریق صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری اختصاص یافته به طرح‌های بررسی‌شده بپردازیم.

334 میلیون دلار تسهیلات ارزی به بندر چابهار اختصاص یافته است

زاهدان - ایرنا - رئیس اداره نظارت بر فرآیندهای اعتباری بانک توسعه صادرات گفت: این بانک 334 میلیون دلار تسهیلات ارزی برای توسعه فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص داده است.

334 میلیون دلار تسهیلات ارزی به بندر چابهار اختصاص یافته است

زاهدان - ایرنا - رئیس اداره نظارت بر فرآیندهای اعتباری بانک توسعه صادرات گفت: این بانک 334 میلیون دلار تسهیلات ارزی برای توسعه فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص داده است.

سهم دولت از منابع صندوق توسعه ملی به پایان رسید

یک مقام مسئول با اشاره به سهم۸۰درصدی بخش خصوصی از ظرفیت صندوق توسعه ملی، گفت: نهادهای دولتی بااستفاده ازهمه ظرفیت خود درصندوق، دیگر نمی توانند برای طرح های دولتی از منابع صندوق استفاده کنند.

نیاز 80 هزار میلیاردی توسعه شبکه بزرگراهی کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سالانه حدود 80 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه بزرگراهی کشور نیاز است، در این زمینه نیازمند مساعدت مسؤولان کشور برای رفع این نیازها هستیم.

6 صندوق مشارکتی در کشور راه‌اندازی می‌شود/عدم هماهنگی در فضای علم و فناوری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از ایجاد 6 صندوق سرمایه‌گذاری مشارکتی در کشور خبر داد و گفت: طرح‌های دانش‌بنیانی که بازار مناسبی داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات صندوق «سیدمانی» بهره‌مند شوند.

ابراز تمایل ایران برای سرمایه‌گذاری در ساخت پالایشگاه در هند

مدیر شرکت ایندین اویل هند گفت، ایران تمایل دارد 300 هزار کرور روپیه در توسعه پالایشگاه چنای سرمایه گذاری کند، اما سرنوشت کانال های بانکی برای ارسال چنین سرمایه گذاری ای به دلیل تحریم های آمریکا چندان مشخص نیست.

موج جدید آزادسازی هزاران میلیارد سپرده بانکی

بانک‌ها در آستانه سررسید حساب‌های مدت‌داری قرار دارند که در شهریورماه سال گذشته برای ممانعت از خروج منابع، حساب کوتاه‌مدت را به یکساله با سود ۱۵ درصد تبدیل کرده‌ بودند. اینکه در روزهای آینده قرار است صاحبان این حساب‌ها چه تصمیمی برای سرمایه‌گذاری منابع خو

تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

شنیده شده یکی از مدیران دولتی اخیراّ تلاش می کند با دریافت سهمی از واردات هزاران میلیاردی سیگار مارلبرو، مقدمات این پروژه را فراهم و مجوز واردات مارلبرو را برای شرکت «پیشگامان پخش آرمان گستر» اخذ نماید.