آلودگی هوای اهواز در شرایط فوق خطرناک قرار گرفت

اهواز - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان گرد و غبار در آسمان اهواز در ساعت 11 صبح روز سه شنبه به هفت هزار و 135میکروگرم بر مترمکعب یعنی بیش از 47 برابر حد مجاز رسید که در مرحله فوق خطرناک است.مطالب مرتبط

کیفیت هوای ۲ منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

مشهد- طبق اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد، کیفیت هوای ۲ منطقه این شهر در شرایط ناسالم قرار گرفت.

خودروهای سرویس اداره‌جات و ارگان‌های نظامی یکی از مهمترین عامل آلودگی هوای تهران

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از ابتدای آبان ماه باید خودروهای سنگین دارای آلودگی زیاد توقیف شوند، گفت: علاوه بر خودروهای حمل و نقل عمومی سرویس‌های اداره‌جات و ارگان‌های نظامی سهم زیادی در آلودگی هوای شهر تهران دارند که در صورت رفع نش

هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- شاخص کیفیت هوای پایتخت روز جمعه با قرار گرفتن روی عدد 68 در شرایط سالم قرار دارد.

مدیران پالایشگاه تهران تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند/ آلودگی نفتی آب‌های منطقه ری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با این‌که پالایشگاه نفت تهران به ضوابط و مقررات محیط زیستی توجه ننموده و باعث آلودگی آبهای زیرزمینی منطقه ری گردیده است، گفت: مدیران آن نیز به خاطر تهدید علیه بهداشت عمومی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

هوای سالم در تهران رکورد زد

هوای تهران با توجه به وزش باد و کاهش دما در 13 روز گذشته در شرایط سالم قرار داشت.

سهم ۱۲درصدی اتوبوس‌های تهران در آلودگی هوا

اتوبوس‌های تهران بخشی از منابع تولید آلودگی هوای این شهر هستند و باید فرسودگی و آلایندگی آنها به سرعت رفع شود.

هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای روز پنجشنبه شهر تهران با شاخص عددی 72 در شرایط سالم قرار دارد.

کیفیت هوای پایتخت سالم است

تهران-ایرنا- کیفیت هوای امروز- چهارشنبه - تهران با شاخص 79 در شرایط سالم قرار دارد.

زمستان سال جاری راحت تر آلودگی هوای تهران را پشت سر می گذاریم

تهران- استاندار تهران گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، زمستان سال جاری راحت تر آلودگی هوای تهران را پشت سر می گذاریم.

شاخص هوای پایتخت در مرز آلودگی !

کیفیت هوای تهران با شاخص 85 سالم است

تهران-ایرنا- کیفیت هوای تهران امروز - چهارشنبه - با افزایش یک واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون نسبت به روز گذشته با شاخص 85 در شرایط سالم قرار دارد.

آلودگی هوای زاهدان به 6 برابر حد مجاز رسید

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان در پی وزش طوفان به 6 برابر حد مجاز رسید.

هوای تهران امروز سالم است

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۲۰ مرداد ماه) در شرایط سالم است.

۵ هزار کشته ناشی از آلودگی هوا در سال/به دنبال جایگزین طرح زوج و فرد هستیم

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه رفع معضل آلودگی هوا در دستور کار است گفت:‌ سالانه نزدیک به 5 هزار کشته ناشی از آلودگی هوا داریم این رقم منهای افرادی است که به بیماری‌های مزمن ناشی از آلودگی هوا دچار می‌شوند.

چرا وزارت خارجه در دو ماه گذشته برای مهار آتش "هور" اقدام جدی نکرده است؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره ادامه روند آتش‌سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم و تحت تاثیر قرار گرفتن شهرهای خوزستان از دود و آلودگی آن گفت: چرا پس از گذشت دو ماه تاکنون اقدام جدی برای مهار آتش صورت نگرفته است؟

سهم هروسیله نقلیه از ذرات معلق هوای تهران/منشأیابی دقیق ضروری است

یک کارشناس محیط زیست ضمن اعلام این که منشأیابی دقیقی برای آلودگی هوای تهران صورت نگرفته است سهم وسایل نقلیه مختلف در انتشار ذرات معلق را بر اساس مطالعه‌ای ترکیبی اعلام کرد.

آلودگی دریای خزر فزاینده است/ خودداری شمالی‌ها از شنا در آب

‌رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور با بیان اینکه آلودگی در دریایی خزر فزاینده است، گفت: ساکنان گیلان و مازندران از بیم آلودگی از شنا و آب‌تنی خودداری می‌کنند.

شیب دریای خزر و پیشروی آلودگی به سمت ایران

معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی کشور گفت: بیشترین آلودگی نفتی در خزر از سوی همسایگان شمالی این دریا است که به دلیل شیب خزر این آلودگی‌ها به سمت ایران پیشروی می‌کند.

شناسایی ۱۹۹۳ پلاک خطرناک در منطقه ۱۲/ احیای دروازه‌های قدیمی تهران

شهردار منطقه ۱۲ گفت: ۱۹۹۳ پلاک خطرناک در منطقه ۱۲ تهران شناسایی شده است و از این تعداد ۹۹۸ پلاک در بازار قرار دارد که با کمک سازمان آتش‌نشانی نسبت به ساماندهی این پلاک‌ها اقدام شده است.

«مکه» شهر پیاده‌ها می‌شود/ مفتی اعظم روی منبر عجیب+عکس

کنترل و اداره مکه در حج، واقعا سخت است. ورود چند میلیون حاجی از کل دنیا با فرهنگ، روحیه و آداب اجتماعی متفاوت در کنار شرایط خاص جغرافیایی شهر از یکسو و دمای ۵۰ درجه‌ای و هوای شرجی تابستان، هر شهری را در آستانه بحران قرار می‌دهد.