کاهش تنش های نظامی کره جنوبی با هدف بهبود روابط دو کره

پکن - ایرنا - وزارت وحدت کره جنوبی امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این کشور قصد دارد تنش های نظامی با کره شمالی را با هدف بهبود روابط دو کشور کاهش دهد.
کلمات کلیدی: [ سایر] [ بین الملل] [ صفحه اول] [ آسیا و اقیانوسیه]


مطالب مرتبط

کاهش تنش های نظامی کره جنوبی با هدف بهبود روابط دو کره

پکن - ایرنا - وزارت وحدت کره جنوبی امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این کشور قصد دارد تنش های نظامی با کره شمالی را با هدف بهبود روابط دو کشور کاهش دهد.

روابط رو به بهبود دو کره و سردرگمی آمریکا و ژاپن

پکن - ایرنا - کره شمالی که در به تنگنا انداختن راهبردهای نظامی و اقتصادی آمریکا شهرت زیادی دارد این بار در مسیر بهبود روابط با کره جنوبی گام گذاشته و واشنگتن و توکیو را در شرایطی پیچیده و سردرگم قرار داده است.

رهبر کره‌شمالی خواستار تداوم مذاکرات با کره‌جنوبی برای بهبود روابط شد

رهبر کره‌شمالی پس از دیدار با هیأت دیپلماتیکی که به کره‌جنوبی فرستاده بود، خواستار تداوم مذاکرات با سئول جهت بهبود روابط شد.

ابراز امیدواری رئیس‌جمهور کره‌جنوبی به بهبود روابط با کره‌شمالی

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی نسبت به بهبود روابط این کشور با کره‌شمالی ابراز امیدواری کرد.]]>

صلح شبه جزیره یک گام به جلو، کاهش تبلیغات منفی سئول علیه پیونگ یانگ

پکن - ایرنا - کره جنوبی در اقدامی که آشکارا نشان از بهبود روابط دو کره دارد تبلیغات منفی علیه کره شمالی را کاهش داد اقدامی که از آن به عنوان یک گام به جلو دو کره در پیشبرد صلح شبه جزیره یاد می شود.

سئول به دنبال کاهش تنش نظامی با پیونگ یانگ

کره جنوبی قصد دارد با هدف آماده کردن زمینه لازم برای دیدار مقام‌های ارشد دو کشور، تنش نظامی با پیونگ یانگ را کاهش دهد.

ابراز امیدواری رئیس جمهور کره جنوبی درباره بهبود روابط با کره شمالی

انتقاد شدید کره شمالی از تندروهای کره جنوبی

پکن - ایرنا - کره شمالی از تندروها و محافظه کاران کره جنوبی بشدت انتقاد کرد که بر سر راه بهبود روابط دو کشور مانع ایجاد می کنند.

رئیس‌جمهور کره جنوبی: زود است درباره نشست با پیونگ‌یانگ صحبت کرد

مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی اظهار امیدواری کرد که تلاشهایش برای بهبود روابط میان کشورش با کره شمالی منجر به بهتر شدن روابط میان واشنگتن و پیونگ یانگ شده و نهایتا باعث آغاز مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی شود.

کره جنوبی: خواستار گفت و گوی نظامی با کره شمالی هستیم

پکن - ایرنا - یک مقام نظامی کره جنوبی می گوید پس از شروع گفت و گوهای دو کره بعد از دو سال به مناسبت المپیک زمستانی، امیدوار است مذاکرات نظامی دو کشور نیز آغاز شود.

استقبال چین از بهبود روابط دو کره

پکن - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه چین از اینکه دو کره توانسته اند در روزهای گذشته گام های بلندی در بهبود روابط بردارند استقبال کرد.

ترکیه یک شانس دیگر به آمریکا می‌دهد/ روابط یا بهبود می‌یابد یا قطع می‌شود

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که شانس مجددی به آمریکا برای بهبود روابط می‌دهند، در غیر این صورت روابط به کلی قطع خواهد شد.

کره شمالی: بهبود روابط دو کره ترامپ را شرمسار کرده است

پکن - ایرنا - خبرگزاری کره شمالی امروز دوشنبه گزارش کرد بهبود روابط دو کره باعث سردرگمی و شرمساری دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا شده است.

کره شمالی: از فرایند بهبود روابط دو کره باید حراست شود

پکن - ایرنا - در شرایطی که آمریکا از بهبود روابط دو کره نگران است کره شمالی تاکید دارد دو کره باید از فرایند تقویت مناسبات حفاظت کنند.

لاوروف: مسکو به دنبال راه‌هایی برای بهبود روابط با آمریکاست

وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد، مسکو آماده است تا تنها در شرایط برابر راه‌هایی را برای بهبود روابط دوجانبه‌اش با آمریکا در نظر بگیرد.

ریابکوف: بهبود روابط آمریکا-روسیه دشوار خواهد بود

مسکو بر این باور است که بهبود و ارتقای روابط بین آمریکا و روسیه بسیار سخت خواهد بود.

تمهیدات اردن برای بهبود روابط با سوریه

ناظران اردنی معتقدند، روند پیشرفت تحولات سیاسی و میدانی سوریه به نفع دمشق، دلیل اصلی سفر اخیر شاه اردن به مسکو بود که بهبود روابط سیاسی امان-دمشق از نتایج پیش‌بینی‌ شده این سفر محسوب می‌شود.

آمریکا شمار نیروهایش در مانور "کبراگلد" را دو برابر کرده است

آمریکا شمار نیروهای خود در مانور نظامی سالانه "کبرا گلد" تایلند را نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر کرده است. روابط میان واشنگتن و بانکوک از زمان آغاز به کار دولت دونالد ترامپ بهبود یافته اما حضور ناظرانی از جانب میانمار در این مانور نظامی چندجانبه، شرای

تاکید صربستان و کرواسی بر بهبود روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور

بلگراد - ایرنا - روسای جمهوری صربستان و کرواسی روز دوشنبه در زاگرب بر ضرورت بهبود روابط و افزایش همکاری های اقتصادی دو کشور در آینده تاکید کردند.

ویدئو / گفت‌وگوی تلویزیونی سفیر آفریقای جنوبی

«ویلیام مکس‌وایتد»، سفیر آفریقای جنوبی در ایران با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی با محوریت بازنمایی تجارت خارجی، روابط اقتصادی و دپیلماسی سیاسی - فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، به بررسی روابط ایران و آفریقای جنوبی پرداخت.