مشاهده 24 درصد از گونه های پرندگان مهاجر در لرستان

خرم آباد -ایرنا- مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: 24 درصد از گونه های پرندگان مهاجر در سرشماری اخیر در این استان مشاهده شدند.مطالب مرتبط

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تا مهرماه/رهاسازی ۱۲۰ گونه پرنده در باغ پرندگان

شهردار منطقه ۴ با اشاره به اینکه در فاز دوم باغ پرندگان ۱۲۰ نوع پرنده رها سازی خواهد شد، گفت: این قسمت از باغ پرندگان به‌زودی و تا مهرماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

بازار غیر‌قانونی فروش گونه‌های در معرض انقراض حیات وحش در اهواز+تصاویر‌

پرندگان مهاجر در فصول مختلف به زیستگاه‌های گوناگون خوزستان پناه می‌آورند در این میان بازار غیر قانونی فروش گونه‌های حمایت شده و در معرض انقراض حیات وحش در اهواز نیز داغ می‌شود.

اهواز|روایتی تلخ از فروش غیرقانونی پرندگان پناه آورده به زیستگاه‌های خوزستان

 استان پهناور خوزستان به دلیل داشتن زیستگاه‌های خاص، دارای تنوع بسیار بالایی از انواع پرندگان بومی و مهاجر است.

تهیه اطلس پرندگان تهران

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست شهر تهران از لانه گذاری برای پرندگان بومی تهران و تهیه اطلس پرندگان تهران خبر داد و گفت: روی گونه های گیاهی در مناطق مختلف تهران هم مطالعه¬ای در دست داریم.

۴۰ درصد مزارع حبوبات لرستان در دلفان زیر کشت می‌رود

نورآباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۴۲ هزار هکتار از مزارع نخود لرستان، یعنی ۴۰ درصد مزارع در شهرستان دلفان قرار دارد.

ارجاع کودکان خیابانی مهاجر به وزارت خارجه

مدیر کل بهزیستی استان تهران با اشاره به تعداد کودکان خیابانی مهاجر در سطح تهران گفت: 70 درصد از کودکان خیابانی از کشورهای پاکستان، افغانستان و ... هستند که قرار است به زودی تصمیم‌گیری برای آنها به کشورشان انجام شود.

74 درصد ازدواج‌ها در لرستان ریشه خویشاوندی دارد

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: بیش از 74 درصد ازدواج‌ها در لرستان ریشه خوشاوندی دارد.

شکار و صید پرندگان در مناطق آلوده به آنفلوانزا ممنوع می ‌شود

تهران - ایرنا - معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طبق هماهنگی‌ های اخیر با سازمان دامپزشکی،در هر منطقه ‌ای که این سازمان مستنداتی از شیوع بیماری ارائه دهد و خواستار ممنوعیت شکار و صید پرندگان شود، در آن منطقه پروانه صید و ‌شکار پرندگان صادر نخو

شکار و صید پرندگان در مناطق آلوده به آنفلوانزا ممنوع می‌شود 

در کارگروه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سازمان حفاظت محیط زیست مقرر شد که شکار و صید پرندگان در مناطق آلوده به آنفلوانزا ممنوع شود.

پرندگان آواز خشکسالی سر می‌دهند

‌سد فرخی قاین محلی برای برخی پرندگان بوده که با روند آنها هم مهاجرت کرده‌اند و فقط تعداد خیلی اندکی مانده‌اند.

شکار و صید پرندگان در مناطق آلوده به آنفلوانزا ممنوع می‌شود

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس هماهنگی‌های اخیر با سازمان دامپزشکی کشور در هر منطقه‌ای که این سازمان مستنداتی از شیوع بیماری ارائه دهد و خواستار ممنوعیت شکار و صید پرندگان شود، در آن منطقه پروانه صید وشکار پرندگان صادر نخواهد شد

رابطه‌های خویشاوندی؛ بیشترین درصد ‌ازدواج در لرستان

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۸۰۰ کارمند مجرد در ادارات استان فعالیت داشته باشند.

لرستان| مشکل اشتغال فرزندان آزادگان برطرف شود

مدیرکل بنیادشهید لرستان مشکل عمده آزادگان لرستان را بحث اشتغال فرزندان آن‌ها دانست و گفت: از جمله دیگر مشکلات این قشر سرافراز بازنگری درصد آزادگان و پرداخت هزینه‌های درمانی آنها و خانواده آن‌هاست.

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تا مهرماه امسال

شهردار منطقه 4 تهران با اشاره به پیشرفت 97 درصدی فاز دوم باغ پرندگان گفت: بهره‌برداری از فاز دوم این باغ تا مهرماه امسال انجام می شود.

رهایی از پرندگان مزاحم فرودگاه ها با پهپادهای خودران

گاهی پرندگان با حضور در نزدیکی فرودگاه های بزرگ سوانح هوایی جدی می آفرینند و برخورد آنها با هواپیماهای در حال نشست و برخاست یا ورودشان به داخل پره های موتور جت مشکل ایجاد می کند.

۹۵ درصد کار تعمیرات واحدهای زلزله‌زده «اسلام‌آباد غرب» انجام شد

خرم‌آباد- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: ۹۵ درصد از کار تعمیرات واحدهای مسکونی زلزله‌زده «اسلام‌آباد غرب» توسط ستاد بازسازی لرستان انجام شده است.

افزایش ۴۵ درصدی قیمت مرغ در لرستان

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: قیمت مرغ ۴۵ درصد افزایش داشته است.

مناطق تالابی گیلان پناهگاهی امن برای "قوهای فریادکش" است

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت:‌ مناطق تالابی گیلان پناهگاهی امن برای بسیاری از پرندگان مهاجر از جمله "قوهای فریادکش" هستند.‌

۱۴یوزپلنگ در شاهرود مشاهده شد/ ثبت مشاهده جدید در توران

سمنان - مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان سمنان بابیان اینکه ۱۴یوزپلنگ از ابتدای سال جاری در شاهرود مشاهده‌شده، گفت: یک مورد مشاهده هم‌زمان با روز یکشنبه در توران به ثبت رسید.

کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان در اصفهان

مدیر کل دامپزشکی استان: در حال حاضر بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان تحت کنترل است.