مشاهده 24 درصد از گونه های پرندگان مهاجر در لرستان

خرم آباد -ایرنا- مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: 24 درصد از گونه های پرندگان مهاجر در سرشماری اخیر در این استان مشاهده شدند.مطالب مرتبط

پیرسلمان به سوی پرندگان مهاجر آغوش گشود

همدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسدآباد با بیان اینکه تالاب پیرسلمان میزبان شمار زیادی از پرندگان مهاجر در این فصل از سال است گفت: مهاجرت پرندگان از مناطق و کشورهای شمالی به سمت جنوب و نقاط گرمسیر از چندی پیش آغاز شده است.

بازگشت امنیت به خطوط پرواز پرندگان مهاجر در مازندران

ساری- ایرنا- یگان حفاظت محیط زیست مازندران روز پنجشنبه با جمع آوری صدها رشته تور هوایی شکارچیان در شهرستان فرویدونکنار به عنوان مهم ترین زیستگاه زمستانی پرندگان مهاجر، آسمان منطقه را برای پرواز این پرندگان امن کرد.

تالاب شادگان میزبان پرندگان مهاجر شد

آبادان - ایرنا- رئیس اداره محیط زیست آبادان به آغاز مهاجرت پرندگان به تالاب بین المللی شادگان اشاره کرد و گفت:این تالاب میزبان انواع مختلف پرندگان مهاجر از جمله انواع مرغابی و اردک ، لک لک، فلامینگو و دیگر پرندگان آبزی است.

کوچ زود هنگام پرندگان مهاجر به تالاب دایمی هیرم لارستان+ فیلم

پرندگان مهاجر هر ساله از سراسر دنیا به تالاب بکر و زیبای هیرم می رسانند تا یک فصل از چهار فصل سال را برای بقا در این تالاب به سر کنند.

هیرم لارستان میزبان پرندگان مهاجر

تالاب هیرم لارستان این روز‌ها میزبان پرندگان مهاجر شامل درنا، فلامینگو، انواع اردک و حواصیل است.

گزارش نشدن موردی از آنفلوآنزای پرندگان در گلستان

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان با اشاره به مشاهده آنفلوآنزای پرندگان در برخی مناطق کشور، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از آنفلوانزای پرندگان در استان گلستان مشاهده نشده است.

محیط زیست در باره بازگشت کابوس کشتار پرندگان مهاجر هشدار داد

ساری- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خواستار کمک همگانی و مسئولیت پذیری دستگاههای مختلف در اجرای برنامه های مقابله با شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر در استان مازندران شد و هشدار داد که این سازمان به تنهایی قادر به مهار این معضل نیست.

پرندگان زمستان‌گذر در استان بوشهر پایش می‌شوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه جزایر و نقاط ساحلی این استان مملو از پرندگان مهاجر و زمستان‌گذر است گفت: برای دستیابی به وضعیت این پرندگان در ابعاد مختلف، پایش پرندگان زمستان‌گذر در استان اجراء می‌شود.

آغاز مهاجرت پرندگان به فارس

فارس میزبان پائیزی پرندگان مهاجر شد.

دستگیری شکارچیان غیر مجاز پرندگان مهاجر در زهک

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زهک از دستگیری 13 متخلف شکار و صید پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.

290 گونه پرنده در آذربایجان غربی زیست می کنند

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: 290 گونه پرنده در استان شناسایی شده که فقط 30 درصد آنان مقیم و بقیه مهاجر هستند.

دست‌های خالی تالاب‌ها برای پذیرایی از پرندگان مهاجر

با آن که از یک ماه پیش مهاجرت پرندگان به استان فارس آغاز شده، اما تالاب‌های استان آبی ندارند.

هیچ مورد مشکوکی از آنفلوآنزای پرندگان در ورامین مشاهده نشده است

ورامین- معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: هیچ مورد مشکوکی از انفلوآنزای پرندگان در ورامین مشاهده نشده است.

پایش مستمر زیستگاه های پرندگان مهاجردر گلستان

مدیر کل دامپزشکی گلستان :موردی از آنفولانزای پرندگان در گلستان مشاهده نشده است.

پرواز پرندگان زمستان گذران در مسیر مرگ

ساری-ایرنا- همساله از اواسط فصل پاییز افزون بر 1.5 میلیون بال پرندگان مهاجر از اقصی نقاط ایران و جهان به خصوص سیبری برای زمستان گذرانی به تالاب ها و آبگیرهای مازندران کوچ می کنند و اما پهن شدن ادوات شکار، مسیر پرواز به سوی مرگ را برای آنها رقم زده است.

تالاب کانی برازان مهاباد میزبان 10 هزار پرنده مهاجر است

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان میزبان بیش از 10 هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر است.

استخراج از معادن لرستان 15 درصد افزایش یافت

معاون سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان با اشاره به اینکه استخراج از معادن لرستان 15 درصد افزایش یافته است گفت: 300 محدوده اکتشافی در دو مرحله به مزایده گذاشته شده است.

تالاب کانی برازان مهاباد میزبان 10 هزار قطعه پرنده مهاجر است

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان میزبان بیش از 10 هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر است.

گونه نادر لک لک سیاه در سیستان مشاهده شد

زاهدان - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست زهک در شمال سیستان و بلوچستان گفت: یک قطعه لک لک سیاه کمیاب توسط محیط بانان این شهرستان مشاهده و شناسایی شد.

صدای زندگی در هیرم لارستان

تالاب هیرم لارستان این روز‌ها میزبان پرندگان مهاجر است.