مشاهده 24 درصد از گونه های پرندگان مهاجر در لرستان

خرم آباد -ایرنا- مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: 24 درصد از گونه های پرندگان مهاجر در سرشماری اخیر در این استان مشاهده شدند.مطالب مرتبط

پرندگان مهاجر در جزیره آشوراده

ایرنا - گلستان - تصاویر حضور پرندگان مهاجر در جزیره آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای خزر واقع در شهرستان بندرترکمن را نشان می دهد، این پرندگان برای سپری کردن ایام سرد سال که به این منطقه مهاجرت می کنند.*11*

خسارت جبران ناپذیر به حیات وحش پاکستان نتیجه حضور شاهزادگان عرب در این کشور

بر اثر شکار بی‌رویه پرندگان کمیاب توسط شاهزادگان عرب در دشت‌های پاکستان تعداد این گونه‌های مهاجر 70 درصد کاهش یافت.

خشکسالی، پرندگان مهاجر به ورامین را به 2 هزار قطعه کاهش داد

تهران – ایرنا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین گفت: خشکسالی های اخیر باعث شده تا تالاب فصلی بندعلیخان رو به خشکی بگذارد به طوری که جمعیت پرندگان مهاجر به این منطقه با کاهش بسیار چشمگیری مواجه شده و از 50 هزار قطعه در اواخر دهه 80 به 2 هزار قطعه در سال

باران، پرندگان مهاجر را میهمان دریاچه فصلی خنج کرد

شیراز-ایرنا- در پی بارش 73 میلی متر باران در شهرستان خنج، بخشی از دریاچه فصلی این شهرستان آبگیری شد و به برکت آن شماری از پرندگان برای زمستان گذرانی به این مکان مهاجرت کردند.

هیچ تلفاتی در پرندگان آبزی و کنار آبزی درگز مشاهده نشده است

در اجرای طرح پایش زیستگاه‌های آبی شهرستان درگز هیچ تلفاتی در پرندگان آبزی و کنار آبزی مشاهده نشده است.

تالاب کجی نهبندان در بارندگی اخیر آبگیری شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: تالاب کجی نمکزار نهبندان در بارندگی های اخیر حدود 50 درصد آبگیری شده است و تعدادی زیادی از پرندگان مهاجر در این تالاب فرود آمده اند.

شلیک نکن اینجا پرنده‌ای خفته

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تعداد اسلحه‌های شکاری بیش از توان زیستگاه‌های پرندگان مهاجر در استان است.

ملخ دریایی در آبادان مشاهده شد

آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: مواردی از گونه ملخ دریایی در مناطق چوئبده و قفاس این شهرستان مشاهده شده است.

اردک تاجدار برای نخستین بار در نیشابور مشاهده شد

مشهد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیشابور گفت: برای نخستین بار گونه اردک تاجدار در آبگیرهای حوزه این شهرستان مشاهده و وجودش ثبت شد.

ملخ دریایی در مزارع جنوب

گونه ای از ملخهای دریایی در مناطق چوئبده و قفاس آبادان مشاهده شده است.

27 درصد از نیروهای جهاد کشاورزی لرستان را زنان تشکیل می دهند

خرم آباد - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: 2 هزار و 250 نیرو در مجموعه جهاد کشاورزی استان فعالیت دارند که 27 درصد آن را زنان تشکیل می دهند.

دستگیری صیادان پرندگان وحشی در سرخس

3 صیاد پرندگان وحشی و حفاظت شده در سرخس دستگیر شدند.

آلمان تا سال 2060 به 10 میلیون مهاجر نیاز دارد

تهران- ایرنا- نتایج یک پژوهش که روز سه شنبه منتشر شد، نشان می دهد کشور آلمان تا 40 سال آینده به دست کم 10 میلیون نیروی کار مهاجر نیاز خواهد داشت.

تهیه اپلیکیشن محاسبه زکات بزودی

مدیرکل کمیته امداد لرستان از ساخت اپلیکیشن محاسبه زکات در لرستان خبر داد و افزود: ۷۱ درصد زکات پرداختی لرستانی‌ها صرف محرومان شده است.

شکار پرندگان در آذربایجان شرقی ممنوع شد

تبریز- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد: امروز ۳۰ بهمن ماه مهلت قانونی پروانه شکار پرندگان به پایان می رسد و با شکارچیان خاطی براساس قانون رفتار می شود.

شکار پرندگان در آذربایجان شرقی ممنوع شد

تبریز- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد: امروز 30 بهمن ماه مهلت قانونی پروانه شکار پرندگان به پایان می رسد و با شکارچیان خاطی براساس قانون رفتار می شود.

نگهداری پرندگان در منزل، سلامت افراد را به خطر می اندازد

یزد- ایرنا- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور استان یزد گفت: در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، نگهداری از پرندگان در منزل می تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد.

مرگ یک مهاجر دیگر در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا

اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا از مرگ یک مهاجر میانسال مکزیکی در یکی از بازداشتگاه‌های مرزی در ایالت تگزاس آمریکا خبر داد.

2300 گونه گیاهی در کردستان شناسایی شده است

سنندج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان گفت: تاکنون 2 هزار و 300 گونه گیاهی در مناطق مختلف این استان شناسایی شده که از این تعداد 260 گونه، داروی گیاهی و صنعتی است.

2700 روستای لرستان برق‌دار شدند/ ضریب نفوذ گاز شهری به 99 درصد رسید