مجوزمجلس به دولت جهت افزایش سرمایه بانکهای ملی،مسکن وتوسعه صادرات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای افزایش سرمایه ۳ بانک ملی، مسکن و توسعه صادرات در سال آینده به دولت مجوز دادند.مطالب مرتبط

لزوم سرمایه گذاری جهت افزایش تولید و صادرات شاه میگو

ارومیه- ایرنا- شاه میگوی دراز آب شیرین که یکی از محصولات دارای نام و نشان آذربایجان غربی در کشورهای مختلف دنیا به شمار می رود، جهت پرورش مدرن و صادرات محور به سرمایه گذاری و نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان نیاز دارد.

۵ سیاست اعتباری جدید برای بازار مسکن/ جدی شدن افزایش تسهیلات مسکن از ۶۰ به ۸۰ میلیون تومان

مدیرعامل بانک‌مسکن از طراحی پنج سیاست اعتباری جدید برای بازار مسکن خبر داد و گفت: قرار است متناسب با افزایش قیمت مسکن، بخشی از شکاف ایجاد شده بین قدرت خرید متقاضیان و قیمت مسکن را در قالب «افزایش سهم تسهیلات» جبران کنیم.

چرا باید از عایدی سرمایه در بخش مسکن مالیات گرفت؟ + گزارش سیاستی

رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس در نامه ای به روسای قوا، با هدف کنترل سوداگری در بخش مسکن و جلوگیری از هجوم نقدینگی به این بخش تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه در حوزه مسکن را ضروری دانست.

همه پیشنهادات مسکنی دولت/تلاش وزارت راه برای کاهش قیمت مسکن

وزارت راه و شهرسازی در پی افزایش ناگهانی قیمت مسکن، به تازگی در تلاش است تا با تمام ابزارهای در اختیار خود و نیز تهیه لوایح قانونی مورد نظر، بازار مسکن و اجاره بها را به سامان برساند.

پنج سیاست اعتباری جدید بانک مسکن برای ساماندهی بازار

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک مسکن از پنج سیاست اعتباری جدید بازار مسکن خبر داد و گفت: افزایش عرضه مسکن متناسب با الگوی تقاضای مصرفی و افزایش نرخ تسهیلات از مهمترین اولویت های این بانک است.

بررسی راهکارهای افزایش صادرات در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

عمده ترین راهکارهای تقویت صادرات و بررسی موانع صدور کالاهای تولیدی گیلان دستور کار ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در سال 97 بود.

پرونده مسکن مهر پردیس سال ۹۸ بسته می‌شود/ افزایش قیمت نداریم

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه در صورتی که منابع مالی موردنیاز تأمین شود، پرونده مسکن مهر در این شهر در سال ۹۸ بسته خواهد شد، گفت: افزایش قیمت مسکن مهر به هیچ وجه در این شهر تکرار نخواهد شد.

افزایش ۱۲ برابری اعتبارات مسکن روستایی

مدیرکل تامین مسکن کمیته امداد: امسال بودجه ۲۰ هزار میلیارد ریالی مستقیم به بخش مسکن روستایی تزریق می‌شود.

افزایش قیمت مسکن هنوز از تورم عقب است/ساخت و ساز روند عادی دارد

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان با تاکید بر اینکه علیرغم رشد قیمت مسکن در ماههای گذشته این افزایش هنوز به اندازه رشد تورم نبوده، گفت: نوسان شدید در بازار به ویژه در اقلام وارداتی،تولید و عرضه مسکن را با اختلال مواجه کرده است.

افزایش ۹.۸ درصدی اجاره مسکن در فصل بهار

شاخص بهای اجاره مسکن در مناطق شهری ایران در سه ماهـه نخست­ سال ۱۳۹۷ نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل،­ ۹.۸ درصد افزایش یافت.

رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با ثبات بازار ارز در نیمه دوم سال پیش بینی می شود بازار مسکن رونق گرفته و افزایش ۵۰ الی ۶۰ درصدی قیمت مسکن در ۵ سال متعادل و طبیعی است.

بهره‌برداری از 385 واحد مسکن مهر در هفته دولت

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر کشور کفت: 385 واحد مسکن مهر رشت در هفته دولت سالجاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

اینفوگرافی / وضع مالک و مستأجر در تهران طی سال‌های اخیر

آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که نسبت مستأجرها از ۲۶.۶ درصد در سال ۱۳۹۰ به ۳۰.۷ درصد در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته و رقم تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن که در سال گذشته حدود ۵۰ درصد قیمت مسکن در تهران را پوشش می‌داد، با افزایش قیمت مسکن، امروز به حدود ۲۶ درصد

مالیات بر عایدی سرمایه تنها سوداگران و تقاضای غیرمصرفی را هدف قرار می‌دهد

در گزارش کمیته اقتصاد مقاومتی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره مالیات بر عائدی سرمایه (CGT)آمده است: «اخذ این مالیات در بخش مسکن، آثار مثبتی از جمله کنترل تقاضای سوداگری و تورم، هدایت نقدینگی به سمت تولید و رونق ساخت و ساز و افزایش قدرت خرید مردم را دارد».

افزایش ۱۲برابری اعتبارات مسکن روستایی کشور

مدیرکل تامین مسکن کمیته امداد کشور: امسال بودجه ۲۰هزار میلیارد ریالی به صورت مستقیم به بخش مسکن روستایی تزریق می‌شود.

صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا۴۳ درصد افزایش یافت

آمارهای مؤسسه S&P پلت نشان می‌دهد صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا برخلاف تشدید بحران سیاسی بین دو کشور افزایش ۴۳ درصدی دارد.

تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه ضروری و فوری است + گزارش سیاستی

رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس در نامه ای به روسای قوا، تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه در حوزه مسکن را ضروری دانست؛ ابزاری که بر اساس تجربیات جهانی، منجر به کنترل سوداگری در بخش مسکن و مانع هجوم نقدینگی به این بخش می گردد.

ریشه‌های بدترین مدل اقتصاد سرمایه‌دارانه در دولت سازندگی/ آسیب‌های اجتماعی حاصل اقتصاد سرمایه‌داری است

شهریار زرشناس گفت: اقتصاد شبه مدرن ایران بیکاری و فقر و حاشیه نشین تولید می کند و همین دولت به اصطلاح سازندگی و دولت‌های بعدی بر مبنای مدل نئولیبرالی بدترین مدل سرمایه دارانه را در اقتصاد پیاده سازی می کنند.

افزایش صادرات استان قزوین

استاندار قزوین گفت: صادرات استان در ۳ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۴۳ درصد افزایش یافته است.

افزایش 37 درصدی قیمت مسکن در تهران در بهار

قیمت هر متر مربع مسکن در بهار ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل در تهران ۳۶.۹ درصد افزایش یافت.