مجوزمجلس به دولت جهت افزایش سرمایه بانکهای ملی،مسکن وتوسعه صادرات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای افزایش سرمایه ۳ بانک ملی، مسکن و توسعه صادرات در سال آینده به دولت مجوز دادند.مطالب مرتبط

پیوند ناموفق بورس و مسکن/چرا صندوق زمین‌ و ساختمان شکست خورد؟

در حالی که سیاستگذار مسکن دولت یازدهم از ابتدا به دنبال توسعه مسکن از محل بازار سرمایه بود، اما تجربه نشان داد این تمهیدات با شکست مواجه شده و دولت مجددا به نظام بانکی رجوع کرده است.

تأمین مالی مسکن بانک‌محور است/چرا بازار سرمایه در مسکن نقش ندارد؟

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با اشاره به بانک محور بودن تامین مالی مسکن در ایران گفت: راهکارهای ورود بازار سرمایه به حوزه تأمین مالی مسکن بررسی خواهد شد.

بسته شدن پرونده مسکن مهر آذربایجان غربی تا پایان امسال

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می‌شود 4000 واحد باقی مانده مسکن مهر استان با همکاری شرکت‌های خدمات رسان در تامین زیرساختها و حمایت بانکهای عامل در پرداخت به موقع تسهیلات و همت شرکت های تعاونی مسکن مهر تا پایان امسال افتتاح شود.

صادرات کشور در 2 ماه نخست سال 28.5درصد افزایش یافت

تهران - ایرنا – سخنگوی دولت از ثبت سفارش 14 میلیارد و 334 میلیون دلار کالا در دو ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: میزان صادرات در مقایسه با سال گذشته 28.5 درصد افزایش و واردات 1.7 درصد تقلیل یافته است.

سرمایه‌های سرگردان کجا آرام می‌گیرند؟

یک کارشناس بازار سرمایه سوق یافتن سرمایه ها به سمت حوزه‌های مربوط به مسکن، طلا و ارز را به دلیل وجود شرایط عدم اطمینان در بازار سرمایه ارزیابی کرد.

بازار ارز مسکن را گران کرد/ سود گرانی 30درصدی قیمت مسکن در جیب دلالان

عضو هیئت ­­مدیره انجمن انبوه سازان تهران گفت: نوسان در بازارهای موازی،​ باعث شده تا سودجویان سرمایه های خود را وارد بازار مسکن کنند.

مسکن مثل پفک نیست که هر ماه افزایش قیمت داشته باشد/ دو دلیل برای «شکست بازار مسکن»

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه بازار مسکن کشش رشد قیمت را که یک بار در اسفند ماه داشته مجدد در اردیبهشت ماه ندارد، گفت: رشد قیمت مسکن در اواخر سال گذشته کافی بود و متقاضیان مسکن خود را به سختی با آن وفق داده بودند.

اجاره بهای مسکن حداکثر در حد تورم افزایش می‌یابد

مدیرکل دفتربرنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: به نظر می رسد امسال در بخش اجاره بها کمی با افزایش قیمت ها مواجه باشیم و این افزایش در حد نرخ تورم است.

وعده دولت برای ایجاد 300 هزار شغل در بخش صنعت مسکن/ تحرک 33 درصدی در معاملات مسکن کشور

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت در بخش اشتغال فراگیر وعده ایجاد 300 هزار شغل در بخش صنعت مسکن داده است.

کنترل قیمت مسکن یک تجربه شکست خورده جهانی است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، ورود به مقوله کنترل قیمت مسکن را یک تجربه شکست خورده در جهان دانست و گفت: این مساله در بلندمدت محدودیت های سرمایه گذاری را در بخش مسکن بیشتر می کند.

بازگشت اعتبارات به دلیل عملکردضعیف بانکهای کهگیلویه

بیش از ۴۰ درصد اعتبارات و تسهیلات بانکی مسکن در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در شهرستان کهگیلویه برگشت خورده است.

نشانه‌های افزایش معاملات مسکن

اولین آمارهای ارائه شده از تعداد معاملات مسکن شهر تهران حاکی از افزایش ۷ درصدی قراردادهای خرید و فروش دارد.

مجلس به یاری بخش مسکن بیاید

عضو کانون سراسری انبوه سازان کشور گفت: ­­ مجلس و دولت باید بازار مسکن را کنترل کنند تا قیمت مسکن رشد نامتعارفی نداشته باشد.

«چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟»

رئیس کمسیون عمران مجلس دلایل افزایش قیمت مسکن را تشریح کرد.

رشد ۶۰ درصدی صادرات گاز طبیعی در سال ۹۶

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز گفت: میزان صادرات گاز ایران در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه قبل، ۶۰ درصد رشد کرده و پیش‌بینی می‌کنیم سهم صادرات گاز کشورمان در سال‌های آتی افزایش یابد.

سمنان| صادرات استان سمنان به یک‌میلیون دلار افزایش می‌یابد

استاندار سمنان با اشاره به اینکه در سال 97 برای افزایش میزان صادرات و فرصت‌های شغلی جدید برنامه‌ریزی‌شده است گفت: صادرات استان سمنان تا پایان سال 97 به یک میلیون دلار افزایش می‌یابد.

رشت|‌ عدم شفافیت در بخشنامه‌ ارزی دولت سبب کاهش صادرات از مبدا گیلان شد

رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع،‌ معادن و کشاورزی گیلان گفت:‌ بخشنامه دولت مبنی بر واریز ارز حاصل از صادرات به سیستم بانکی کاملاً شفاف نیست ‌و موجب کاهش صادرات از مبدأ استان گیلان شده است.

مسکن گیلان ملتهب از تن‌لرزه‌هایی به نام رهن و اجاره/ جای خالی دولت در بازار پرالتهاب مسکن

با شروع فصل اوقات فراغت مستاجرین روزهای پراسترس و کلافه کننده‌ای را با غول‌هایی به نام رهن و تن‌لرزه‌هایی به نام اجاره سپری می‌کنند درحالی‌که دولت هیچ نقشی در بازار گرم و پرالتهاب مسکن ندارد.

کریدور جدید صادرات گاز ایران آماده بهره‌برداری شد/ افزایش پایداری صادرات گاز به عراق و ترکیه

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز با اعلام آماده سازی کریدور جدید صادرات گاز ایران، گفت: پایداری صادرات گاز به عراق و ترکیه افزایش یافته است.]]>

3 عامل گرانی مسکن از نگاه انبوه‎سازان

عضو کانون سراسری انبوه سازان کشور گفت:­­ مجلس و دولت باید بازار مسکن را کنترل کنند تا قیمت مسکن رشد نامتعارفی نداشته باشد.