وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه برای بررسی اوضاع سوریه دیدار می‌کنند

وزیر خارجه قزاقستان از برگزاری نشست وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه برای بررسی اوضاع سوریه خبر داد.مطالب مرتبط

نتیجه نشست سران سوچی؛ موضوع مذاکرات وزرای خارجه روسیه و آلمان

وزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای آلمانی خود در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، مسائل مربوط به حل و فصل اوضاع در سوریه با توجه به نتیجه نشست سه‌جانبه رؤسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در سوچی را مورد بررسی قرار داد.

روسای‌جمهوری ایران، روسیه و ترکیه درباره چه گفت‌وگو می‌کنند؟

به گفته معاون وزیر خارجه روسیه، چگونگی تامین ثبات و کنترل اوضاع در سوریه بعد از خروج نظامیان آمریکایی از این کشور، اصلی‌ترین موضوع مذاکرات در نشست سران روسیه، ایران و ترکیه در سوچی خواهد بود.

بیانیه پایانی نشست سوچی؛ روسیه، ایران و ترکیه به چه توافقاتی درباره سوریه دست یافتند؟

روسای‌جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در بیانیه مشترکی بر پایبندی قاطع بر استقلال و تمامیت ارضی سوریه، ادامه اقدامات هماهنگ برای پاکسازی استان ادلب از وجود تروریست‌ها، مقابله با هر طرح جدایی‌طلبانه و ادامه مشارکت برای حل اوضاع سیاسی در سوریه تاکید کردند.

توافق روسیه و ترکیه برای تقویت هماهنگی نظامی و اطلاعاتی در ادلب

وزرای دفاع روسیه و ترکیه با بررسی آخرین تحولات سوریه، در مورد افزایش همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی میان مسکو و آنکارا برای تضمین امنیت در ادلب سوریه به توافق رسیدند.

نشست سوچی؛ پوتین، روحانی و اردوغان درباره اقدامات آتی در سوریه تصمیم می‌گیرند

رؤسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه امروز در چهارمین نشست سه‌جانبه خود، دورنمای اقدامات مشترک در راستای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، اوضاع ادلب و وضعیت به‌وجودآمده بعد از خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را بررسی می‌کنند.

تاکید روسیه و عمان بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب به حل و فصل اوضاع سیاسی در این کشور کمک می‌کند و وزیر خارجه عمان نیز معتقد است، برخی کشورهای عرب برای بازگشت سوریه به جمعشان مانع‌تراشی می‌کنند.

بیانیه وزارت خارجه ترکیه در مورد مبادله دستگیرشدگان در سوریه

وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد، در چارچوب فعالیت‌های مرتبط با مذاکرات آستانه با ابتکار عمل روسیه٬ ایران و ترکیه تعدادی از دستگیرشدگان در سوریه آزاد شدند.

پوتین امیدوار به تسریع روند حل بحران سوریه در سوچی است

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه در دیدار با همتای ترکیه ای خود گفت: امیدواریم نشست سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه به روند حل و فصل مساله سوریه تحرک تازه ای بخشد.

امیدواری فرانسه به نتیجه مثبت نشست سران روسیه، ایران و ترکیه در سوچی

سفیر فرانسه در مسکو تاکید کرد، پاریس امیدوار است نشست سه‌جانبه روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در 14 فوریه (25 بهمن) در سوچی، نتیجه بخش بوده و به حل و فصل اوضاع در سوریه کمک کند.

رایزنی وزرای خارجه روسیه و آلمان در حاشیه کنفرانس مونیخ

وزرای خارجه روسیه و آلمان در جریان دیدارشان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ درخصوص سوریه و برخی تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کردند.

تاکید سرلشکر باقری بر لزوم جلوگیری از تجاوزات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در دیدار وزرای دفاع روسیه و ترکیه تأکید کرد تجاوزات هوایی اسرائیل به سوریه بایستی به شدت محکوم و از ادامه آن خودداری شود.

سوچی روسیه امروز میزبان رهبران کشورهای "ضامن" روند آستانه

شهر سوچی روسیه برای میزبانی از چهارمین دور نشست سه جانبه رهبران ایران، روسیه و ترکیه طی امروز (پنج‌شنبه) جهت بررسی آخرین تحولات سوریه و مسائل سرنوشت ساز مورد نظر طرف‌ها در راس آن افزایش تنش‌ها در ادلب، خروج نیروهای آمریکایی و تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه

روحانی:‌ ایران، روسیه و ترکیه به همکاری با یکدیگر برای برقراری امنیت در سوریه ادامه می‌دهند

رئیس جمهوری ایران شکل مذاکرات آستانه با مشارکت ایران، روسیه و ترکیه را بهترین الگو برای حل و فصل مشکلات منطقه‌ای نامید و بر ادامه همکاری سه کشور برای برقراری امنیت در سوریه تاکید کرد.

وزرای خارجه ایران و آلمان دیدار کردند

وزرای خارجه ایران و آلمان روز شنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار کردند.

پوتین و نتانیاهو پنجشنبه دیدار می‌کنند

کرملین امروز (سه شنبه) اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه 21 فوریه با نخست وزیر اسرائیل درباره اوضاع در سوریه و خاورمیانه گفتگو می‌کند.

نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در سوچی آغاز شد

تهران - ایرنا - نشست سه جانبه روسای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه با هدف بررسی تحولات سوریه، عصر پنج شنبه به وقت محلی در شهر سوچی روسیه آغاز شد.

دیدار روسای جمهور ترکیه و روسیه/ اردوغان: از نگاه مثبت پوتین به منطقه امن در سوریه خرسندیم

روسای جمهور ترکیه و روسیه پیش از نشست اصلی سه جانبه سوچی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

دیدار روحانی و اردوغان در سوچی پیش از برگزاری نشست سه‌جانبه درباره سوریه

روسای جمهور ایران و ترکیه پیش از برگزاری نشست سه‌جانبه روسیه، ایران و ترکیه درباره مسائل سوریه در سوچی دیدار کردند.

گفت‌وگوی پوتین و ماکارون درمورد اوضاع سوریه

رئیس جمهور روسیه و همتای فرانسوی وی امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در مورد اوضاع در سوریه بحث و گفتگو کردند.

شایگو مذاکرات سران آستانه درباره ادلب را اثر بخش خواند

مسکو - ایرنا - وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: مذاکرات سران روسیه، ایران و ترکیه درباره اوضاع در سوریه خوب پیش رفته است و ثمرات آن در منطقه ادلب دیده خواهد شد.