انتشار اوراق مشارکت ارزی برای کنترل نرخ ارز/ افزایش نرخ ارز دلایل اقتصادی ندارد

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از تدابیر متنوع برای کنترل نرخ ارز خبر داد و گفت: انتشار اوراق ارزی در راه است و به زودی بانک مرکزی جزئیات آن را اعلام می کند.مطالب مرتبط

اقبال شهرداری ها به انتشار اوراق مشارکت بیشتر شد

تهران- ایرنا- باوجود عرضه 25 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری ها در بهار امسال، فقط 11 هزار و 998 میلیارد ریال آن برای توسعه قطارهای شهری مشهد و اصفهان به فروش رفته که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال نزدیک 2 برابر رشد داشته است.

تصویب لایحه انتشار اوراق مشارکت به ارزش 2هزار میلیارد ریال در مشهد

لایحه دو فوریتی انتشار اوراق مشارکت به ارزش 2هزار میلیارد ریال در جلسه علنی شورای شهر مشهد به تصویب رسید.

هزارتوی انتشار اوراق برای پرداخت بدهی آموزش و پرورش

ابهامات قانونی اوراق صکوکی که به دنبال گرو گذاشتن سنداردوگاه شهید باهنر مطرح است وهزارتوی انتشار اوراق برای پرداخت بدهی های آموزش و پرورش همچنان بحث امکان فروش این اردوگاه را محل بحث می‌کند.

توسعه اقتصادی بدون مشارکت مردم ممکن نیست

معاون رییس جمهور با بیان اینکه غیر ممکن است بدون مشارکت اقتصادی مردم به توسعه مطلوب برسیم، گفت: یکی از دلایل وضعیت کنونی اقتصاد،عدم مشارکت مردم در مسائل اقتصادی کشور است.

انتشار اوراق ۱۲هزار میلیارد ریالی اجاره سهام

یک مقام مسئول از انتشار اوراق ۱۲ هزار میلیارد ریالی اجاره سهام خبر داد و گفت: اوراق صکوک اجاره با نرخ سود ۱۹ درصد در فرابورس ایران منتشر شد.

گرانی گوشت ربطی به قاچاق ندارد/ ۲ راهکار برای کنترل بازار

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور با بیان اینکه گرانی گوشت گوسفند ربطی به قاچاق دام ندارد، گفت: هزینه های تمام شده تولید، افزایش چشمگیری داشته و دولت باید این مساله را کنترل کند.

اطمینان خاطر نهاوندیان در مورد کنترل نوسانات ارزی

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از نشست امروز این فراکسیون با نهاوندیان، معاون اقتصادی رییس جمهور خبر داد و گفت که وی در این نشست نسبت به کنترل نوسانات ارزی اطمینان خاطر داده است.

بسته جدید ارزی به تنهایی از پس سفته‌بازی‌ها بر نمی‌آید

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به بسته جدید ارزی اعلام شده از طرف بانک مرکزی، عنوان کرد که این بسته در عمل به تنهایی برای کنترل سوداگری‌های بازار ارز کفایت نمی کند.

۵ راهکار برای افزایش درآمدهای ارزی/همکاری‌های منطقه‌ای توسعه یابد

یک کارشناس اقتصادی ضمن برشمردن راهکارهای افزایش درآمد ارزی کشور، گفت: قطعا در صورت اعمال تحریم نفتی، کشور با کمبود درآمدهای نفتی مواجه خواهد شد که این کاهش درآمد باید به گونه ای جبران شود.

عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: بازار افسارگسیخته ارز رها شده و دست‌های پشت پرده با کنترل قیمت ارز نبض ارزی کشور را مدیریت می کنند.

اوراق مالی، 77 درصد اعتبارات عمرانی چهار ماهه را تامین کرد

تهران- ایرنا- وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: 77 درصد اعتبارات عمرانی چهار ماهه نخست امسال از محل انتشار و واگذاری اوراق مالی تامین شد.

وجود کنترل‌کنندگان قیمت‌ در بازارهای اصلی/ همراهی مردم راه‌ حل برون‌رفت از معضل اقتصادی

مدیرکل اقتصادی استانداری تهران قاچاق مرغ و گوشت به کشورهای همسایه را یکی از دلایل گرانی دانست و گفت: با وجود حضور نیروی انتظامی ولی این اتفاق می‌افتد که باید حساسیت‌ها بیش‌تر شوند.

انتشار اوراق صکوک اجاره سهام با نرخ سود 19 درصد، امروز در فرابورس

مدیرعامل یک شرکت تامین سرمایه از انتشار اوراق صکوک اجاره سهام با نرخ سود(کوپن) 19 درصد از سوی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در فرابورس ایران در روزجاری(سه شنبه) خبر داد.

ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به نحوه اجرای سیاست‌های جدید ارزی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت نظارت بر فعالیت صرافی‌ها پس از اعلام سیاست‌های جدید ارزی از بررسی این موضوع در کمیسیون اقتصادی خبر داد و پیشنهاد کرد کمیته‌ای در بانک مرکزی برای بررسی مشکلات مربوط به اجرای سیاست‌های ارزی تشکیل شو

مسوولان بر کنترل قیمت ها در بازار نظارت کافی داشته باشند

اهواز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: مسوولان نظارتی دقت کنند که کنترل و بازرسی در بازار باید به گونه ای باشد که شرایط فعلی قیمت ها در بازار کنترل شود تا نرخ کالاها بیش از این افزایش نیابد.

اعتماد از دست رفته به سیاست‌های ارزی بازگردد

طراح مرکز مبادله ارزی بر این باور است که بازارها ارتباط تنگاتنگی با هم دارند که بسته ارزی بانک مرکزی فعلا اشاره‌ای به آنها ندارد؛ علتش آن است که این «بسته بانک مرکزی برای ارز» است و نه دولت.

تأمین سرمایه و کنترل ریسک، دو مزیت اوراق بهادار بیمه‌ای

اوراق بهادار بیمه‌ای می‌توانند دو بازار بیمه و بازرا سرمایه را بیش از پیش با یکدیگر پیوند دهند و شرکت‌های بیمه کشور می‌توانند به‌منظور تأمین سرمایه لازم و انتقال قسمتی از ریسک‌هایی که پذیرفته‌اند، اوراق بهادار بیمه‌ای منتشر کنند.

دو دلیل تفاوت نرخ ارز در بازار آزاد و ثانویه / کاهش نرخ در بازار آزاد با مهار انتظارات تورمی

یک کارشناس اقتصادی علت تفاوت نرخ ارز در بازار ثانویه و بازار آزاد را تفاوت متقاضیان در این دو بازار دانست و گفت: تقاضای برای پس انداز ارزی و خروج سرمایه در بازار آزاد وجود دارد و برای کنترل آن باید انتظارات تورمی را کنترل و مهار کرد.

قیمت بلیت هواپیما کنترل می‌شود/ سفر عراقی‌ها به ایران ۹۰ درصد بیشتر شد

معاون گردشگری از برنامه‌ریزی با مشارکت سازمان هواپیمایی کشور برای کنترل قیمت بلیت‌های سفرهای هوایی خبر داد.

نهادهای یزد مشارکت در کاهش آسیب های اجتماعی را افزایش دهند

یزد - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: مقام معظم رهبری اعتیاد، حاشیه ‌نشینی ، مناطق بحران شهری، فساد اخلاقی و طلاق را پنج آسیب اجتماعی مشخص فرمودند و دستگاه های اجرایی باید نسبت به کنترل و کاهش این مهم مشارکت گسترده ای داشته با