انتشار اوراق مشارکت ارزی برای کنترل نرخ ارز/ افزایش نرخ ارز دلایل اقتصادی ندارد

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از تدابیر متنوع برای کنترل نرخ ارز خبر داد و گفت: انتشار اوراق ارزی در راه است و به زودی بانک مرکزی جزئیات آن را اعلام می کند.مطالب مرتبط

انتشار اوراق مشاركت برای تأمین قطار شهری‌ها همچون سال گذشته

معاون وزیر کشور در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی درباره مشکلات تأمین اعتبار برای قطار شهری‌ها و مراحل انتشار اوراق مشارکت برای تأمین بودجه به گفت‌وگو پرداخت.

فروش ۳۹ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در ۶ ماه

طبق آمار بانک مرکزی در پایان دوره ۶ ماهه ابتدایی امسال، ۳۹.۴۹۷ میلیارد ریال اوراق مشارکت از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

فروش ۳۹ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در ۶ ماه

طبق آمار بانک مرکزی در پایان دوره ۶ ماهه ابتدایی امسال، ۳۹.۴۹۷ میلیارد ریال اوراق مشارکت از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست گفت: توزیع اعتبارات در سطح کشور عادلانه نیست و مشاهده می‌شود که با لابیگری به بعضی استان‌ها منابع بیشتری داده می‌شود.

رشد نقدینگی دلایل سیاسی دارد

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است که رشد نقدینگی همجون سایر نشانه‌های این روزها در اقتصاد، ریشه سیاسی دارد و نمی‌توان با راهکارهای اقتصادی آن‌را کنترل کرد. در این زمینه پیشنهاد می‌شود که فعالیت‌های اقتصادی شفاف شود تا از رخنه تنش‌ها جلوگیری

پیروز شدن در جنگ اقتصادی بدون مشارکت مردم ممکن نیست

یک نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه پیروز شدن در جنگ اقتصادی بدون مشارکت مردم ممکن نیست، گفت: شفافیت، مقابله با فساد و رانت، صادق بودن با مردم، اعتراف به اثربخش بودن تحریم‌ها و لزوم جذب مشارکت مردم برای پیروز شدن در جنگ اقتصادی از اولویت‌های اساسی کشور اس

سوئیفت نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد

بانک مرکزی در واکنش به قطع خدمات سوئیف برخی بانک‌ها اعلام کرد:این سامانه نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد و با قطع خدمات سوئیف، خللی در مبادلات ارزی و تجارت خارجی پیش بینی نمی شود

سوئیفت نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد

بانک مرکزی در واکنش به قطع خدمات سوئیف برخی بانک‌ها اعلام کرد: این سامانه نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد و با قطع خدمات سوئیف، خللی در مبادلات ارزی و تجارت خارجی پیش‌بینی نمی‌شود. ]]>

سوئیفت نقشی در تجارت و تسویه ارزی ندارد

روابط عمومی بانك مركزی اعلام کرد: سوئیفت صرفاً یک سامانه پیام رسانی بین بانک ها و موسسات در سطح بین المللی بوده و نقشی در نگهداری حساب ها و تسویه ارزی ندارد.

کشوری مطمئن تر از ایران برای همکاری اقتصادی وجود ندارد

کرج-ایرنا- رایزن اقتصادی کابل در تهران گفت: کشور و دوستی مطمئن تر از ایران برای سرمایه گذاری و همکاری اقتصادی افغانستان وجود ندارد.

افزایش 250 درصدی حجم نقدینگی، بمب ساعتی در اقتصاد/تقویت ارزش پول ملی نمادی از اقتصاد مقاومتی

به اعتقاد یک فعال اقتصادی اصلی ترین شاخص برای سنجش کارآمدی مدیریت بازار پولی و کنترل نقدینگی، هدایت تمام پول و شبه پول موجود در بازار به سمت تولید واقعی و حذف فعالیت های غیرتولیدی و دلالی ضد اقتصادی است.

گزارش عجیب و مضحک دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال 97/ سهم سوء مدیریت دولت، صفر

دولت جناب آقای حسن روحانی در اولین گزارش رسمی خود از دلایل بروز معضلات عدیده اقتصادی در سال 97 به هر علت درست و غلطی اشاره کرد، الا یک مورد، یعنی «سوء مدیریت».

به‌روزرسانی سیاهه انتشار شهر تهران

قائم مقام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از به روز رسانی سیاهه انتشار شهر تهران توسط بخش‌های دانشگاهی و علمی خبر داد و گفت: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با مجموعه‌های دانشگاهی در این زمینه همکاری می‌کند.

صادرات کهگیلویه و بویراحمد 64 درصد افزایش یافت

یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2 میلیون و 500 هزار دلار کالای غیر نفتی در هفت ماه نخست امسال به خارج صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزی 64 درصد افزایش یافت.

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

در پی روند نزولی قیمت دلار در روزهای گذشته، یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران علت این نوسانات را مسائل سیاسی می‌داند و معتقد است که پارامترهای اقتصادی تاثیر چندانی در کاهش یا افزایش نرخ ارز ندارد.

گره ورزش و تعهد با رویکرد داوطلب‌محوری/مشارکت مردمی حلقه گمشده

اردبیل- گره زدن ورزش و تعهد با رویکرد داوطلب‌محوری و افزایش مشارکت‌ مردمی کاری سخت اما شدنی به نظر می‌رسد در این خصوص باید نهضت داوطلبی و مشارکت عمومی برای توسعه ورزش در جامعه نهادینه شود.

پیوند ورزش و تعهد با رویکرد داوطلب‌محوری/ مشارکت مردمی حلقه گمشده

اردبیل- گره زدن ورزش و تعهد با رویکرد داوطلب‌محوری و افزایش مشارکت‌ مردمی کاری سخت اما شدنی به نظر می‌رسد در این خصوص باید نهضت داوطلبی و مشارکت عمومی برای توسعه ورزش در جامعه نهادینه شود.

افزایش ۶۴ درصدی ارزش بازار فرابورس/معاملات اوراق مسکن کاهش یافت

درفرابورس، از ابتدای امسال تاکنون ارزش بازار بیش از ۶۴ درصد رشد داشته، در حالیکه معاملات اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های قابل معامله در هفته گذشته کاهش را تجربه کرده است.

سوئیفت نقشی در نگهداری حساب ها و تسویه ارزی ندارد

تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: با توجه به انتشار خبری درخصوص قطع خدمات سوئیفت در برخی بانک های کشور، به اطلاع هموطنان گرامی می رساند؛ سوئیفت صرفاً یک سامانه پیام رسانی بین بانکها و موسسات در سطح بین المللی بوده و نقشی در نگهداری ح

معاملات نقدی، دست‌های پشت پرده ارزی را حذف می‌کند

راه‌اندازی بازار معاملات آزاد نقدی و حواله ارزی، تازه‌ترین خبری است که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است؛ بازاری که یک اقتصاددان درباره آن می‌گوید که می‌تواند در شفاف‌سازی بیشتر معاملات و همچنین افزایش قدرت نظارت بانک مرکزی در سیاست‌های ارزی راهگشا باشد.