با افزایش نرخ ارز، نرخ تورم در سال آینده افزایش می‌یابد

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: افزایش نرخ ارز انتظارات تورمی را تشدید کرده است و باید انتظار افزایش تورم در سال آینده داشته باشیم.مطالب مرتبط

پاپی‌زاده: چرا با افزایش تورم، نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی افزایش نمی‌یابد؟

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: این چه سیاست یک با و دو هوایی است که قیمت خودروهای بی‌کیفیت تحت تاثیر لابی خودروسازان و اعلام وزارت صنایع افزایش پیدا می‌کند اما با وجود تورم افسارگسیخته قیمت محصولات کشاورزی هیچ افزایشی نمی‌یابد؟

اجاره بهای مسکن حداکثر در حد تورم افزایش می‌یابد

مدیرکل دفتربرنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: به نظر می رسد امسال در بخش اجاره بها کمی با افزایش قیمت ها مواجه باشیم و این افزایش در حد نرخ تورم است.

دمای خوزستان پنج درجه افزایش می یابد

اهواز - ایرنا - مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: دمای هوای استان تا آخر هفته آینده حداکثر تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

دمای هوای گیلان افزایش می یابد

رشت- دمای هوای استان گیلان از فردا به صورت تدریجی افزایش می یابد و این روند تا اواسط هفته آینده نیز ادامه دارد.

سایه تحریم‌ها بر ایران و ونزوئلا قیمت نفت را افزایش داد

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تأثیر سایه سنگین تحریم‌ها روی ونزوئلا و ایران افزایش یافت، پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت طی روزهای آینده هم افزایش بیشتری یابد.

چرایی افزایش تورم در شهرها و کاهش آن در روستاها

نرخ تورم خانوارهای شهری در کل کشور در اردیبهشت ماه امسال (۱۳۹۷) نسبت به فروردین ماه همین سال رشدی ۱، ۱ درصدی داشته است، درحالی است که تورم روستایی کاهش داشته است. آماری که می تواند علل مختلفی از جمله گرانی مسکن داشته باشد.

نرخ تورم در اردیبهشت به ۸ درصد رسید/ افزایش نرخ تورم خانوارهای شهری کشور

مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩٧ به ٨,٠ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٨,١ درصد) ٠.١ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.]]>

ترامپ: بودجه ارتش آمریکا سال آینده افزایش می یابد

وام شهریه دانشجویی افزایش می‌یابد

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم گفت: وام شهریه دانشجویی امسال به ۵۵ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

حقوق حداقل بگیران 20 درصد افزایش می یابد

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند حقوق کارمندانی که پایین ترین پایه حقوقی را دریافت می کنند، 20 درصد افزایش یابد.

سمنان| صادرات استان سمنان به یک‌میلیون دلار افزایش می‌یابد

استاندار سمنان با اشاره به اینکه در سال 97 برای افزایش میزان صادرات و فرصت‌های شغلی جدید برنامه‌ریزی‌شده است گفت: صادرات استان سمنان تا پایان سال 97 به یک میلیون دلار افزایش می‌یابد.

مبادلات اقتصادی ایران و قزاقستان می‌تواند به دو برابر افزایش یابد

وزیر صنعت گفت: اگر روابط کارگزاری بین بانک‌های ایران و قزاقستانی در حوزه یورو برقرار شود، سطح روابط دو کشور به دو برابر وضعیت فعلی افزایش می یابد.

صادرات به کشور قطر افزایش یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری بوشهر با اشاره به صادرات 72 میلیون دلاری کالا از استان بوشهر به کشور قطر در سال 96 گفت: این میزان امسال باید افزایش یابد.

افزایش نسبی دما در دو روز آینده

‍ مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در کشور طی دو روز آینده خبر داد.

مصرف سیگار در ایران به شدت افزایش می یابد

تهران- ایرنا- مسئول دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: روند مصرف دخانیات در ایران به علت بالا رفتن مصرف قلیان در حال افزایش است و طی چند سال آینده به شدت میزان مصرف دخانیات در کشور بالا می رود.

حلقه رکود و تورم خانه های پایتخت

تهران- روزنامه ابتکار امروز - پنجشنبه - با انتشار مطلبی بازار مسکن در ماه های گذشته، هر از گاهی با التهابات خاصی روبه‌رو می‌شد که با افزایش تقاضا در این بازار و افزایش چشمگیر قیمت‌ها، به سرعت از تب و تاب می‌افتاد و دوباره به حالت رخوت باز می‌گشت.

افزایش حقوق کارمندان دولت، فعلا تا 16 درصد

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: در دولت دوازدهم حقوق کارمندان بیشتر از نرخ تورم افزایش داده شده است.

افزایش حقوق کارمندان دولت ، فعلا تا 16 درصد

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت : در دولت دوازدهم حقوق کارمندان بیشتر از نرخ تورم افزایش داده شده است .

از کاغذ تا عمل ارتباط قیمت ارز با نرخ تورم

افزایش قیمت ارز با نرخ تورم از آن دسته مقولاتی هستند که در روی کاغذ ظاهرا ارتباطی با همدیگر ندارند، با این حال در میدان عمل بعضی معادلات غیر ریاضی در بازار ایران باعث می‌شود تا این مقولات نظرشان نسبت به همدیگر عوض شود!

حداقل حقوق کارمندان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

نمایندگان مجلس با تصویب استفساریه تبصره‌ای از قانون بودجه سال ۹۷، مقرر کردند حداقل حقوق کارمندان ۲۰ درصد افزایش یابد.