با افزایش نرخ ارز، نرخ تورم در سال آینده افزایش می‌یابد

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: افزایش نرخ ارز انتظارات تورمی را تشدید کرده است و باید انتظار افزایش تورم در سال آینده داشته باشیم.مطالب مرتبط

تغییر نرخ دلار تورم ۴۵ درصدی ایجاد کرد

درحالیکه علت اصلی مشکلات اقتصادی، افزایش نقدینگی و سرگردانی آن مطرح می‌شود، همچنان میزان آن رو به صعود است و طی سه ماهه امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان بیشتر شده است که عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: افزایش نقدینگی یعنی افزایش تورم و عامل ت

20 میلیون مصرف اضافی بنزین در کشور / میزان مصرف سوخت بوی قاچاق می‌دهد/ دولت بیش از نرخ تورم اجازه افزایش قیمت ندارد

رئیس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه دولت بیش از نرخ تورم اجازه افزایش قیمت ندارد، هشدار داد: هر اقدامی که به افزایش قیمت بینجامد سطح عمومی قیمت‌ها را هم افزایش می‌دهد و زندگی کسانی را که حقوق کمتری دریافت می‌کنند تحت تاثیر قرار می‌دهد.]]>

در ماه‌های آینده تورم سهمگینی را تجربه می‌کنیم/مدیران دو بانک در یک شب هزار میلیارد تومان پول پرقدرت خلق کردند/نگران افت کیفیت خدمات در وزارت کار هستیم

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی می‌کند که با خلق پول پرقدرت توسط بانک‌ها و در پی آن افزایش حجم نقدینگی، اقتصاد ایران در ماه‌های آینده تورم سهمگینی را تجربه کند.]]>

افزایش ۹ درصدی تورم تولیدکننده باغداری و دامداری

شاخص قیمت تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فصل بهار سال جاری به ترتیب نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٤.٨درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل(تورم نقطه به نقطه) ٩.٤ درصد افزایش یافته است.

تورم نیمه دوم سال بالا خواهد بود/ سود بانکی موقتا افزایش یابد/ نرخ تورم هانکه دارای تورش است

یک استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: در صورتی که بانک مرکزی راهکار مناسبی برای نرخ سود بانکی در شهریور ماه ارایه ندهد قطعا تاثیرات منفی بر تورم خواهد داشت. به نظر من بانک مرکزی اگر به طور موقت، یعنی 6 ماه نرخ سود را افزیش دهد تا از تشدید بحران جلوگیری کند ف

قیمت برق و گاز در انگلیس افزایش می‌یابد

شرکت Ofgem انگلیس اعلام کرد با توجه به افزایش هزینه تولید برق و عرضه گاز، هزینه مصرف انرژی خانوارهای کم بضاعت انگلیسی از اول اکتبر افزایش می یابد.

افزایش دما تا 8 درجه در سواحل شمالی / کم‌بارشی و خشکسالی در کشور

در سه روز آینده دما بین 6 تا 8 درجه در سواحل شمالی کشور افزایش می‌یابد، همچنین در دو روز آینده آسمان پایتخت صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

افزایش قیمت مسکن هنوز از تورم عقب است/ساخت و ساز روند عادی دارد

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان با تاکید بر اینکه علیرغم رشد قیمت مسکن در ماههای گذشته این افزایش هنوز به اندازه رشد تورم نبوده، گفت: نوسان شدید در بازار به ویژه در اقلام وارداتی،تولید و عرضه مسکن را با اختلال مواجه کرده است.

پیش‌بینی افزایش گرمای جهان در ۴ سال آینده

کارشناسان محیط زیست از احتمال افزایش شدید دما برای چهار سال آینده خبر دادند.

گوشت مرغ؛ غذای اصلی که طعمه تورم شد

از بارزترین شاخص‌های اقتصادی در سطح کلان نرخ تورم است که هم برای سیاست‌گذاران اقتصادی و هم برای شهروندان اهمیت زیادی دارد. در اینجا منظور از تورم، افزایش سطح عمومی قیمت‌هاست یعنی وضعیتی ایجاد می‌شود که در اقتصاد یک کشور، قیمت‌ها به‌صورت افسارگسیخته و بی‌ر

نرخ خرید حمایتی شیرخام افزایش می‌یابد

مدیر عامل سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه نرخ فعلی 1440 تومانی هر کیلوگرم شیر خام دامداران علی‌الحساب است گفت: برای حمایت از تولیدکنندگان خرد شیرخام نرخ حمایتی این محصول افزایش می‌یابد.

میانگین دما در خراسان رضوی افزایش می یابد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دما در مناطق مختلف این استان از امروز تا پایان هفته جاری به تدریج افزایش می یابد.

پادزهر تورم اقتصادی در دوران جنگ

در زمان جنگ با توجه به افزایش تقاضای ناشی از هزینه‌های نظامی، مازاد تقاضا در اقتصاد به وجود می‌آید. این امر به همراه کاهش عرضه ناشی از بروز جنگ، به افزایش سطح قیمت‌ها منجر می‌شود.

قیمت برنج در سال جاری افزایش می یابد

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با بیان اینکه قیمت برنج در سالجاری افزایش می یابد، گفت: باید با جدیت تلاش کنیم تا قیمت برنج وارداتی نیز روند افزایشی نداشته باشد.

۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

با توجه به انباشت نقدینگی خنثی نشده در بانک‌ها، افزایش نرخ تورم مصرف‌کننده و تولیدکننده و وضعیت ملتهب بازار ارز، بانک مرکزی در حال بررسی‌ روش‌های افزایش نرخ سود، برای جلوگیری از انتقال نقدینگی به بازار دارایی‌ است.

افزایش ۸.۵ درصدی تورم تولیدکننده بخش برق در بهار

شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل بهار سال ١٣٩٧ که نسبت به بهار ۹۶ به میزان ٨.٥٨ درصد افزایش داشته است.

یادداشت/ راهکارهای خروج سایه تورم از سر قیمت کتاب

متأسفانه وجود تورم و افزایش روزانه قیمت مواد اولیه اعم از کاغذ و مقوا و ملزومات چاپ و صحافی باعث شده که موضوع تغییر قیمت کتاب نیز مطرح باشد.

دمای هوای هرمزگان از یکشنبه افزایش می یابد

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان گفت: با توجه به کاهش سرعت بادهای مرطوب جنوب شرقی و افزایش بادهای جنوب غربی از روز یکشنبه شاهد افزایش 2 تا 5 درجه ای دما در بیشتر نقاط استان خواهیم بود.

آموزش های حین ازدواج زوجین به شش ساعت افزایش می یابد

لاهیجان-ایرنا- رییس مرکز بهداشت استان گیلان گفت: برای آشنایی بیشتر با مسایل زناشویی، آموزش های حین ازدواج برای زوجین از دو ساعت به شش ساعت افزایش می یابد.

معادن چهارمحال و بختیاری افزایش می یابد

شهرکرد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: معادن چهارمحال و بختیاری افزایش می یابد.