با خطر خروج سرمایه مواجهیم/ لطمه نوسانات ارزی به اقتصاد

رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است نوسانات ارزی به بنگاه های اقتصادی لطمات جدی وارد کرده است و بانک مرکزی باید تدبیری برای آن بیاندیشد تا مانع خروج سرمایه شود.مطالب مرتبط

اقتصاد دنیا دست عده‌ای معدود نیست که با خروج آمریکا از برجام لطمه بخوریم/ ۳ برابر مخارج ارزی درآمد داریم

یحیی آل‌اسحاق با بیان اینکه ۳ برابر مخارج ارزی درآمد داریم، گفت: دنیای اقتصاد در دست عده معدودی نیست که با خروج آمریکا از برجام لطمه بخوریم.

خروج آمریکا از برجام، لطمه جدی به تولید نمی‌زند

وزیر صنعت: خروج آمریکا از برجام نمی‌تواند لطمه جدی به تولید در ایران بزند چراکه تولید در کشور ما بومی و نهادینه شده است.

صیانت از ذخایر ارزی، راهکار عبور از اضطرار

در شرایط خروج آمریکا از برجام و ابهام در خصوص آینده این توافق، صیانت از ذخایر استراتژیک ارزی و بازتعریف نقش صندوق توسعه ملی در اقتصاد ایران اهمیت دوچندان می‌یابد.]]>

کاهش نوسانات نرخ ارز در بازار/نظام ارزی کشور شفاف شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با استمرار شرایط کنونی و ارتقای سامانه نیما می‌توان پیش بینی کرد که به دستاوردهای مهمی از جمله شفافیت در نظام ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات دست پیدا کنیم.

مشاوران املاک و نوسانات ارزی عامل نابسامانی بازار مسکن است

دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن گفت: مشاوران املاک، نوسانات ارز و بی ثباتی اقتصادی باعث نابسامانی بازار مسکن شده است.

فرار سرمایه فاجعه‌ای بزرگ برای اقتصاد ایران است

یک پژوهشگر اقتصادی با تاکید بر اینکه برخلاف بخش خصوصی، دولت در تخصیص منابع کارآمد نیست، گفت: فرار سرمایه در کشور درحال افزایش بوده و این امر به فاجعه ای برای اقتصاد کشور تبدیل شده است.

چشم انداز روشن منابع، مصارف و ذخایر ارزی کشور در سال 97

برآوردهای اولیه نشان می‌دهد با وجود خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تهدیدات ناشی از بازگشت تحریم­ها، وضعیت منابع، مصارف و ذخایر ارزی کشور با نظر به جدول تراز پرداخت­‌ها، روند مازاد منابع ارزی کشور مانند سال‌های گذشته را خواهد داشت.

پول تنها عامل سرمایه گذاری در اقتصاد نیست

در سرمایه گذاری های امروز دنیا، پول، در جایگاه هفتمین سرمایه باارزش، قرار می گیرد و پیش از آن، ارتباطات، اعتبارات، اطلاعات، دانش، منابع انسانی و تجهیزات، قرار دارند.

خروج آمریکا از برجام لطمه به اعتبار آمریکا است

خروج آمریکا از برجام پروژه بازسازی اقتصاد افغانستان را دچار مشکل کرد

تصمیم ترامپ به خروج از برجام و وضع مجدد تحریم ها علیه ایران ممکن است پروژه ای را که هدف آن کمک به بازسازی اقتصاد افغانستان است ز مسیر خود خارج نماید.

اقدام‌های مثبت بانک پارسیان برای خروج از اقتصاد تک محصولی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد مشارکت بانک پارسیان در طرح‌های فولادی گام مثبتی برای خروج از اقتصاد تک محصولی است.]]>

اقدام‌های مثبت بانک پارسیان برای خروج از اقتصاد تک محصولی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد مشارکت بانک پارسیان در طرح‌های فولادی گام مثبتی برای خروج از اقتصاد تک محصولی است.

نقش مؤثر دانشگاه‌ها در کنترل نوسان اقتصاد/ مسئولان اختراعات دانشجویان را جدی بگیرند

استاد رشته مدیریت بازرگانی- بازاریابی به نقش دانشگاه در کنترل نوسانات اقتصاد، افزایش اشتغال دانش آموختگان و کاهش معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان باید اختراعات دانشجویان را جدی بگیرند.

لزوم تشکیل ستاد مقابله با تحریم‌ها در دولت و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی/ مجلس پیگیری کند

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مستقل دانشگاه علامه گفت: با خروج آمریکا از برجام لزوم مقاوم سازی اقتصاد و عملیاتی کردن بندبند اقتصاد مقاومتی، بیش از پیش احساس می شود.

داستان یک دسیسه هسته‌ای

حق غنی‌سازی ایران با خروج امریکا و حتی اروپا از برجام، لطمه نمی‌بیند. امریکا به‌خاطر مسائل منطقه‌ای و نه به‌ دلیل هسته‌ای از برجام خارج شد. پس از خروج امریکا از برجام، ایران باید برای مدیریت صلح در بحران‌های منطقه ابتکارات جدیدی به خرج دهد.

کنترل قاچاق و رفع التهابات ارزی دستاورد سامانه نیما برای اقتصاد ایران

کارشناسان و فعالان اقتصادی با اشاره به مزیت‌های راه‌اندازی سامانه نیما، نتیجه انتقال کامل معاملات ارزی به این سامانه را کنترل قاچاق و ایجاد آرامش در بازار ارز عنوان کردند.

پیش‌بینی رشد ۵.۵ درصدی اقتصاد/تاثیر اقتصادی خروج آمریکا از برجام

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، با بیان اینکه وزارت اقتصاد رشد ۵ تا ۵.۵ درصدی را برای سال جاری پیش‌بینی کرده است، گفت: خروج آمریکا از برجام یکی از متغیرهای تاثیرگذار بر رشد اقتصادی است.

پیش‌بینی رشد ۵.۵ درصدی اقتصاد/تاثیر اقتصادی خروج آمریکا از برجام

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، با بیان اینکه وزارت اقتصاد رشد ۵ تا ۵.۵ درصدی را برای سال جاری پیش‌بینی کرده است، گفت: خروج آمریکا از برجام یکی از متغیرهای تاثیرگذار بر رشد اقتصادی است.]]>

دولت اجازه ندهد خروج از برجام بر اقتصاد کشور اثر بگذارد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت با تقویت زیرساخت‌های کشور اجازه اثرگذاری خروج از برجام و تشدید تحریم‌ها را بر اقتصاد کشور ندهد.

حضور آمریکا در برجام، برای اقتصاد ایران هیچ سودی نداشت

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا هنگام حضور در برجام هیچ خیری برای اقتصاد ما نداشت و حتی مانع همکاری سایر کشورها می شد؛ بنابراین خروج آن از توافق نیز بر اقتصاد کشور تاثیری ندارد.