با خطر خروج سرمایه مواجهیم/ لطمه نوسانات ارزی به اقتصاد

رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است نوسانات ارزی به بنگاه های اقتصادی لطمات جدی وارد کرده است و بانک مرکزی باید تدبیری برای آن بیاندیشد تا مانع خروج سرمایه شود.مطالب مرتبط

نوسانات ارزی؛ عامل کمبود سرمایه در گردش صنعت فارس

‌رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که به علت نوسانات ارزی و ... تعداد قابل ملاحظه‌ای از واحدهای صنعتی با مشکل ‌کمبود سرمایه در گردش روبرو شده‌اند.

شهردار اهواز: ‌نوسانات ارزی تأمین منابع مالی پروژه‌های شهر را سخت‌تر می‌کند

شهردار کلانشهر اهواز با اشاره به وضعیت اقتصادی ‌و نوسانات ارزی گفت: با نوسانات ارزی کشور، مشکلات بسیاری در تأمین منابع مالی پروژه‌ها به وجود آمد، اما به‌جرأت می‌توان گفت وضعیت اهواز از برخی کلان‌شهرها بهتر است.

مدل بورس کالا برای توسعه صادرات با وجود نوسانات قیمتی

مدیرعامل بورس کالای ایران به توسعه بازار صادراتی با وجود نوسانات قیمتی اشاره کرد و گفت: چاره مقابله با این نوسانات، پوشش نوسانات قیمتی و اطمینان از تأمین مواد اولیه از طریق خرید مواد اولیه و فروش محصول به روش «کشف پریمیوم» است.

کارشناس لهستانی: پیروی از آمریکا به رابطه ما با ایران لطمه می‌زند

یک تحلیلگر لهستانی با انتقاد از میزبانی کشورش از یک نشست ضدایرانی، گفت ورشو خود را به کارگزار سیاست خارجی آمریکا بدل کرده و با این کار به روابط خود با تهران لطمه می‌زند.

سرمایه‌گذاری 20 درصد فرابورس در شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارزی

در پی مصوبه جلسه هیأت مؤسسان، شرکت فرابورس ایران در20 درصد سهام شرکت سهامی مدیریت بازار متشکل معاملات ارزی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

کل اقتصاد وابسته به گمرک است/ ۸۵ درصد واردات کشور، مواد اولیه است

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه ۸۵ درصد واردات ما کالاهای سرمایه ای و مواد اولیه تولید است، گفت: گمرک دروازه تقویت سرمایه گذاری و تولید است، بنابراین باید کل اقتصاد را به گمرک وابسته دانست.

جزئیات روند کاری«شرکت سهامی مدیریت بازار متشکل ارزی»

مدیرعامل فرابورس در نامه‌ای به اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس، اعلام کرد که هیچگونه معامله‌ای از بازار متشکل ارزی، در بازار سرمایه انجام نخواهد شد و فرابورس تنها سهامدار است.

رفتن نیما به اروپا به نوشاد لطمه زده است

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز می‌گوید برادران عالمیان همیشه با هم تمرین کرده‌اند و حالا با رفتن نیما به اروپا نوشاد لطمه خورده چون حریف تمرینی خوب ندارد.

مسئولان ‌اجازه خروج سرمایه‌گذاران ‌از سیستان و بلوچستان را ندهند

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرمایه گذار با کوچک ترین عدم همکاری و همراهی از یک منطقه به منطقه‌ای دیگر کوچ می کند، بیان کرد: نباید مسئولان در هر رده ای‌ اجازه دهند که به راحتی سرمایه ها از سیستان و بلوچستان با این همه ظرفیت سرمایه گذاری خارج ش

افت 51 میلیارد دلاری ورود سرمایه خارجی به آمریکا در سال 2018

سرمایه گذاری مستقیم خارجی انجام شده در جهان طی سال میلادی گذشته 19 درصد کاهش یافت و اقتصاد آمریکا تحت تاثیر سیاست های حمایتگرانه ترامپ افت 51 میلیارد دلاری جذب سرمایه های خارجی را تجربه کرد.

صرافی‌های بانکی در حوزه مدیریت بازار ارز فعالانه‌تر عمل کنند

معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به تصویب راه‌اندازی بازار متشکل ارزی گفت: معاملات ارزی در این بازار، فعلا به صورت نقدی انجام می‌شود.

اولویت‌ها ‌در تنظیم بودجه سال 98‌ براساس مدیریت هزینه‌ها و ‌مصارف ارزی باشد

یک پژوهشگر اقتصادی عنوان کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و تحولات منطقه ای و جهانی و مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، اولویت هایی که دولت باید در تنظیم بودجه سال 98 مورد توجه قرار دهد می بایست با تاکید بر مدیریت هزینه‌ها و اولویت بندی مصارف ارزی صورت گیرد.

آینده اقتصاد بریتانیا و برگزیت؛ گذار از اقتصاد قرن بیستمی

سایت امریکایی نشنال اینترست در تحلیلی به تبعات مثبت و منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می پردازد و برگزیت را از یک منظر نوعی موهبت برای لندن می داند.

پنجره واحد سرمایه گذاری در همدان راه اندازی شود

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اقدام جزیره ای دستگاه های اجرایی راهگشای جذب سرمایه گذار نیست، خواستار راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در میان دستگاه های اجرایی استان همدان شد.

سرمایه گذاران درمانگرِ اقتصاد مریض ایران هستند

امروز در آستانۀ چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی شاهد پیشرفتهای بسیار مهم و عظیم زیربنایی در کشورمان هستیم که در این راستا سرمایه گذاریهای کلانی در زمینه های مختلف اقتصادی انجام شده است.

مسیر روابط عمومی در آموزش و پرورش دچار لطمه نخواهد شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: نباید این نگرانی ایجاد شود که با ادغام مرکز اطلاع‌رسانی و حوزه وزارتی، مسیر روابط عمومی در آموزش و پرورش دچار لطمه خواهد شد.

رضایی: نتیجه اجلاس ضد ایرانی لهستان شکست آمریکاست

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نتیجه اجلاس لهستان را لطمه خوردن به حیثیت آمریکا دانست و گفت که با همراهی نکردن کشورها جهت شرکت در اجلاس ضد ایرانی لهستان شأن و جایگاه آمریکا لطمه می‌خورد، کما این‌که این اجلاس از همین الان هم شکست

چرا آمریکا در حل و فصل سیاسی اوضاع سوریه سنگ‌اندازی می‌کند؟

به عقیده شرق‌شناس روس، آمریکا با مانع‌تراشی در حل و فصل سیاسی اوضاع سوریه، می‌خواهد به اعتبار روسیه لطمه زده و کشورهای ضامن صلح را ناتوان نشان دهد و بعد از خروج نظامیانش از سوریه، امکان اقدام تحریک‌آمیز دیگری با استفاده از سلاح‌های شیمیایی وجود دارد.

سرمایه‌گذاری لازمه‌ی بهره‌وری از فناوری است

در نشست تحول دیجیتال و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، به نقش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای بهره‌وری از فناوری و ایجاد کارآفرینی تاکید شد.

چشم امید اقتصاد جهان به چین برای فرار از رکود در سال 2019

ده سال پس از این که چین به دفع خطر رکود اقتصادی با یک طرح انگیزشی بزرگ کمک کرد، سرمایه گذاران یک بار دیگر با سرازیر شدن اقتصاد جهان به سمت رکود در 2019 ، چشم به پکن دارند .