با خطر خروج سرمایه مواجهیم/ لطمه نوسانات ارزی به اقتصاد

رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است نوسانات ارزی به بنگاه های اقتصادی لطمات جدی وارد کرده است و بانک مرکزی باید تدبیری برای آن بیاندیشد تا مانع خروج سرمایه شود.مطالب مرتبط

مصاحبه | کارشناس مسائل شرق آسیا: نیاز آمریکا به سرمایه‌های ارزی چین مانع تشدید جنگ تجاری می‌شود

با توجه به آسیب اقتصاد ایالات متحده از اقدامات متقابل چین از جمله تصمیم این کشور برای خروج ذخایر ارزی از آمریکا، جنگ تجاری محدود و کنترل شده دنبال خواهد شد.

اقتصاد بدون نفت عربستان، از شعار تا حقیقت

دوحه - ایرنا - اگر رهاسازی اقتصاد عربستان از وابستگی به نفت را مهم ترین شعار 'محمد بن سلمان' در نظر بگیریم، خروج سرمایه ها و کاهش سرمایه گذاری خارجی در این کشور در سال های اخیر، عملا تلاش های ولیعهد سعودی برای متنوع کردن اقتصاد بدون نفت را به بن بست کشاند

کاهش ارزش لیر دسیسه‌ای علیه آنکارا است/ با نوسانات ارزی مقابله می‌کنیم

رییس‌جمهوری ترکیه گفت که نوسانات ارزی داخل این کشور پیامد جریان‌های اقتصادی نبوده و دسیسه دشمنان آنکارا است.]]>

نزدیکی عید قربان موجب افزایش خروج افغان ها از ایران شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: افزایش خروج اتباع افغان از ایران، که از حدود 10 روز قبل آغاز شده و تا حدود پنج روز آینده ادامه خواهد داشت، به دلیل نزدیکی به عید سعید قربان است و ربطی به نوسانات ارزی ندارد.

عدم تأمین مواد اولیه مهمترین مشکل کارآفرینان/ نوسانات ارزی لرزه بر بدنه تولید انداخت

نوسانات نرخ ارز و تفاوت پرداخت گمرکی بلای جان واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شده که رفع آن حمایت‌های عملی مسؤولان را می‌طلبد.

ریشه‌های بدترین مدل اقتصاد سرمایه‌دارانه در دولت سازندگی/ آسیب‌های اجتماعی حاصل اقتصاد سرمایه‌داری است

شهریار زرشناس گفت: اقتصاد شبه مدرن ایران بیکاری و فقر و حاشیه نشین تولید می کند و همین دولت به اصطلاح سازندگی و دولت‌های بعدی بر مبنای مدل نئولیبرالی بدترین مدل سرمایه دارانه را در اقتصاد پیاده سازی می کنند.

برخی واردکنندگان در نوسانات اخیر ارزی 10 برابر ظرفیت خود ثبت سفارش کردند

وزیر کشور با بیان اینکه در نوسانات اخیر ارزی برخی واردکنندگان 10 برابر ظرفیت خود ثبت سفارش کردند گفت: برخی هم ارز دولتی گرفتند اما کالا وارد نکردند یا کالا را با فاکتورهای جعلی وارد کردند.

تخلف ارزی به اسم تجارت(1)|رونق خروج ارز با بیش اظهاری واردات در سایه ضعف نظارت + سند

بعد از سیاستهای جدید ارزی دولت در فروردین ماه بسیاری از شرکتهای متخلف در سایه عدم نظارت جدی دولت با ترفند بیش اظهاری واردات اقدام به سو استفاده از ارز رسمی برای خروج ارز از کشور نموده‌اند.

بسته ارزی، کشور را از تک‌نرخی کردن ارز دور می‌کند

‌عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه بوعلی‌سینا با تأکید بر اینکه بسته ارزی دولت چیز جدیدی نیست، گفت: بسته ارزی در واقع ادامه اتخاذ سیاست تخصیص بهینه منابع ارزی کشور در راستای مقابله با کمبود احتمالی منابع ارزی در شرایط بحرانی فعلی و آینده ناشی از ادامه

کمبود کیت‌های آزمایشگاهی در بازار به دلیل نوسانات ارزی

عضو هیأت مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی گفت: در حال حاضر با توجه به تغییرات ارزی و افزایش قیمت دلار برخی از کیت‌های آزمایشگاهی در سطح بازار موجود نیست.

ذخایر پنهان ارزی چین چه قدر است؟

چین 410 میلیارد دلار ذخیره پنهان ارزی دارد که از مجموع اقتصاد نروژ بزرگ‌تر است.

بحران ارزی ترکیه بورس وال استریت را قرمزپوش کرد

در حالی که عمیق تر شدن بحران اقتصادی در ترکیه موجب کاهش ارزش سهام بانک ها و خروج سرمایه ها از دارایی های پرریسک شده است، شاخص های بورس وال استریت روز جمعه شاهد کاهش بود.

نقدینگی زیاد عامل اصلی بحران فعلی اقتصاد است

نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: متأسفانه این روزها سرمایه‌گذاران راحت طلب شده‌اند و کارهای سرمایه‌گذاری در بخش تولید انجام نمی‌دهند و سرمایه خود را مشغول خرید و فروش خانه و خودرو و دلار و طلا کرده‌اند.

ارتباط بسته جدید ارزی با اقتصاد آزاد، شعاری بیش نیست

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: دولت در سیاست‌گذاری اخیر خود یک گام رو به جلو برداشته و تابو استقرار نظام اقتصاد آزاد در کشور را شکست و در حقیقت به این سو رفتیم که بگوییم می‌توانیم مبانی اولیه اقتصاد آزاد را در کشور حاکم کنیم، اساسا طرح اولیه بازار ثانویه

بعضی نمی‌خواهند دست‌های پنهان رانت ارزی قطع شود/ انحصار بازار ارز دولتی است

یک کارشناس اقتصادی گفت:‌ بعضی‌ها در اقتصاد دکور هستند و نمی‌خواهند در بحث ارزی دست‌های پنهان را قطع کنند.

شروط افزایش وام شرکت‌های دانش‌بنیان در نوسانات ارزی/امهال بازپرداخت تسهیلات در شرایط تحریم

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از تغییر میزان وام در تلاطمات ارزی اخیر برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: در صورتی که شرکتی بعد از خرید خارج با تغییر ارز مواجه شده باشد و این تغییرات در قیمت نهایی آنها تاثیرگذار باشد، میزان وام درخواستی آنها تغییر خواه

آنکارا: شخص ترامپ به «لیر» ترکیه حمله کرده است

وزیر دارایی ترکیه شامگاه یکشنبه درباره نوسانات ارزی اخیر در کشورش شخص رئیس‌جمهور آمریکا را مقصر دانست.

وزیر کشور: برخی در تامین ارز بانک مرکزی کوتاهی کردند

تهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: در نوسانات ارزی، برخی افراد که باید منابع ارزی را تامین می کردند و در اختیار بانک مرکزی قرار می دادند، کوتاهی کردند.

راهکارهای کاهش فاصله نرخ ارز در بازار آزاد و ثانویه/ نقش صرافی‌های بانک‌ها افزایش یابد

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی کنترل و مدیریت تقاضا در سه سرفصل قاچاق، خروج سرمایه و سفته‌بازی و همچنین افزایش نقش صرافی‌های بانک‌ها در تامین ارز را از راهکارهای کاهش نرخ ارز بازار به سمت بازار ثانویه دانست.

چالش جدید سفرهای خارجی

«ایرلاین‌های خارجی همزمان با اجرای بسته جدید ارزی و خروج شرکت‌های هواپیمایی از شمول دریافت ارز دولتی در ایران، سیستم‌های فروش خود را بسته‌اند و امکان خرید کامل بلیت وجود ندارد؛ مگر آن‌که مستقیم به دفتر آن ایرلاین مراجعه و هزینه با کردیت کارت و ارزی پرداخت