فاصله زیادی با دانشگاه‌های نسل سوم دنیا داریم/لزوم بازنگری در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه فاصله زیادی با دانشگاه‌های نسل سوم و دانشگاه‌های معتبر دنیا داریم، گفت: کاستن از این فاصله جز با ایجاد تحول در زمینه تحقیقات محقق نمی‌شود.مطالب مرتبط

اجرای طرح شهاب در 586 منطقه آموزشی کشور

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: طرح شهاب هم‌اکنون در 586 منطقه آموزشی کشور در حال اجرا است و تا رسیدن به اجرای طرح در مدارس 760 منطقه آموزشی فاصله زیادی ندارد.

آیین نامه استاد مشاور در دانشگاه های علوم پزشکی بازنگری می شود

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از تهیه پیش نویس آیین نامه های بازنگری و اصلاح شده کمیته های منطقه ای و استاد مشاور در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

تا رسیدن به نقطه مطلوب"اسلامی" شدن علوم انسانی فاصله داریم

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب اسلامی شدن علوم انسانی فاصله داریم.

تاثیر شدید تحریم بر پژوهش/عدم ارتباط بین دانشگاه‌های پزشکی و غیرپزشکی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به انتقاد از تاثیر شدیدی که تحریم‌ها و نوسانات ارزی بر حوزه پژوهش داشته، پرداخت و در تشریح فعالیت‌ها و جایگاه پژوهشی دانشگاه متبوع خود از برنامه‌ریزی برای ارتقای جایگاه بین‌المللی دانشگاه، تمرکز پژوهشی

ایجاد «سامانه جامع آموزشی» در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای برنامه ایجاد سامانه جامع آموزشی در این دانشگاه خبر داد و گفت: لازم است سامانه‌های آموزشی واحدهای دانشگاه از حالت پراکنده خارج شوند.

امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی شهرداری نیشابور با دانشگاه های این شهر

تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی بین شهرداری خراسان رضوی با دانشگاه های این استان با هدف استفاده از تمامی ظرفیت های منطقه ای ، دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی و گسترش ارتباطات فی ما بین به امضاء رسید.

اجرای برنامه ایجاد «سامانه جامع آموزشی» در دانشگاه آزاد اسلامی به منظور نظارت بیشتر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ایجاد یکپارچگی در تمامی سامانه‌های این دانشگاه گفت: سامانه‌های آموزشی واحدهای دانشگاه لازم است از حالت پراکنده خارج شوند.

اهواز|دانشگاه‌ها از کار در حوزه‌های فرهنگ شهادت و اربعین غافل نشوند

سرپرست دانشگاه آزاد خوزستان گفت: کارکردهایی مانند اردوهای جهادی، اربعین و فرهنگ شهادت در بخش‌های مختلف دانشگاه مورد تاکید است و تلاش می‌کنیم ضمن کوشش در عرصه‌های آموزشی و پژوهشی از این حوزه مهم غفلت نکنیم.

گسترش همکاری آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور یزد با علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و دانشگاه پیام نور یزد به منظور توسعه و تحکیم همکاری‌ها و فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و همچنین استمرار آن، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

حضور 13 دانشگاه ایران در جمع برترین‌های دنیا/"تهران" و "امیرکبیر" در میان 500 دانشگاه برتر

رییس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، از حضور 13 دانشگاه ایران در جمع 1000 دانشگاه برتر دنیا در رتبه‌بندی شانگهای 2018 خبر داد و گفت: بر اساس این رتبه‌بندی، دانشگاه تهران با کسب رتبه در بازه ۴۰۰-۳۰۱ در جمع ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت و صنعتی امیر

حضور ۱۳ دانشگاه ایران در جمع ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا

سرپرست پایگاه استنادی isc گفت: بر اساس نتایج رتبه بندی جهانی شانگهای ۲۰۱۸، سیزده دانشگاه ایران در جمع هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند.

29 طرح تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اردبیل اجرایی شد

اردبیل- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از اجرای 29 طرح تحقیقاتی و پژوهشی توسط استادان و دانشجویان این واحد آموزشی در سطح استان خبر داد.

قابلیت تبدیل شدن به دانشگاه بین‌المللی را داریم

رئیس دانشگاه لرستان با بیان این‌که قابلیت تبدیل شدن به دانشگاه بین‌المللی را داریم، گفت: می‌توانیم دانشجویان بورس و غیربورس خارجی را در این دانشگاه پذیرش کنیم.

قم| مقاومت برخی افراد کار را برای تحول در علوم انسانی سخت کرده است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه برای بازنگری در علوم انسانی مقاومت‌هایی وجود دارد گفت: برخی از رشته‌ها حدود 50 سال است که بدون بازنگری در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند.

برگزاری نشست همکاری علمی و پژوهشی بین ایران و دانشگاههای هندوستان

با هدف گسترش همکاری های علمی و پژوهشی بین دانشگاه های ایران و هندوستان، نشستی امروز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

سرانه آموزشی دانشگاه صنعتی قوچان 2.5 برابر شد

مشهد- ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی قوچان از افزایش 2.5 برابری سرانه آموزشی این دانشگاه خبر داد و گفت: این امر رکوردی در میان دانشگاه ‌های صنعتی کشور به شمار می رود.

لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان شاخص بازنشسته

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سراسر کشور، "لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان آموزش عالی به ویژه استادان شاخص در فضای علمی کشور" و نیز "اتخاذ تمهیدات و تدابیری به منظور جبران خلأ ناشی از اجر

لزوم بهره‌مندی از ظرفیت استادان شاخص بازنشسته/جبران خلأ ناشی از اجرای قانون بازنشستگی اساتید

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌‍ای خطاب به روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سراسر کشور، "لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان آموزش عالی به ویژه استادان شاخص در فضای علمی کشور" و نیز "اتخاذ تمهیدات و تدابیری به منظور جب

دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی های اساسی برای تربیت کادر آینده نظام دارد/ لزوم تهیه بانک اطلاعات اساتید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای جامع کشور گفت: وظیفه دانشگاه ها تربیت کادر آینده نظام است که دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی های اساسی برای رسیدن به این مهم دارد.

آینده منابع خاک و آب مبهم است/ نیاز به ارتقاء دانش مطابق با علم روز دنیا داریم

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب گفت: لازم است هم‌ زمان با علم روز دنیا پیشرفت کنیم و طرح‌های ویژه‌ای برای حفاظت از منابعی همچون خاک و آب داشته باشیم.