فاصله زیادی با دانشگاه‌های نسل سوم دنیا داریم/لزوم بازنگری در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه فاصله زیادی با دانشگاه‌های نسل سوم و دانشگاه‌های معتبر دنیا داریم، گفت: کاستن از این فاصله جز با ایجاد تحول در زمینه تحقیقات محقق نمی‌شود.
کلمات کلیدی: [ دانشگاه امیركبیر] [ فناوری سلامت]


مطالب مرتبط

فاصله زیادی با دانشگاه‌های نسل سوم دنیا داریم/لزوم بازنگری در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه فاصله زیادی با دانشگاه‌های نسل سوم و دانشگاه‌های معتبر دنیا داریم، گفت: کاستن از این فاصله جز با ایجاد تحول در زمینه تحقیقات محقق نمی‌شود.

فاصله زیادی با دانشگاه های معتبر نسل سوم دنیا داریم

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر‌ با اشاره به لزوم بازنگری‌ در برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها گفت: فاصله‌ زیادی با مراکز علمی معتبر دنیا به ویژه دانشگاه های نسل سوم داریم.

دانشگاه بیرجند در جمع 18 دانشگاه برتر دنیا/ لزوم تحقیقات محصول‌محور توسط دانشگاه‌ها

معاون آموزشی دانشگاه بیرجند گفت: این دانشگاه در آخرین رتبه‌بندی THE در جمع 18 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

ویدئو / ۷ دانشگاه برتر با فضای آموزشی مطلوب و زیبا

بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا، در کنار تلاش برای ارتقاء کیفیت آموزشی و درسی خود، به فضای آموزشی و زیبایی محیط نیز اهمیت زیادی قائلند. در این ویدئو با هفت دانشگاه برتر که از فضای آموزشی مطلوب و زیبایی برخوردارند آشنا خواهید شد.

آغاز ۱۵۰ طرح آموزشی و پژوهشی مشترک با دانشگاه‌های خارجی

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل گفت: امروز روند اجرایی شدن ۱۵۰ طرح آموزشی و پژوهشی مشترک با دانشگاه‌های خارجی به طور همزمان آغاز می‌شود.

آغاز ۱۵۰ طرح آموزشی و پژوهشی مشترک بین المللی

روند اجرایی شدن ۱۵۰ طرح آموزشی و پژوهشی مشترک با دانشگاه‌های خارجی به طور همزمان آغاز شد.

لزوم حمایت ویژه روسای دانشگاه‌ها از برنامه تحول و نوآوری در آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن درخواست از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای حمایت ویژه‌ از اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، بر لزوم پیگیری جدی برنامه های ملی اقدام بسته های تحول در دانشگاه‌ها و ستاد وزارت بهداشت تاکید کرد.

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی - پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور به امضای معاون پژوهشی دانشگاه آزاد و رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور رسید.

روزانه از 500 رساله علوم انسانی دفاع می‌شود

تهران- ایرنا- عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران با اعلام اینکه روزانه به‌طور متوسط 500 رساله علوم انسانی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور دفاع می‌شود، گفت: پژوهشی مفید است که حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد.

لزوم بازنگری در پیاده راه فرهنگی رشت

روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره شنبه 28 بهمن ماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان لزوم بازنگری در پیاده راه فرهنگی رشت به قلم حبیب محمدپور منتشر کرده است.

اجرای 150 طرح آموزشی پژوهشی مشترک بین المللی با هدایت وزارت علوم آغاز شد

تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از آغاز اجرای 150 طرح آموزشی پژوهشی مشترک بین المللی بین دانشگاه ها و مراکز علمی جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها خبر داد.

لزوم بازنگری سهم دانشگاه از بودجه 97 کشور/ انجام پروژه‌های تحقیقاتی به جای خدمت سربازی

ظهر امروز دانشگاه شیراز به بهانه آیین افتتاح «خانه جامعه و صنعت» در برج نوآوری این دانشگاه میزبان برخی از مسؤولان استانی، اساتید و فعالین صنعتی استان فارس بود.

لزوم بازنگری در تمرکز آموزش عالی در پایتخت/نگرانی از هجرت نخبگان

یزد ـ رئیس دانشگاه یزد گفت: تمرکز بیش از حد آموزش عالی در تهران نیازمند بازنگری هایی است و اگر این تمرکز کاهش یابد، اقدام موثری در راستای تعادل بخشی در نظام آموزش عالی صورت گرفته است.

حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مراکز نوآوری در اولویت است

تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی - پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور به امضای دکتر بیژن رنجبر وحسین قدیانی رسید.]]>

کار علمی و عملی در دانشگاه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد/ دانشجویان فرصت کمی برای برنامه‌های کاربردی در اختیار دارند

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: کار علمی و عملی در دانشگاه کمتر مورد توجه قرار گرفته است؛ دانشجویان فرصت کمی برای انجام برنامه‌های کاربردی در اختیار داشتند و آنچه که آموزش داده شده کمتر فرصت بروز یافته است.

نظام آموزشی ایران بسیار سفت و غیرقابل انعطاف است/ شرایط کار پژوهشی در کشور مساعد نیست

عضو هیئت علمی مهندسی شیمی دانشگاه علم و فناوری مازندران در بهشهر گفت: برای رونق اقتصاد و صنایع باید دانشگاه‌های کارآفرین داشته باشیم.

لزوم ورود درس «تفکر» در برنامه‌ درسی

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: تفکر، اندیشه و خردورزی را باید به طور مستقیم در برنامه‌های درسی قرار داده و به آن بپردازیم.

با نقطه مطلوب در زمینه توجه به وقف فاصله داریم

زنجان-مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف از ضروریات جامعه است و درحال حاضر باوجود تلاش های صورت گرفته، با نقطه مطلوب در این زمینه توجه به وقف فاصله داریم.

دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علمی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی، پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور به امضا رسید.

برگزاری یادواره 26 شهید موسسه آموزشی پژوهشی امام در قم

قم- ایرنا - دهمین یادواره 26 شهید موسسه آموزشی پژوهشی امام (ره) سه شنبه شب با حضور طلاب، فضلا و دانش پژوهان حوزوی در سالن اجتماعات این موسسه در قم برگزار شد.