2700هکتار از زمین های دیر برعلیه پوره های ملخ سمپاشی شد

بوشهر - ایرنا- فرماندار دیر گفت: از ابتدای طرح مبارزه با پوره ملخ صحرایی (ملخ های نابالغ) 2 هزار و 700 هکتار از سطح زمین های کشاورزی و عرصه های مختلف این شهرستان برعلیه این آفت سمپاشی شدند.مطالب مرتبط

2700هکتار از زمین های دیر برعلیه پوره های ملخ سمپاشی شد

بوشهر - ایرنا- فرماندار دیر گفت: از ابتدای طرح مبارزه با پوره ملخ صحرایی (ملخ های نابالغ) 2 هزار و 700 هکتار از سطح زمین های کشاورزی و عرصه های مختلف این شهرستان برعلیه این آفت سمپاشی شدند.

بیش از 9 هزار هکتار اراضی زراعی کامیاران سمپاشی شد

سنندج - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی کامیاران گفت: از زمان آغاز سمپاشی مزارع در سال جاری تاکنون 9 هزار و 40 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان علیه آفات نباتی سمپاشی شده است.

مقابله با پوره ملخ صحرایی در فارس ادامه دارد

شیراز - ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مبارزه با پوره های ملخ صحرایی(نوزادان) در این استان به پایان نرسیده است و این روند در هفت شهرستان ادامه دارد.

مقابله با پوره ملخ صحرایی در فارس ادامه دارد

شیراز - ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مبارزه با پوره های ملخ صحرایی(نوزادان) در این استان به پایان نرسیده است و این روند در هفت شهرستان ادامه دارد.

2500 هکتار اراضی دشتی علیه ملخ ها سمپاشی شد

بوشهر- ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی دشتی استان بوشهر گفت: سمپاشی علیه ملخ ها در این شهرستان از ابتدای بهمن ماه سال 97 آغاز شده و تاکنون 2500 هکتار اراضی آلوده سمپاشی شده است.

مبارزه با پوره ملخ صحرایی در لارستان

مبارزه زمینی با پوره‌های ملخ صحرایی در دو بخش لارستان در حال انجام است.

مبارزه با پوره ملخ صحرایی در قیروکارزین

مبارزه زمینی با پوره‌های ملخ صحرایی در قیروکارزین آغاز شد.

سمپاشی مزارع کامیاران

بیش از ۹ هزار هکتار از اراضی زراعی کامیاران سمپاشی شد.

هواپیمای سمپاشی برای مقابله با آفت ملخ به گناوه اعزام شود

گناوه - فرماندار گناوه گفت: تا کنون شش هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی و مناطق آلوده به آفت ملخ در شهرستان گناوه سمپاشی انجام شده است.

ادامه مبارزه با ملخ‌های صحرایی در هرمزگان

رئیس جهاد کشاورزی استان گفت: تاکنون ۶۵ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان با هدف مقابله با ملخ‌های صحرایی سمپاشی شده است.

سمپاشی ۲۰۷ هکتار از اراضی کشاورزی قزوین

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری ۲۰۷ هکتار از مزارع کشاورزی استان به وسیله پهباد سمپاشی شده است.

آغاز سمپاشی درختان در معابر شهر کرمان

طبق روال همیشگی ، با نزدیک شدن به فصل گرما ، کار سمپاشی درختان در معابر شهری کرمان آغاز شد.

سمپاشی روستاهای پلدختر علیه بیماری «سالک»

پلدختر- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدختر با اشاره به خطر شیوع بیماری‌ها پس از سیلاب گفت: دو نقطه از شهر پلدختر و برخی روستاها علیه بیماری «سالک» سمپاشی شدند.

76 هزار هکتار از مراتع سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد

زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 76 هزار و 210هکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

سمپاشی 5600 هکتار مرتع استان قزوین برای مبازره با ملخ

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه عمده مناطق کانونی آفت ملخ در سطح مراتع و مزارع کوهستانی است، گفت: عملیات پایش در سطح 20 هزار هکتار و عملیات سمپاشی نیز در سطح 5600 هکتار صورت گرفته که با مبارزه به‌موقع از ورود خسارت این آف

سه هزار هکتار مزارع غلات شهرستان پیشوا سمپاشی شد.

رئیس جهاد کشاورزی پیشوا گفت: در سال جاری بیش از سه هزار هکتار مزارع غلات شهرستان پیشوا سمپاشی شد.

مبارزه با آفت سن گندم در تربت جام

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام گفت : در بیش از ۱۳هزار۹۰۰هکتارمزارع گندم این شهرستان مبارزه برعلیه آفات وبیماری ها به ویژه آفت سن گندم انجام شد

سمپاشی کلزای مانه و سملقان با پهپاد

زمین‌خواری 50 میلیاردی در بوشهر

عامل زمین خواری که با جعل اسناد، زمین‌های دولتی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال را تصاحب و به فروش رسانده بود دستگیر شد.

زمین‌های بدون کشت به دولت واگذار می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد: زمین‌های بایری که به زیر کشت نرود، بر اساس مقررات مالکیت زمین‌ها به نام دولت انتقال داده می‌شود.