تملک تمام آغل‌های زیستگاه یوز/ دام‌داری در توران شاهرود نداریم

شاهرود - مدیرکل محیط‌زیست سمنان بابیان اینکه همه آغل‌ها و پروانه‌های تعلیف احشام محدوده پارک ملی توران خریداری‌شده است، گفت: هیچ بهره‌بردار دامی در محدوده این زیستگاه یوزپلنگ وجود ندارد.مطالب مرتبط

تملک تمام آغل‌های زیستگاه یوز/ دام‌داری در توران شاهرود نداریم

شاهرود - مدیرکل محیط‌زیست سمنان بابیان اینکه همه آغل‌ها و پروانه‌های تعلیف احشام محدوده پارک ملی توران خریداری‌شده است، گفت: هیچ بهره‌بردار دامی در محدوده این زیستگاه یوزپلنگ وجود ندارد.

برشت در «توران‌دخت» به روشنفکران خودفروخته می‌تازد

مترجم نمایشنامه «توران‌دخت» معتقد است برتولد برشت در این اثر به توجیه‌گران و در واقع روشنفکرانی که خود را به قدرت‌ حاکمان خودکامه می‌فروشند، تاخته است.

اعتراف معتاد سابقه دار به سرقت های شاهرود

پلیس شاهرود معتاد سابقه داری را که انواع سرقت های خرد در این شهرستان را مرتکب می شد ، دستگیر کرد.

تصویر برداری همزمان از ۳ پلنگ در شاهرود/ تصویر یک یوزپلنگ ثبت شد

سمنان-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از تصویربرداری سه پلنگ ایرانی و یک یوزپلنگ آسیایی در پارک ملی توران شاهرودخبر داد و گفت: این تصاویر نشان از پویایی زیستی این دو گونه در منطقه می‌دهد.

فرمانده مرزبانی: نگرانی خاصی در مورد مرزها نداریم

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه نگرانی خاصی درمورد مرزها نداریم گفت: در بعضی از مرزها با درگیری‌هایی با قاچاقچیان مواد مخدر، قاچاق کالا و ترددهای غیر مجاز مواجه هستیم اما دغدغه امنیتی نداریم چون روابط خیلی خوبی که بین مرزبانان و بین تمام دستگاه‌ها و سا

ثبت تصویر سه پلنگ ایرانی و یک پوزپلنگ آسیایی در پارک ملی توران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از ثبت تصویر سه پلنگ ایرانی و یک پوزپلنگ آسیایی در پارک ملی توران خبر داد.

گردهمایی مردمی برای نجات شاهوار برگزار شد

شاهرود-ایرنا- جمعی از مردم شاهرود ظهر پنجشنبه در برابر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گرد آمده و جلوگیری از فعالیت معدن بوکسیت تاش را خواستار شدند.

کشتارگاه‌های دام در تملک ۴ شهرداری به سیستم پیش سرد مجهز نشده اند

خرم‌آباد- مدیرکل دامپزشکی لرستان از عدم تجهیز ۴ کشتارگاه دام در تملک شهرداری‌های استان به سیستم «پیش سرد» انتقاد کرد.

تشدید پایش و کنترل زیستگاه‌های پلدختر در فصل زادآوری حیات وحش

پلدختر- رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست پلدختر از تشدید برخورد قانونی با متخلفان زیست محیطی و جلوگیری از شکار و صید در زیستگاه‌های این شهرستان خبر داد.

ابتلای 26 هزار نفر  به فشار خون در شاهرود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: از 130 هزار فرد بالای 30 سال در شهرستان های شاهرود و میامی حدود 20 درصد معادل 26 هزارتن به فشار خون بالا مبتلا هستند.

پشتوانه عظیم مردمی باعث رشد دانشگاه آزاد شاهرود شده است

شاهرود- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه پشتوانه عظیم مردمی باعث رشد دانشگاه آزاد شاهرود شده است، گفت: حمایت مسئولان، مؤثران و مدیران برای حل مشکلات این دانشگاه ضروری است.

نخستین کرسی تلاوت قرآن ویژه خواهران شاهرود رونمایی شد

شاهرود – ایرنا - نخستین کرسی تلاوت قرآن ویژه خواهران شاهرود با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان و جمعی از مسوولان و مردم شهرستان شاهرود رونمایی شد.

تخریب زیستگاه، تقابل با انسان و توله‌کُشی؛ بلای جان خرس‌ها

تهران- ایرنا- خرس‌ها علاوه بر اینکه از لحاظ تخریب زیستگاه و تقابل با انسان در عذاب هستند؛ خودشان هم به خود رحم نمی‌کنند و برای اینکه مادر آماده زادآوری دوباره شود خرس نر اقدام به کشتن توله‌ها می‌کند و این سه عامل در کنار هم، جمعیت این‌گونه ارزشمند را در م

گزارش تصویری/ «زیبد» رزمگاه ایران و توران

لزوم تهیه سند توسعه کشاورزی شاهرود

نماینده مردم شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت : باید سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان های شاهرود و میامی تهیه شود .

محدودیتی برای کمک به واحدهای راکد و نیمه فعال نداریم

ایلام- ایرنا- رئیس امور شعب بانک ملی استان ایلام گفت: محدودیتی برای کمک و تسهیلات به واحدهای راکد و نیمه تمام تولیدی در استان نداریم.

پرداخت بیش از 54هزار میلیارد تومان برای تملک دارایی های سرمایه ای

تهران- ایرنا- رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال 1397 حدود 54 هزار و 399 میلیارد تومان برای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای از سوی دولت پرداخت شده است.

پرداخت ۵۴ هزار میلیارد تومان به طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۵۴ هزار و ۳۹۹ میلیارد تومان برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از سوی دولت پرداخت شده است.

تخریب زیستگاه حیات وحش تنوع زیستی اردبیل را به مخاطره می‌اندازد

اردبیل – مدیرکل محیط زیست استان اردبیل تاکید کرد که تخریب زیستگاه‌های طبیعی حیات وحش حیوانات از مهمترین خطراتی است که تنوع زیستی را به مخاطره انداخته است.

پیکر شهید مصطفی محمدی در شاهرود تشییع شد

شاهرود - مراسم تشییع پیکر شهید مصطفی محمدی با حضور مردم، مسئولان و فرماندهان ارتش، سپاه و نیروهای مسلح و خانواده معزز شهدا در شاهرود برگزار شد.