آیا اروپا مسئولیت خود رادرقبال مهاجران افغان می پذیرد؟

تهران – ایرنا – معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است: «بحث مهاجرین و پناهندگان یک بحث بین‌المللی است و مدیریت و تامین هزینه‌های مربوط به آن نیز یک مسئولیت بین‌المللی به شمار می‌رود.»
کلمات کلیدی: [ سیاسی]


مطالب مرتبط

آیا اروپا مسئولیت خود رادرقبال مهاجران افغان می پذیرد؟

تهران – ایرنا – معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است: «بحث مهاجرین و پناهندگان یک بحث بین‌المللی است و مدیریت و تامین هزینه‌های مربوط به آن نیز یک مسئولیت بین‌المللی به شمار می‌رود.»

اظهاراتی مبنی بر اخراج مهاجران افغان قطعاً موجب ترس میان مهاجران افغان‌ می‌شود

هشدار اتحادیه اروپا به مجارستان به دلیل بدرفتاری با مهاجرین افغان

کمیسیون اتحادیه اروپا به دلیل رفتار بد با پناهندگان افغان، محروم کردن آن‌ها از غذا و تلاش برای اخراج اجباری آن‌ها، به مجارستان هشدار داد و این اقدامات را نقض قوانین بشری دانست.

عدم تعهدات برجامی ایران، هزینه‌های اروپا را زیاد می‌کند

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: در صورت عمل نکردن ایران به تعهدات بین‌المللی خود در حوزه‌های مختلف مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و پناه دادن به مهاجران، اروپا هزینه‌های زیادی باید بپردازد.

سوء تفاهمی که باعث نزدیکی دو ملت شد

تهران- ایرنا- به رغم شکل گیری موجی از تبلیغات منفی به یک مصاحبه «عباس عراقچی» معاون وزیرخارجه ایران در مورد مهاجران افغان ، نه تنها خدشه ای به روابط دو کشور وارد نشد بلکه با برطرف شدن سوء تفاهم ایجاد شده، عواطف، احساسات برادرانه و روابط دوستانه دو ملت نیز

فوتبال جهان| داور فینال لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد

فوتبال جهان - داوری از اسلوونی مسئولیت قضاوت آخرین دیدار این فصل لیگ قهرمانان اروپا را برعهده خواهد داشت.

ضرورت تغییر مسئولیت موگرینی از حفظ به اجرای برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بالاخره باید متوجه شود که کار او فقط ابراز حمایت زبانی از برجام نیست و لازم است از این پس به سمت پایبندسازی اتحادیه اروپا به اجرای عملی برجام حرکت کند.

خدمات ایران در حوزه مهاجران مثال‌زدنی است

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: باور من بر این است که خدمات ایران در حوزه مهاجران مثال‌زدنی است، به تعبیر بهتر در حوزه مهاجران همیشه مثال ایران در جامعه بین‌الملل زده می‌شود.

پردرآمدترین سرمربی های باشگاهی فوتبال اروپا

تهران- ایرنا- سرمربی ها بدون شک تاثیرگذارترین و البته مسئول ترین مقام حاضر در باشگاه های فوتبال هستند بنابراین باید دستمزدی مطابق مسئولیت های بزرگ شان به آنها پرداخت شود؛ در گزارش زیر به تعدادی از پر درآمدترین سرمربی های باشگاه های اروپا اشاره شده است.

کارشناس افغان: آمریکا نسبت به تعهداتش در افغانستان استوار نیست

کارشناس مسائل سیاسی افغانستان اظهارداشت: اختصاص چند صد میلیون دلار از حساب نیروهای افغان برای احداث دیوار مرزی با مکزیک نشان می‌دهد که واشنگتن در تعهداتش درباره حمایت از نیروهای امنیتی افغان استوار نیست.

کیت بلانشت سریال می‌سازد/ روایت زندگی مهاجران با یک گروه بزرگ

بازیگر سرشناس استرالیایی که ستاره فیلم‌های چالش‌برانگیز بسیاری بوده می‌خواهد خودش راوی داستان سخت زندگی مهاجران باشد.

150 کودک افغان طی سه ماه کشته شدند

کابل- ایرنا- دفترهیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) نسبت به افزایش شمار تلفات غیرنظامیان افغان در عملیات های هوایی هشدار داد.

تجار افغان از کارشکنی آمریکا در تبادلات مالی چابهار می گویند

تهران- ایرنا- بر خلاف آنکه وزارت خارجه آمریکا از تمدید معافیت بندر چابهار از تحریم ها علیه ایران خبر داده است، اما تجار افغان می‌گویند،این کشور همچنان در تبادلات تجاری کالاهای صادراتی افغان از بندر چابهار ایجاد اخلال می‌کند.

مهاجران غیرقانونی در فرودگاه شارل دوگل فرانسه تجمع کردند

تهران - ایرنا - فرودگاه شارل دو گل پاریس روز گذشته از سوی جمعی از مهاجران اخراجی که فاقد مدارک اقامت هستند به اشغال درآمد.

خلبانان آمریکایی هشت نطامی افغان را هدف کشتند

کابل- ایرنا- نظامیان افغان هنگامی که برای کمک به همقطاران خود عازم منطقه نبرد در استان هلمند بودند، توسط جنگنده های آمریکایی هدف قرار گرفتند.

نگاه رییس «افغان فیلم» به مردم ایران

کابل- ایرنا- خبر انتخاب یک زن هنرمند به عنوان رییس افغان فیلم را ابتدا رییس کمیسیون اصلاحات اداری افغانستان در یک توئیت اعلام کرد .

تاجیکستان 80 زندانی افغان را تحویل کابل می دهد

کابل- ایرنا- رییس جمهور تاجیکستان می گوید به زودی 80 نفر از زندانیان افغان را که در این کشور زندانی هستند، به افغانستان انتقال خواهند داد.

جشنواره خوارزمی در تمام گرایش ها طرح می پذیرد

تهران- ایرنا- دبیراجرایی جشنواره های خوارزمی اعلام کرد، این جشنواره در تمام گرایش ها طرح می پذیرد.

بازگشت بیش از سه میلیون آواره افغان

سازمان بین المللی مهاجرت از بازگشت بیش از سه میلیون آواره افغان از ایران و پاکستان خبرداد.

ویژه برنامه کاروان «نشاط و معنویت» برای مهاجران افغانستان

کاروان «نشاط و معنویت»، سه شنبه شب در نصیرشهر، ویژه مهاجران افغانستانی به اجرای برنامه خواهد پرداخت.