مبارزه مقتدا صدر با فساد در عراق به حلقه های نزدیک او رسید

بغداد – ایرنا – مبارزه با فساد که «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر سه سالی است که رویکرد سیاسی خود را بر آن بنا نهاده، از نیمه دیشب سه شنبه به حلقه های نزدیک به وی رسید و پیش بینی شکاف و جدایی تازه در صفوف این جریان سیاسی عراق را می دهد.مطالب مرتبط

مبارزه مقتدا صدر با فساد در عراق به حلقه های نزدیک او رسید

بغداد – ایرنا – مبارزه با فساد که «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر سه سالی است که رویکرد سیاسی خود را بر آن بنا نهاده، از نیمه دیشب سه شنبه به حلقه های نزدیک به وی رسید و پیش بینی شکاف و جدایی تازه در صفوف این جریان سیاسی عراق را می دهد.

درگیری طرفداران مقتدا صدر در نجف کشته و زخمی بجا گذاشت

بغداد - ایرنا - درگیری طرفداران مقتدا صدر در جریان اعتراض به آنچه فساد اقتصادی یکی از معاون وی عنوان می شود، چهارشنبه شب در نجف چند کشته و زخمی بجا گذاشت.

لایحه شفافیت و راه طولانی مبارزه با فساد اداری- داریوش جهان بین*

تهران-ایرنا- تصویب «لایحه شفافیت» در دولت هرچند گامی موثر و ارزشمند در برخورد با فساد است ؛ اما هنوز تا تبدیل آن به قانون راه طولانی درپیش دارد و تصویب این لایحه در این مرحله، تاثیر چندانی بر حل مشکلات مبارزه با فساد نخواهد داشت و بهتر است قوای سه گانه در

سازمان ملل خواستار مبارزه با فساد در افغانستان شد

کابل - ایرنا - نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان اعلام کرد که راهبرد مبارزه با فساد در دولت این کشور باید به صورت دائمی ادامه یابد.

قرآن حلقه اتصال با جهان اسلام است/ با قرآن به وحدت نزدیک می شویم

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن گفت: قرآن حلقه اتصال با جهان اسلام است و از طریق این کتاب به وحدت اسلامی نزدیک خواهیم شد.

دولت در مبارزه با فساد و رانت با هیچکس تعارف ندارد

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت در مبارزه با فساد و رانت ناشی از توزیع کالاهایی که با ارز 4200 تومانی وارد شده اما در بازار به قیمت های آزاد فروخته می شود با هیچکس تعارف ندارد.

ایران و عراق؛ ناگفته هایی از معضل مشترک قاچاق مواد مخدر

بغداد – ایرنا – با تغییر مسیر جهانی قاچاق مواد مخدر به سمت عراق و تهدیدی که این تغییر مسیر بر انتشار مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران دارد، به گفته مدیرکل روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران، دو کشور را در مبارزه با این پدیده شوم به هم نزدیک کر

شفافیت پادزهر فساد سیستماتیک

تهران- ایرنا- لایحه «شفافیت» مهم ترین سلاح پیشنهادی دولت برای مبارزه با فساد در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد است که به گفته حقوقدانان و صاحبنظران این حوزه می تواند به عنوان پادزهر فساد سیستماتیک و اصلاح گر مدیریت فسادخیز در کشور باشد.

غول‌های خصولتی و شبه‌دولتی عامل ایجاد فساد در اقتصاد کشور هستند

نماینده مردم داراب در مجلس گفت: مبارزه ریشه ای با فساد در اصلاح مالکیت بنگاه‌های اقتصادی کشور است و غول‌های خصولتی و شبه‌دولتی در اقتصاد ایران به عامل ایجاد فساد تبدیل شده‌اند.

56 هزار حلقه چاه کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز شدند

تهران-ایرنا- معاون اجرایی طرح فهام شرکت توانیر گفت: با نصب 306 هزار و 978 دستگاه کنتور برق هوشمند در کشور طی سال گذشته، تعداد چاه‌های کشاورزی مجهز به این نوع کنتور به 56 هزار حلقه رسید.

به مناسبت دهمین سال درگذشت سید عبدالعزیز؛ مرد روزهای سخت عراق

آزادی کنونی عراق از استبداد رژیم بعث و استعمار آمریکایی ناشی از مبارزه علمای بزرگی است که طی دهه‌های گذشته همه زندگی خود را وقف این مهم کردند و در سپهر سیاسی عراق نام آنها همواره درخشان خواهد ماند.

مبارزه با فساد را باید از «محترمین» شروع کنید/انتظار رسانه فهمی از قوه قضائیه

هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد نداریم/جنایات مدعیان دروغین حقوق بشر باید بازگو شود

دستگاه مبارزه با تروریسم عراق: داعش برای بازگشت دوباره تلاش می‌کند

مشاور رسانه‌ای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق تاکید کرد، گروه تروریستی داعش برای بازگشت دوباره به عراق تلاش می‌کند، اما این دستگاه و تمامی نیروهای امنیتی با آن مقابله کرده و برای ریشه‌کن‌ کردن داعش در کشور تلاش می‌کنند.

کارشناس عراقی: احتمال حمله به آمریکایی ها برای متهم کردن نیروهای نزدیک به ایران

بغداد - ایرنا - یک کارشناس امور نظامی عراق از احتمال وجود حمله هدفمند از سوی گروههای مسلح وابسته به ترکیه یا عربستان علیه مواضع نیروهای آمریکا در عراق برای متهم کردن نیروهای نزدیک به ایران خبر داد.

سخنگوی صدر: باید دربرابر اقدامات غیرقانونی آمریکا علیه ایران ایستاد

بغداد – ایرنا – دادستان دادگاه ویژه محاکمه صدام و سخنگوی رسمی «سید مقتدا صدر» (رهبر جریان صدر و حامی فراکسیون بزرگ «سائرون» در پارلمان عراق) گفت که نباید در برابر سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران سکوت کرد.

مرکز مطالعات عراق در دانشگاه ایلام راه اندازی می شود

ایلام - ایرنا - رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ایلام گفت: کسب مجوز برای راه اندازی رشته کارشناسی ارشد مطالعات عراق و راه‎اندازی مرکز مطالعات عراق در آینده نزدیک موجب تقویت روابط علمی و بین المللی دانشکده و بخصوص با دانشگاه‎های کشور عراق می شود.

حزب دموکرات کردستان عراق : بارزانی نزدیک‌ترین فرد به ریاست اقلیم است

حزب دموکرات کردستان عراق، نچیروان بارزانی را نزدیک‌ترین فرد به ریاست اقلیم اعلام کرد.

منابع امنیتی عراق: انفجار منطقه سبز طرحی برای اقدامات بعدی توسط آمریکاست

بغداد - ایرنا - چند منبع امنیتی نزدیک به نیروهای مقاومت عراق تاکید کردند که انفجار یکشنبه شب در منطقه سبز بغداد، یک کار کودکانه و ابتدایی از سوی خود آمریکا در ادامه القای وجود ناامنی در عراق و طرحی برای انجام اقدامات بعدی از سوی واشنگتن در عراق و منطقه اس

اذعان دوباره به بی اعتباری ادعاهای تنش زای آمریکا در عراق

بغداد - ایرنا - اذعان دوباره سخنگوی وزارت دفاع یک عضو ائتلاف مدعی مبارزه با داعش، درباره سطح تهدیدات امنیتی مورد ادعای آمریکا در عراق بار دیگر بی اعتباری جنجال امنیتی و جنگ روانی آمریکا در عراق و منطقه را نشان داد.