هشدارهای هواشناسی برای کشاورزان تا 29 اردیبهشت

اطلاعیه هواشناسی کشاورزی برای استان‌های مختلف کشور در فاصله زمانی فردا 26 اردیبهشت تا 29 اردیبهشت ماه منتشر شد.مطالب مرتبط

هشدارهای هواشناسی برای کشاورزان تا 29 اردیبهشت

اطلاعیه هواشناسی کشاورزی برای استان‌های مختلف کشور در فاصله زمانی فردا 26 اردیبهشت تا 29 اردیبهشت ماه منتشر شد.

توصیه‌های سازمان هواشناسی به کشاورزان استان

گزارش توصیه‌های سازمان هواشناسی تا ۲۷ اردیبهشت ماه از سوی سازمان هواشناسی کشور منتشر شد.

تصویب اعتبار برای کشاورزان خسارت دیده کردستان

هیات وزیران برای به کشاورزان خسارت دیده از سیل اوایل سال جاری ۲۶ هزار و ۹۱۱ میلیون ریال تسهیلات و کمک‌های بلاعوض تخصیص داد که سهم کشاورزان کردستانی از این میزان ۲۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

در سیلاب ‌مشهد‌اردهال چه گذشت /‌ وقتی به هشدارهای هواشناسی بی‌توجهی ‌می‌شود+تصاویر

گروه استان‌ها ــ بر اثر بارش باران و جاری‌شدن ناگهانی سیل در منطقه اردهال کاشان یک خودروی پراید با سه سرنشین طعمه سیل شدند.

212 میلیارد ریال برای کشاورزان خسارت دیده کردستان اختصاص یافت

سنندج - ایرنا - هیات وزیران برای به کشاورزان خسارت دیده از سیل اوایل سال جاری در برخی مناطق کشور، 26 هزار و 911 میلیون ریال تسهیلات و کمک های بلاعوض تخصیص داد که سهم کشاورزان کردستانی از این میزان 212 میلیارد و 600 میلیون ریال است.

استاندار: کشاورزان خوزستان هیچگونه محدودیت کشت تابستانی ندارند

اهواز – ایرنا – استاندار خوزستان گفت : امسال محدودیتها برای کشت تابستانه استان برداشته شده و دیگر هیچ مانعی برای انجام هر نوع کشت برای کشاورزان وجود ندارد.

عدم اعمال محدودیت در کشت امسال کشاورزان/ همدلی، دستاورد سیل در خوزستان

استاندار خوزستان گفت: برای جبران بخشی از خسارت های ناشی از سیل کشاورزان، محدودیت کشت برای امسال اعمال نخواهد شد؛ ذخیره سدها کافی است و خود را برای کشت تابستانه آماده می کنیم.]]>

بی رغبتی کشاورزان برای استفاده از تسهیلات اشتغال و تولید

کشاورزان خراسان جنوبی پارسال نتواستند از تمام اعتبارات تولید و اشتغال بخش کشاورزی ، بهره مند شوند.

خطر نابودی 800هزار تن چغندر قند بیخ گوش کشاورزان خوزستانی

اهواز - ایرنا - این روزها برداشت محصول چغندر قند درمناطق شمالی خوزستان که عمده کانون های کشت این محصول هستند با نگرانی فزاینده کشاورزان چغندرکار دنبال می شود چرا که به دلیل هزینه بالای حمل این محصول تا کارخانه های قند، کشاورزان قادر به تامین این هزینه نیس

ضرر کشاورزان از اختلاف قیمت پیاز از زمین تا بازار

در حالی که در روزهای اخیر شاهد نوسانات عجیبی در قیمت پیاز بودیم، اما متاسفانه دلالان سود اصلی را از این قیمت‌های حبابی بردند و برای کشاورزان فایده‌ای نداشت.

ملخ های بومی آفت جدی محسوب نمی شوند/ کشاورزان نگران نباشند

ورامین- نگرانی کشاورزان از حضور ملخ ها در مزارع کشاورزی در حالی است که طبق گفته مسئولین این ملخ ها بومی هستند و آفتی برای محصولات محسوب نمی شوند.

بیش از 119 میلیارد ریال کمک بلاعوض به کشاورزان گلستانی پرداخت می‌شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با اشاره به پرداخت بیش از 119 میلیارد ریال کمک بلاعوض به کشاورزان، گفت: یک‎هزار و 500 پرونده کشاورزان خسارت‎دیده از سیل در مرحله دوم کارگروه استانی از کمک بلاعوض سیل بهره‎مند می‎شوند.

کشاورزان خسارت دیده ازسیل به افزایش کمک ها چشم دوخته اند

کرمانشاه- ایرنا- سیل فروردین امسال، درآمد کشاورزان و دامداران سیل‌زده را از بین برده است؛ بسیاری از آنان منبع درآمد دیگری ندارند و اکنون می‌پرسند آیا امکان افزایش میزان کمک‌ها و کم کردن برای جبران زیان‌های وارد شده وجود دارد؟

دستور خرید توافقی سیر از کشاورزان صادر شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی دستور خرید توافقی محصول «سیر» را از کشاورزان صادر کرد.

37 هزار تن برگ سبز چای درجه یک خریداری شد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان چای کشور گفت: از ابتدای فصل برداشت (نهم اردیبهشت ماه) تاکنون 37 هزارتن برگ سبز چای درجه یک به ارزش 122 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.

خیزش گرد و خاک در جنوب غرب کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) به علت وزش باد شدید در شمال استان سیستان و بلوچستان پدیده خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا برای بخش‌هایی از جنوب‌ غرب کشور دور از انتظار نیست.

هواشناسی رگبار پراکنده برای اصفهان پیش بینی کرد

اصفهان- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: بررسی نقشه‌ های هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار از بعدازظهر امروز تا اواخر هفته به همراه رگبار پراکنده در این استان است.

اختصاص 162 میلیارد تومان برای تامین خسارات سیل به کشاورزان آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: برای تأمین خسارات سیل به کشاورزان و بهره برداران استان آذربایجان شرقی اعتبار تسهیلاتی بالغ بر 162 میلیارد و 200 میلیون تومان با بهره کم اختصاص یافته است.

شنا در خزر ممنوع

تهران- ایرنا- پیرو اطلاعیه سازمان هواشناسی، از اواخر وقت دوشنبه امروز ( 30 اردیبهشت ) و طی روز سه شنبه ( 31اردیبهشت ) به سبب وزش باد شدید دریای خزر مواج است؛ از این رو توصیه می شود از شنا در آن طی این مدت اجتناب شود.

نیاز آذربایجان غربی به رادار هواشناسی

مدیر کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت‌: تهیه رادار هواشناسی اولویت اصلی هواشناسی استان است.