چگونه مسلمانان تحریم‌ اقتصادی شعب ابی‌طالب را دور زدند؟/ واکنش پیامبر(ص) نسبت به حسادت عایشه به حضرت خدیجه(س)

رجبی‌دوانی معتقد است که دور زدن تحریم‌های اقتصادی، قناعت و صبر در برابر شدائد باعث شد تحریم‌ها نتواند اثری اساسی علیه بنی‌هاشم داشته باشد و پیغمبر(ص) همراه با بنی‌هاشم سربلند از شعب خارج شدند.مطالب مرتبط

چگونه مسلمانان تحریم‌ اقتصادی شعب ابی‌طالب را دور زدند؟/ واکنش پیامبر(ص) نسبت به حسادت عایشه به حضرت خدیجه(س)

رجبی‌دوانی معتقد است که دور زدن تحریم‌های اقتصادی، قناعت و صبر در برابر شدائد باعث شد تحریم‌ها نتواند اثری اساسی علیه بنی‌هاشم داشته باشد و پیغمبر(ص) همراه با بنی‌هاشم سربلند از شعب خارج شدند.

ظهیری: خدیجه(س) مصداقی عینی از یک جهادگر مالی در راه خدا است / ثروتمندان به پیروی از خدیجه(س) نسبت به فقرا احساس وظیفه کنند

یک مدرس حوزه علمیه می‌گوید یکی از ویژگی‌های حضرت خدیجه(س) رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان بود. ایشان در زمانی که مسلمانان در شعب ابی‌طالب دچار محاصره اقتصادی بودند، با واسطه‌هایی که داشت، در حد توان خود آذوقه‌رسانی می‌کرد.

بانویی که خود را وقف پیامبر کرد/ نیایش امام‌حسین کنار قبر خدیجه

محمدرضا سنگری، با بیان اینکه حضرت خدیجه یکی از چهار زن برجسته عالم در کنار مریم و آسیه و حضرت فاطمه است، گفت: خدیجه کبری(س) تمام وجود خود را وقف پیامبر(ص) کرد.

مقام قرآنی حضرت خدیجه (س) در بیان پیامبر

پیامبر(ص) در روایتی درباره مقام قرآنی حضرت خدیجه(س) می‌گوید.

امام جمعه مشهد: حضرت خدیجه(س) مهم‌ترین ملجاء پیامبر در مشکلات صدر اسلام بودند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حضرت خدیجه(س) مهمترین ملجاء پیامبر در مشکلات صدر اسلام بودند.

حضرت خدیجه(س) به کمال توحید رسید/ وصیت خدیجه به صدیقه طاهره(س)

پیامبر اکرم(ص) طی روایتی از چهار زن به عنوان کسانی که به کمال توحید رسیده اند، یاد کرده است که یکی از آن چهار زن، حضرت خدیجه(س) است.

مومنان در سوگ مادر امت

«بر اساس روایات و منابع تاریخی متواتر و موثق، حضرت خدیجه کبری (علیهاالسلام) الگوی کامل سبک زندگی اسلامی است چونانکه همسر خدیجه، دختر خدیجه، دین خدیجه، عقل خدیجه، کرامت خدیجه، پاکی خدیجه، حجاب خدیجه، فداکاری خدیجه و تلاش خدیجه بهترین الگوی انتخاب همسر، ترب

حضرت خدیجه (س) تمام ثروت و جایگاهش را به خاطر ایمان رها کرد

مرجع تقلید شیعه گفت: حضرت خدیجه (س) تمام جایگاه و ثروت خود را بخاطر ایمان رها کرد و سه سال در شعب ابی طالب گرسنگی کشید.

به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س)

دهم رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه (س) همسر وفادار پیامبر گرامی اسلام (ص) و نخستین بانوی مسلمان است که نقش و جایگاهش در سخت‌ترین دوران تاریخ اسلام بر کسی پوشیده نیست

روایتی از آخرین گفتگوی پیامبر(ص) با حضرت خدیجه(س)

همزمان با سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س)، روایتی از آخرین گفتگوی میان رسول گرامی اسلام (ص) و آن بانوی بزرگوار منتشر شد.

حضرت خدیجه(س) همه دارایی خود را فدا کرد تا ایمانش محفوظ بماند

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: حضرت خدیجه کبری(س) در همراهی با پیامبر اسلام(ص) همه دارای خود را داد تا ایمانش محفوظ بماند.

حضرت خدیجه(س) تمام ثروت خود را در راه اسلام هزینه کرد

قم - ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید گفت: حضرت خدیجه (س) همسر گرامی پیامبر اسلام(ص) تمام ثروت خود را در راه اسلام هزینه کرد.

حضرت خدیجه(س) چگونه با نبی مکرم اسلام ازدواج کرد؟/ پاسخ به شبهاتی درباره سیره و زندگی بانوی بزرگ اسلام

در مورد زندگی حضرت خدیجه سلام‌الله علیها روایت‌هایی وجود دارد که تأکید می‌کند ایشان قبل از آن ازدواج مبارک با رسول خدا صلی‌الله علیه و آله، با مرد دیگری زندگی نکرده بودند.

اگر خدیجه(س) نبود

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، به مناسبت فرارسیدن دهم ماه رمضان المبارک و سالروز رحلت حضرت خدیجه کبری سلام‌الله علیها لوح «اگر خدیجه(س) نبود» را منتشر کرد

نوسروده «افشین علا» به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س)

افشین علا غزلی را به ساحت حضرت خدیجه (س)تقدیم کرده است.

حجت‌الاسلام فرحزاد: یاد و نام حضرت خدیجه(س) در میان مردم نهادینه شود

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نمی‌توان ذره‌ای از عظمت این بانو را درک کرد و دین اسلام مدیون زحمات امیرالمؤمنین(ع) و حضرت خدیجه(س) است، گفت: برای آن حضرت باید قدم برداشت و یاد و ذکر این بانو در میان مردم نهادینه شود.

یاد و ذکر حضرت خدیجه(س) در دل مردم نهادینه شود

قم - یکی از اساتید حوزه علمیه قم گفت: لازم است یاد حضرت خدیجه(س) در میان مردم نهادینه شود و از زندگی این بانوی بزرگ اسلام عبرت گرفته شود.

تعطیلی سالن‌های تئاتر در سالروز وفات حضرت خدیجه (س)

همزمان با فرا رسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه (س) مجموعه‌های تئاتری اجرایی نخواهند داشت.

بزرگداشت مقام حضرت خدیجه (س) در خاش برگزار شد

زاهدان- ایرنا- مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت خدیجه الکبری (س)در مسجد جامع خاش با حضور شماری از مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

مرا به نام مادرم صدا بزنید

دهم رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه (س) همسر وفادار پیامبر گرامی اسلام (ص) و نخستین بانوی مسلمان است که نقش و جایگاهش در سخت‌ترین دوران تاریخ اسلام بر کسی پوشیده نیست