وضعیت اسفبار 2 اثر تاریخی/ بسته ماندن درب گنبدهای كبود و مدور مراغه به خاطر طرح مرمتی
مطالب مرتبط

وضعیت اسفبار 2 اثر تاریخی/ بسته ماندن درب گنبدهای كبود و مدور مراغه به خاطر طرح مرمتی

تعطیلی سه ساله بازدید از دو اثر تاریخی در مراغه

به علت اجرای طرح مرمتی ، درب دو اثر تاریخی گنبد کبود و مدور مراغه از سه سال گذشته به روی گردشگران بسته شده است .

114 قرارداد مرمتی و مطالعاتی آثار تاریخی در فارس منعقد شد

شیراز-ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: در حوزه یادمان های تاریخی، 114قرارداد مرمتی و مطالعاتی با تخصیص 55 میلیارد ریال اعتبار سال 97 در این استان منعقد شد.

فعالیت 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فعالیت 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی استان خبر داد.

1.2 میلیارد تومان برای مرمت آثار تاریخی مراغه تخصیص یافت

مراغه - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه با اشاره به اجرای طرح های مرمت آثار تاریخی شهرستان گفت: 1.2 میلیارد تومان اعتبار برای مرمت این آثار در سال جاری تخصیص یافته است.

راکد ماندن 10 ساله مرکز تحقیقات فسیلی مراغه

مرمت 21 مسجد تاریخی آذربایجان شرقی در حال اجراست

تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی این استان دایر بوده و تا پایان امسال مرمت 4 مسجد تاریخی تمام می شود.

بناهای میراثی در تملک شهرداری رشت وضعیت اسفباری دارند

رشت- عضو شورای شهر رشت با اشاره به وضعیت اسفبار بناهای میراثی در تملک شهرداری این شهر خواستار ایجاد مدیریت یکپارچه برای این بناها شد.

2200 پروژه مرمتی آثار تاریخی خارج از میراث فرهنگی در حال انجام است

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فررهنگی گفت: در حال حاضر 2200 پروژه مرمتی خارج از میراث فرهنگی از سوی بخش خصوصی و نهادها در حال انجام است.

55 میلیارد ریال برای مرمت و حفظ بناهای تاریخی فارس هزینه شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی فارس از انجام 114 قرارداد مرمتی و مطالعاتی آثار تاریخی استان در سال گذشته خبر داد و گفت: اعتباری نزدیک به 55 میلیارد ریال برای این امر اختصاص داده شد. 

فرماندار: فیلم تجمع ضدانقلاب در مراغه جعلی است

مراغه - ایرنا - فرماندار مراغه با اشاره به انتشار فیلمی موسوم به تجمع ضد انقلاب در این شهرستان گفت: این اخبار و فیلم ها جعلی و ساختگی بوده و هیچ تجمعی تحت هیچ عنوانی در مراغه اتفاق نیفتاده است.

پیگیری برای استرداد ۱۳۰۰ شیء تاریخی به کشور

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت:در حال پیگیری بازگرداندن بسته‌ای شامل ۱۳۰۰ قلم شیء تاریخی به کشور هستیم، امیدواریم در نیمه اول سال ۹۸ این بسته ارزشمند به ایران بازگردد.

بیمارستان 350 تختخوابی مراغه را به قطب سلامت تبدیل می کند

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: بیمارستان 350 تختخوابی فرصت و ظرفیت خوبی در حوزه خدمات بهداشتی درمانی است و با ساخت آن، مراغه به قطب سلامت جنوب آذربایجان شرقی تبدیل می شود.

ایمن سازی راه دسترسی رصد خانه مراغه

راه دسترسی رصد خانه تاریخی مراغه با اختصاص اعتبار 4 میلیارد ریالی شهرداری این شهر ایمن سازی می شود.

جسد جوان غرق شده در رودخانه مردق چای مراغه پیدا شد

رئیس هلال احمر مراغه گفت: بعد از ۱۰ روز جستجوی مداوم بستر رودخانه مردق چای مراغه محل غرق شدن جوان ۲۶ ساله مراغه‌ای، عصر امروز جسد وی پیدا شد.

سقوط در چاه مرد جوان مراغه ای را به کام مرگ کشاند

مراغه - ایرنا - رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مراغه گفت: مرد جوان 22 ساله ای با سقوط در چاه در شهرک 13 آبان این شهر جان باخت.

پرونده‌ای که بعد از ۱۳ سال نتیجه داد

پرونده‌ی فهرست‌بها - فهرستی از قیمت‌های مختلف از حجم واحد مصالح یا خدمات قابل ارائه پیمانکاران عمرانی - در سازمان میراث فرهنگی، بعد از ۱۳ سال، مسکوت ماندن بالاخره از میز معاونت میراث فرهنگی به سازمان برنامه و بودجه رفت تا هر نوع اقدام مرمتی براساس آن، اج

فیلم تجمع ضدانقلاب در مراغه جعلی است

فرماندار شهرستان مراغه گفت: اخبار و فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی جعلی و ساختگی بوده و هیچ تجمعی تحت هیچ عنوانی در مراغه اتفاق نیفتاده است.

باند حرفه ای کیف قاپان در مراغه متلاشی شد

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از متلاشی شدن و دستگیری اعضای یک باند حرفه ای کیف قاپی در این شهرستان خبرداد.

راه 10 روستای سیل زده خراسان شمالی هنوز بسته است

بجنورد- ایرنا- بخشدار جرگلان از توابع شهرستان راز و جرگلان در استان خراسان شمالی گفت: با وجود تلاش هایی که برای بازگشایی راههای روستایی این بخش مرزی انجام شده، شدت سیلاب 2 روز گذشته موجب بسته ماندن راه 10 روستای این بخش شده است.