مادران باردار در کمپین ملی کنترل فشارخون محدودیت سنی ندارند

کرمانشاه-ایرنا- معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: همه هم استانی های بالای 30 سال سن و تمام زنان باردار بدون درنظرگرفتن شرایط سنی در این طرح می توانند شرکت کنند.مطالب مرتبط

درخواست از مادران باردار و بیماران خاص کلات برای نقل مکان به مناطق امن

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات از مادران باردار و بیماران خاص ساکن در بستر رودخانه‌ها و مناطق سیل‌خیز خواست به منطقه امن نقل‌مکان کنند.

طرح ملی کنترل فشارخون برای 303 هزار قمی اجرایی می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از اجرای طرح ملی کنترل فشارخون در استان قم با ثبت فشارخون 303 هزار قمی از خردادماه امسال خبر داد.

فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشارخون از عید فطر آغاز می‌شود

مشاور عالی وزیر بهداشت با بیان اینکه فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشارخون از روز عید فطر آغاز می‌شود، یادآور شد: در فاز عملیاتی، پایگاه‌های سیار کنترل فشارخون در اماکن عمومی و محل‌های تجمع مردم مستقر شده و مردم می‌توانند فشار خون خود را چک کنند.

اجرای طرح حمایتی توزیع سبدغذایی بین مادران باردار و شیرده درهمدان

همدان - مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت شهرستان همدان از اجرای طرح حمایتی توزیع سبدغذایی بین مادران باردار و شیرده در همدان خبر داد.

فشارخون بالا، بیماری کشنده و خاموش

تهران- ایرنا- بسیج ملی کنترل فشارخون از 27 اردیبهشت همزمان با روز جهانی فشارخون با شعار «فشارخون: بدانیم و اقدام کنیم» در سراسر کشور اجرایی می شود تا همگان با توجه به اینکه این بیماری قاتل خاموش، کشنده و بی سرو صدا است، آن را جدی بگیریم.

فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشارخون از عید فطر آغاز می شود

مشاور عالی وزیر بهداشت، گفت: هدف ما از برگزاری پویش بسیج ملی کنترل فشار خون، کاهش قابل توجه تعداد فوتی های ناشی از اثرات فشارخون است.

ابتلای ۴۰۰۰ نفر به فشارخون در گرمسار

رئیس شبکه بهداشت و درمان گرمسار از اجرایی شدن طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در این شهرستان خبر داد و گفت: چهار هزار نفر در گرمسار مبتلابه بیماری فشارخون هستند.  

بیش از 100 پایگاه سیار فشارخون در استان سمنان پیش‌بینی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح بسیج و کمپین ملی کنترل فشارخون در مناطق زیرپوشش این دانشگاه گفت: این طرح در پایگاه‌های ثابت و سیار دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اجرا می‌شود.

مشکل وزارت بهداشت با نانوایی‌های سنتی

کنترل مصرف "نمک" یکی از عوامل مهم در کنترل فشارخون است و از آنجایی که نان قوت غالب ایرانیان است، کاهش میزان نمک مصرفی در پخت نان همواره از دغدغه‌های جدی وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از بروز فشارخون و بیماری‌های مرتبط با آن، بوده است.

دو عارضه مهم کمبود "یُد" / علایم کم‌کاری و پرکاری تیروئید

همزمان با روز جهانی تیروئید، رئیس انجمن غدد درون‌ریز ایران به بررسی عوامل کم‌کاری و پرکاری تیروئید پرداخت و نسبت به کنترل میزان ید مصرفی در مادران باردار هشدار جدی داد.

اجرای طرح کنترل فشارخون برای ۵۰ درصد از افراد بالای ۳۰ سال در قم

قم - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طرح ملی کنترل فشارخون بر روی ۳۰۳ هزار نفر که شامل ۵۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال استان قم است، اجرا می‌شود.

فشارخون زمینه بسیاری از بیماری‌ها

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در استان کرمان آغاز شد.

آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از دیروز در استان کرمان آغاز شد.

مرگ و میر ناشی از فشارخون بالا، صد در صد قابل پیشگیری است

مشاور عالی وزیر بهداشت در امور اجتماعی شدن سلامت گفت: هدف ما از برگزاری پویش ملی کنترل فشارخون بالا این است که در سال آینده اعلام کنیم، تعداد قابل توجهی از افرادی که در اثر فشارخون فوت کرده یا بیمار و ناتوان شده‌اند، کاهش پیدا کرده و این موضوع را به عنوان

افراد بالای۳۰ سال برای ثبت اطلاعات خوداظهاری فشارخون اقدام کنند

شیراز- رئیس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون درعلوم پزشکی شیراز، از افراد بالای ۳۰ سال در فارس دعوت کرد تا اطلاعات مربوط به فشارخون خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند.

۴۰ درصد ایرانی ها از فشار خون خود خبر ندارند

وزیر بهداشت، با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در کشور، گفت: انتظار داریم حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون را شناسایی و تحت مراقبت قرار دهیم.

آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در هرمزگان آغاز شد.

فشارخون بیماری خفته

فشارخون بیماری خفته که خیلی از مردم به آن مبتلا هستند اما از عوامل بروز این بیماری اطلاعی ندارند. این گزارش رو با هم بینیم.

۴۰۰۰ نفر در گرمسار مبتلابه بیماری فشارخون هستند

گرمسار- رئیس شبکه بهداشت و درمان گرمسار از اجرایی شدن طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در این شهرستان خبر داد و گفت: چهار هزار نفر در گرمسار مبتلابه بیماری فشارخون هستند.

آغاز کمپین ملی بسیج کنترل فشار خون بالا +فیلم

کمپین ملی بسیج کنترل فشار خون بالا در استان هم‌زمان با سراسر کشور در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.