حذف نیتروژن و فسفر از فاضلاب‌های شهری با فناوری‌های زیستی

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دنبال توسعه و ترویج فناوری‌های زیستی در کشور است، یکی از مهم‌ترین کاربردهای فناوری‌های زیستی، پاکسازی فاضلاب‌های شهری از نیتروژن و فسفر است.مطالب مرتبط

حذف نیتروژن و فسفر از فاضلاب‌های شهری با فناوری‌های زیستی

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دنبال توسعه و ترویج فناوری‌های زیستی در کشور است، یکی از مهم‌ترین کاربردهای فناوری‌های زیستی، پاکسازی فاضلاب‌های شهری از نیتروژن و فسفر است.

نیتروژن و فسفر از فاضلاب‌های شهری حذف می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای توسعه و ترویج فناوری‌های زیستی در کشور، حذف نیتروژن و فسفر از فاضلاب‌های شهری را در دستور کار قرار داده است.

فناوری‌های زیستی به کمک کاهش گازهای گلخانه‌ای می‌آید

تهران- ایرنا- کارگروه محیط‌زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف کاهش گازهای گلخانه‌ای به دنبال اجرایی کردن برنامه‌ای برای استفاده از فناوری‌ها و روش‌های مؤثر زیستی است.

گازهای گلخانه‌ای توسط فناوری‌های زیستی کاهش می‌‌یابند

کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف کاهش گازهای گلخانه ای به دنبال اجرایی کردن برنامه ای برای استفاده از فناوری‌ها و روش‌های موثر زیستی است.

شبکه آب و فاضلاب شهرهای لرستان ۳۱۳ میلیارد از سیل خسارت دید

خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان از وارد شدن خسارت ۳۱۳ میلیاردی سیل به شبکه‌ها و خطوط انتقال آب و فاضلاب در تمام شهرهای این استان خبر داد.

سامانه فاضلاب گلمان ارومیه افتتاح می شود

ارومیه – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: فردا سامانه فاضلاب گلمان به منظور کمک به احیای دریاچه ارومیه و با حضور رئیس جمهوری و دیگر مسئولین استانی افتتاح می شود.

تخصیص اعتبارات آب و فاضلاب شهری زنجان روند صعودی دارد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: روند تخصیص اعتبارات دولتی و هزینه کرد از منابع جاری این شرکت و سرمایه گذاری در دولت تدبیر و امید صعودی بوده و باعث پیشرفت در طرح ها شده است.

230 میلیاردریال صرف توسعه شبکه فاضلاب در شهرهای لرستان شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان، گفت: پارسال 230 میلیاردریال صرف توسعه شبکه فاضلاب در شهرهای این استان شد.

اجرای بیش از صدکیلومتر شبکه فاضلاب در ورامین

صدکیلومتر شبکه ی فاضلاب شهری در طی سه سال اخیر در ورامین اجرا وبه بهره برداری رسید.

بهره برداری از طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با اشاره به بهره برداری از طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین گفت: با اجرای این طرح، ظرفیت تصفیه آب در این تصفیه خانه دو برابر می شود.

مصرف آب شهری پالایشگاه تهران ۶۰ درصد کاهش یافت

معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران گفت: در طرح انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران از مردادماه سال۹۷تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰هزار متر مکعب پساب به پالایشگاه نفت تهران تحویل داده شد.

گیلان| اعتبار مناسبی جهت ساماندهی فاضلاب شهرستان رودبار اختصاص نیافت

نماینده مردم رودبار در مجلس گفت: جهت کاهش مشکلات آب‌ شهری و فاضلاب شهرستان رودبار، هنوز اعتبار قابل توجهی اختصاص نیافته است.

توزیع آب را به شهرداری‌ واگذار نکنید

یک کارشناس ضمن تاکید بر اینکه هرگز نباید وظایف شرکت‌های آب و فاضلاب را به شهرداری‌ها واگذار کرد، گفت: تصویب و افزودن وظایف شرکت‌های آب و فاضلاب شهری به شهرداری‌ها، زمینه افزایش قدرت این دستگاه را فراهم می‌کند و گرایش این دستگاه اداری به افزایش تغییر کاربر

سامانه هوشمند مدیریت پارکینگ‌های شهری رونمایی شد

سامانه هوشمند مدیریت پارکینگ‌های شهری که به همت محققان پارک علم و فناوری کردستان طراحی شده، با هدف ایجاد نظم شهری و دسترسی عادلانه شهروندان در سنندج رونمایی شد.

طرح‌های فاضلاب تهران به کجا رسید؟

طبق آخرین آمار، ۷۷ درصد از شبکه جمع‌آوری فاضلاب در کلان‌شهر تهران اجرا شده و امسال نیز حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های فاضلاب استان تهران در نظر گرفته شده است.

ابداع چسب زیستی برای ترمیم جراحت بدون نیاز به بخیه

محققان موفق به ساخت یک چسب زیستی شدند که می‌تواند در عرض چند ثانیه زخم‌های کشنده را ترمیم کند.

دوربین‌های شهری مسکو به فناوری تشخیص چهره مجهز می‌شوند

مقامات مسکو قصد دارند برای شناسایی مجرمان، نوعی فناوری تشخیص چهره با قابلیت ارزیابی رفتار انسان‌ها را به کار گیرند.

خرید کنتور آب در کشور یکسان شد

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: برای اولین بار در صنعت آب و فاضلاب، اسناد تأمین همسان کنتورهای آب خانگی توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تدوین و ابلاغ شد.

پیگیری نشت فاضلاب مسکن مهر گرمسار

در بخش اتاق خبر صداوسیمای مرکز سمنان، رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان گرمسار درباره پیگیری نشت فاضلاب مسکن مهر توضیح داد.

تاکید معاون فناوری رئیس جمهور بر فراگیری فناوری

امروز یکی از اشتباهات ما این است که فناوری را می‌خریم در حالی که فناوری خریدنی نیست و آن را باید فرا گرفت.