روزهای فرهنگی تاجیکستان در چین برگزار می‌شود
مطالب مرتبط

روزهای فرهنگی تاجیکستان در چین برگزار می‌شود

چین، شکاف مرزی افغانستان و تاجیکستان را می بندد

تهران - ایرنا - افزایش حضور گروه های تروریستی در برخی شکاف های مرزی و کوهستانی افغانستان و تاجیکستان که نظارتی بر آن صورت نمی گیرد، نگرانی همسایگان تاجیکستان به ویژه چین را برانگیخته است؛ از این رو چین از ساخت راه های مرزی در تاجیکستان به منظور جلوگیری ته

نشست وزرای خارجه ژاپن و 5 کشور آسیای مرکزی در دوشنبه

هفتمین نشست سالانه وزرای خارجه ژاپن و پنج کشور آسیای مرکزی شامل ازبکستان, قزاقستان, قرقیزستان, تاجیکستان و ترکمنستان در پایتخت تاجیکستان برگزار شد.

انتقاد گروه سیاسی 24 و حزب نهضت اسلامی از دولت تاجیکستان در پی حادثه زندان ناحیه وحدت

گروه سیاسی 24 و حزب نهضت اسلامی تاجیکستان در بیانیه‌هایی، بدون اشاره به گروه تروریستی داعش، هر دو دولت تاجیکستان را مسئول حادثه خونین زندان ناحیه وحدت دانسته و خواستار تشکیل تیم حقیقت‌یاب بین‌المللی و مستقل شده‌اند.

شورش داعش در زندانی در تاجیکستان

وزارت دادگستری تاجیکستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در جریان شورش شبه نظامیان محبوس در زندانی در این کشور سه نگهبان زندان و ۲۹ زندانی کشته شدند.

تاجیکستان 80 زندانی افغان را تحویل کابل می دهد

کابل- ایرنا- رییس جمهور تاجیکستان می گوید به زودی 80 نفر از زندانیان افغان را که در این کشور زندانی هستند، به افغانستان انتقال خواهند داد.

مخالفت رئیس‌جمهور تاجیکستان با درخواست عفو 99 نفر از زندانیان

رئیس‌جمهوری تاجیکستان با درخواست عفو 99 تن از زندانیان این کشور که بر اساس قانون جدید صورت گرفته است، مخالفت کرد.

یادداشت|ملاحظاتی پیرامون دومین شورش در زندان‌های تاجیکستان

در زمان شوروی یکی از روش‌های مرسوم برای حذف مخالفان ایجاد شورش‌ها در زندان بود اما مشخص نیست دولت تاجیکستان برای حذف مخالفان خود از این روش بهره‌بردای می‌کند یا آن که واقعاً تروریست‌های داعش برای رهایی خود این روش‌ها را در دستور کار قرار داده‌اند.

دیدار وزرای خارجه قرقیزستان و تاجیکستان؛ موضوع مرزها محور اصلی رایزنی

وزرای خارجه دو کشور تاجیکستان و قرقیزستان در حاشیه کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم در دوشنبه با یکدیگر دیدار کرده و پیرامون مسائل مرزی دو کشور گفت و گو نمودند.

گزارش تسنیم|شورشی دیگر در زندان‌های تاجیکستان؛ باز هم پای داعش در میان است

در دومین شورش زندان‌های تاجیکستان در 6 ماه اخیر، شب گذشته شماری از نیروهای داعش با کشتن نیروهای امنیتی کنترل بخشی از زندان را در دست گرفته و ضمن درگیری با نیروهای امنیتی، شماری از زندانیان را نیز به قتل رساندند.

تاجیکستان: داعش با هدف نفوذ در آسیای مرکزی به افغانستان انتقال می‌یابد

رئیس جمهور تاجیکستان اظهارداشت که گروه تروریستی داعش برای نفوذ و ایجاد ناامنی در کشورهای آسیای مرکزی در حال انتقال به افغانستان است.

نشستی برای توسعه فرهنگی شاهرود

به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، نشست توسعه فرهنگی شاهرود با حضور فعالان حوزه میراث فرهنگی و مسئولان دستگاه های اجرایی در تکیه برنجی این شهر برگزار شد. 

مذاکرات تاجیکستان و عراق برای بازگرداندن شهروندان تاجیک عضو داعش

وزیر امور خارجه تاجیکستان در دیدار با معاون وزیر امور خارجه عراق پیرامون بازگرداندن شمار دیگری از کودکان و شهروندان تاجیک که در این کشور به سر می‌برند، مذاکره و رایزنی کرد.

جشن روزه اولی ها در یاسوج برگزار شد/ ضرورت مقابله با تهاجم فرهنگی

یاسوج- مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشن روزه اولی ها همزمان با سراسر کشور در استان برگزار شد.

پنجمین جشنواره اذان در دیلم برگزار شد

دیلم - پنجمین جشنواره اذان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان دیلم با حضور مسئولان، جمعی از موذنین و مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) این شهر برگزار شد.

برای هر شهرستان هفته فرهنگی برگزار کنید

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: پیشنهاد می کنم به جای برگزاری برنامه های شاخص مختلف یک شهرستان در طول سال، مسئولان برای هر شهر هفته فرهنگی برگزار کنند.

ویژه برنامه هایی در روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در فارس برگزار می شود

شیراز-ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: به مناسبت بیست و هشتم اردیبهشت که روز جهانی موزه نام گرفته و سرآغاز هفته میراث فرهنگی است، ویژه برنامه های متعدد و متنوعی در در این استان برگزار می شود.

زیبایی‌آفرینی در غزل‌های عبید زاکانی بررسی می‌شود

نشست بررسی زیبایی‌آفرینی در غزل‌های عبید زاکانی روزهای چهارشنبه این هفته و هفته آینده در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر به مناسبت هفته میراث فرهنگی

تبریز- سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی از بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر طی روزهای آتی به مناسبت هفته میراث فرهنگی خبر داد.

کنفرانس کثرت‌گرایی فرهنگی و جامعه‌شناسی دین برگزار می شود

کنفرانس بین‌المللی کثرت‌گرایی فرهنگی و جامعه‌شناسی دین مارس ۲۰۲۱ در میامی، ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود.