تار و پود مشکلات بر دار قالی استان مرکزی

اراک - ایرنا - فرش دستبافت استان مرکزی از دیرباز در حوزه زیراندازهای سنتی در کشور و جهان شهرت داشته و تابلویی دلنواز از نقش و رنگ را که حاصل سرپنجه هنرمندانه بافندگان این مرز و بوم است، متصور می کند و پیوند ماندگار تار و پود هنر ایرانی را ماندگار کرده استمطالب مرتبط

تار و پود مشکلات بر دار قالی استان مرکزی

اراک - ایرنا -فرش دستبافت استان مرکزی از دیرباز در حوزه زیراندازهای سنتی در کشور و جهان شهرت داشته و تابلویی دلنواز از نقش و رنگ را که حاصل سرپنجه هنرمندانه بافندگان این مرز و بوم است، متصور و پیوند تار و پود هنر ایرانی را ماندگار می کند اما با این همه،

تار و پود مشکلات بر دار قالی استان مرکزی

اراک - ایرنا - فرش دستبافت استان مرکزی از دیرباز در حوزه زیراندازهای سنتی در کشور و جهان شهرت داشته و تابلویی دلنواز از نقش و رنگ را که حاصل سرپنجه هنرمندانه بافندگان این مرز و بوم است، متصور می کند و پیوند ماندگار تار و پود هنر ایرانی را ماندگار کرده است

نمایش قالی‌های کردستان در کاخ گلستان

قالی‌های کردستان به عنوان یکی از معروف‌ترین قالی‌های ایرانی با نقوش بیش از هزار سال یک‌شنبه ۲۹ اردیبهشت در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به نمایش در می‌آید.

نمایش قالی‌های کردستان با نقوش هزارساله در کاخ گلستان

قالی‌های کردستان به‌عنوان یکی از معروف‌ترین قالی‌های ایرانی با نقوش بیش از هزار سال از روز ۲۹ اردیبهشت در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به نمایش گذاشته می‌شود.

پرداخت بیمه برای بافندگان قالی

سه میلیارد و 800 میلیون ریال برای بیمه بافندگان قالی و صنایع دستی شناسه دار در شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان پرداخت شد.

انسجام مدیران استان مرکزی کلید رفع مشکلات مردم است

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی افزود: اتحاد و انسجام مدیران و مسئولان استانی کلید رفع مشکلات و ارایه خدمات مطلوب تر به مردم است.

516 کارت قالی بافی در نقده صادر شد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: 516 کارت قالی بافی تاکنون برای فعالان حوزه فرش در این شهرستان صادر شده است.

مشکلات شرکت‌های بزرگ استان مرکزی با حمایت ملی تا حدودی برطرف شد

استاندار مرکزی گفت: سال گذشته هپکو، آذرآب و  واگن پارس و سایر شرکت‌ها با حمایت ملی مشکلاتشان تا حدوی برطرف شده اما هم‌اکنون بحران‌های جدیدی در شرکت‌های استان داریم و باید برای برطرف‌سازی این بحران‌ها تلاش کنیم.

ظرفیت سمن‌های استان مرکزی در بازرسی‌ها به کارگرفته می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی از کمبود نیروی بازرس در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خبر داد و گفت: ظرفیت سمن‌های استان مرکزی در بازرسی‌ها به کارگرفته می‌شود.

انبارهای امدادی استان مرکزی کمبود موجودی ندارند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: با توجه به وجود ۹ انبار امدادی جامع در استان مرکزی، در حال حاضر هیچگونه مشکلی در زمینه اقلام مورد نیاز استان در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی وجود ندارد.

حوادث جاده ای در استان مرکزی ۳ تن را به کام مرگ کشاند

اراک- رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: در حوادث رانندگی جاده ای روز گذشته در محورهای مواصلاتی استان مرکزی ۳ نفر کشته و ۳ نفر دیگر مجروح شدند.

مسابقات ورزشی جام رمضان در استان مرکزی آغاز شد

اراک- مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از آغاز رقابت های ورزشی جام رمضان در این استان با عنوان گرامیداشت کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی خبر داد.

مدیران ارشد بیمه مرکزی برای بررسی مشکلات بازاریان خسارت دیده به تبریز می‎آیند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران ارشد بیمه مرکزی برای بررسی مشکلات بازاریان و اصناف زیان دیده به تبریز سفر می‌کنند.

موکب‌های استان مرکزی 500 هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند

رئیس ستاد اربعین استان مرکزی با بیان اینکه 45 موکب در استان مرکزی ساماندهی و دارای پروانه فعالیت شد گفت: موکب‌های استان مرکزی 500 هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند.

900 طرح عمرانی در حوزه محرومیت‌زدایی در استان مرکزی اجرا شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه 900 طرح عمرانی در حوزه محرومیت‌زدایی در استان مرکزی اجرا شد گفت: 5.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در بسیج سازندگی استان مرکزی پرداخت شد.

نخستین کاروان حج تمتع استان مرکزی 18 تیرماه به سرزمین وحی اعزام می‌شود

مدیرکل حج و زیارت استان مرکزی با تشریح آخرین جزئیات اعزام حجاج استان مرکزی گفت: زمان اعزام نخستین کاروان حج تمتع استان مرکزی، 18 تیرماه و بازگشت آخرین کاروان‌ 14 شهریورماه است.

آیت‌الله نوری همدانی: گره زدن همه مشکلات با تحریم غلط است

گروه استان‌ها ـ مرجع تقلید شیعیان گفت: گره زدن همه مشکلات با تحریم غلط است، با مدیریت، نظارت و همچنین مصرف صحیح کالاها می‌توان بخشی از مشکلات راحل کرد.

تشکیل ۱۰منطقه برای رسیدگی مطلوب‌تر به مشکلات صنعتی استان‌ها

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای حل مشکلات و رسیدگی مطلوب‌تر به چالش‌های پیش رو، سازمان‌های صمت استان‌ها، به ۱۰ منطقه تقسیم می‌شوند تا به مشکلات رسیدگی کنند.

روزهای طلایی ورزش استان مرکزی

رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: ورزش در استان مرکزی در روزهای اوج خود بسر می‌برد.

کاهش ۱.۷ درصدی نرخ ازدواج در استان مرکزی طی سال گذشته

اراک- مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی گفت: در سال گذشته ۸۶۱۹ مورد ازدواج در استان مرکزی به ثبت رسیده که نسبت به سال قبل از آن با کاهش ۱.۷ درصدی همراه بوده است.