کم تحرکی علت بسیاری از بیماری ها در جامعه است

کرج - ایرنا - رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان البرز گفت: کم تحرکی عامل بسیاری از بیماری ها مانند دیابت و ناراحتی های کلیوی در جامعه است.مطالب مرتبط

کم تحرکی علت بسیاری از بیماری ها در جامعه است

کرج - ایرنا - رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان البرز گفت: کم تحرکی عامل بسیاری از بیماری ها مانند دیابت و ناراحتی های کلیوی در جامعه است.

میزان شیوع بیماری فشارخون در زنجان رو به رشد است

زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: میزان شیوع بیماری فشارخون در استان زنجان رو به افزایش بوده و کم‌تحرکی عامل بسیار مهمی در ابتلا به این بیماری است.

افزایش سن ازدواج عامل بسیاری از مشکلات در جامعه است

قم - عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه باید علت‌های کاهش ازدواج بررسی و موانع آن مرتفع شود، گفت: افزایش سن ازدواج مشکلات بسیاری در جامعه ایجاد می‌کند.

اضافه‌وزن و کم‌تحرکی عوامل افزایش بیماری دیابت

میزان مصرف انسولین بیماران دیابتی در کشور ما نسبت به دارو‌های خوراکی پایین‌تر است و بیماران دیابتی ما، آن را به‌سختی می‌پذیرند

شیوع بی سابقه بیماری سرخک در آمریکا

ایالت نیویورک بیشترین شمار مبتلایان به این بیماری را داشته که بسیاری از ساکنان مناطق یهودی نشین ارتدکس به دلیل عدم تزریق واکسن به آن مبتلا شده اند

نمک، متهم ردیف اول بسیاری از بیماری‌ها

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: هدف اصلی پویش ملی کنترل فشارخون، شناسایی و آموزش افرادی است که از بیماری خود بی‌اطلاع هستند و یا درمان موثری را انجام نداده‌اند.

خرید میوه شاید وقتی دیگر

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌ها و سبزی‌ها خطر ابتلاء به بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی - عروقی و سرطان‌ها را کاهش می‌دهند و نقش مهمی در محافظت از بدن در برابر آلودگی هوا دارند.

فشار خون بالا در کمین سلامتی

بندرعباس - ایرنا - دنیای امروز به دلیل تغییر سبک زندگی ، کم تحرکی و تغییر ذائقه بشر با چالش های مختلفی در حوزه سلامت روبه رو شده که هزینه های سنگینی را بر جامعه تحمیل کرده است.

فشار خون بالا در کمین سلامتی

بندرعباس- ایرنا- دنیای امروز به دلیل تغییر سبک زندگی ، کم تحرکی و تغییر ذائقه بشر با چالش های مختلفی در حوزه سلامت روبه رو شده که هزینه های سنگینی را بر جامعه تحمیل کرده است.

ارتباط بیماری پوستی پسوریازیس و بیماری های روانی

بیماری پسوریازیس، یک بیماری مزمن و التهابی پوست است که به گفته محققان، غالبا همراه با افسردگی، اضطراب، و حتی بیماری دوقطبی، شیزوفرنی و زوال عقل است.

واکسیناسیون سه میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام 

اداره کل دامپزشکی استان اعلام کرد: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری‌های دامی و حفظ بهداشت عمومی جامعه عملیات ملی واکسیناسیون برضد بیماری ویروسی آبله در تمام در دام‌های سبک استان آغاز شده است.

ترویج فرهنگ ورزش زمینه ساز کاهش بیماری فشار خون در جامعه است

شهرکرد – رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: ترویج فرهنگ ورزش زمینه ساز کاهش بیماری فشار خون در جامعه است.

آلرژی بیماری فصلی

سُرفه، عطسه، خارش ، تورم و واکنش هایی از این دست از مهم ترین علائم این بیماری است ، بیماری ای که بیشتر در بهار سراغ بعضی ها می یاد. " آلرژِی " بیماری ای که در این گزارش بیشتر با آن آشنا می شویم.

شناسایی ۲۹۲ بیماری نادر در ایران

بیماری‌های نادر در چند سال گذشته به واسطه فعالیت رسانه‌ها و فعالین اجتماعی بیش از پیش شناخته شده‌اند؛ اما همچنان برخی افراد این بیماری‌ها را با بیماری‌های خاص یکی می‌دانند؛ موضوعی که احتیاج به تفکیک دارد تا بتوان حقوقی را که دولت برای بیماران خاص قائل است

فشارخون زمینه بسیاری از بیماری‌ها

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در استان کرمان آغاز شد.

روحیه انقلابی نیاز امروز جامعه است

تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ناب انقلابی گری در کشور گفت: روحیه انقلابی نیاز امروز جامعه است و با این روحیه می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

پارکینسون؛ دومین بیماری مخرب مغز

یکی از بیماری‌های تخریبی مغز که عموما مردم آن را با لرزش دست می‌شناسند، پارکینسون است؛ بیماری که خیلی وقت است شناسایی شده، اما همچنان راهی برای درمان قطعی آن وجود نداشته و علت ابتلا به آن هم نامشخص است.

اعطای تابعیت به فرزند مادران ایرانی سرمایه گذاری برای امنیت جامعه است

تهران- ایرنا- تصویب قانون اعطای تابعیت به فرزندانی که از مادران ایرانی به دنیا می آیند از نگاه بسیاری احقاق یک حق پس از سال ها بود که به انجام رسید. یک فعال مدنی در این باره می گوید نبود چنین قانونی سال ها آسیب هایی را در جامعه بازتولید می کرد.

فشارخون بیماری خفته

فشارخون بیماری خفته که خیلی از مردم به آن مبتلا هستند اما از عوامل بروز این بیماری اطلاعی ندارند. این گزارش رو با هم بینیم.

بیماری تب برفکی کنترل شد/ واکسیناسیون 3میلیون راس دام

ارومیه – مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی از کنترل بیماری تب برفکی و مهار کانون های این بیماری در استان خبر داد.