طرح توسعه جنگل در 100 هکتار اراضی ملی مریوان آغاز شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: طرح توسعه جنگل در 100 هکتار از اراضی ملی این شهرستان با هدف احیا و توسعه جنگل ها آغاز شد.مطالب مرتبط

870هکتار از اراضی شمال غرب کرج جنگل کاری می شود

کرج - ایرنا - شهردار کرج اعلام کرد که تا کنون حدود 870 هکتار از اراضی شمال غرب این کلانشهر توسط مدیریت شهری جنگل کاری می شود.

2 نفر از تخریب کنندگان اراضی ملی مریوان شناسایی شدند

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از شناسایی 2 نفر از عاملان تخریب اراضی ملی در یکی از روستاهای بخش خاومیرآباد این شهرستان خبر داد.

شبکه گذاری هزار هکتار از اراضی پایاب سد سهند هشترود آغاز شد

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود از آغاز عملیات شبکه گذاری اراضی پایاب سد سهند در این شهرستان خبرداد و گفت: در این مرحله از طرح هزار هکتار از اراضی واحد عمرانی یک شبکه گذاری می شود.

آغاز اجرای برنامه‌ پنج ساله احیای جنگل‌های زاگرس

دبیر ستاد ملی زاگرس با اشاره به تدوین و اجرای برنامه‌ای پنج ساله برای حفاظت و مقابله با خشکیدگی جنگل‌های زاگرس گفت: توسعه عملیات آبخیزداری، افزایش رطوبت خاک، کاداستر اراضی، پیشگیری از آفات و امراض و آتش‌سوزی در اولویت این برنامه هستند.

بیش از 9 هزار هکتار اراضی زراعی کامیاران سمپاشی شد

سنندج - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی کامیاران گفت: از زمان آغاز سمپاشی مزارع در سال جاری تاکنون 9 هزار و 40 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان علیه آفات نباتی سمپاشی شده است.

شناسایی یک هزار هکتار اراضی در چابهار برای کاهش حاشیه نشینی

تهران-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از شناسایی یک هزار هکتار اراضی برای آغاز نوسازی در شهر چابهار به عنوان بزرگترین شهر حاشیه نشین کشور خبر داد.

5میلیون و 840هزار هکتار از اراضی کشور به کشت گندم اختصاص یافت

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال 5میلیون و 840هزار هکتار از اراضی کشور شامل دومیلیون و 40هزار هکتار آبی و سه‌میلیون و 800هزار هکتار دیم به کشت گندم اختصاص یافته است.

چهار هکتار از اراضی ملی در بهبهان رفع تصرف شد

اهواز - ایرنا - سرپرست فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان گفت: چهار هکتار از اراضی ملی در بهبهان رفع تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در آن به مساحت 2.5 هکتار به طور کامل تخریب شد.

2500 هکتار اراضی دشتی علیه ملخ ها سمپاشی شد

بوشهر- ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی دشتی استان بوشهر گفت: سمپاشی علیه ملخ ها در این شهرستان از ابتدای بهمن ماه سال 97 آغاز شده و تاکنون 2500 هکتار اراضی آلوده سمپاشی شده است.

20 هکتار از اراضی ملی سیرجان رفع تصرف شد

کرمان - ایرنا - دادستان سیرجان گفت: سودجویان و متصرفان اراضی ملی و دولتی در حومه این شهرستان 20 هکتار از اراضی ملی به ارزش 40 میلیارد ریال را به تصرف خود در آورده بودند که با حکم دستگاه قضایی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری نیروی انتظامی رفع تصرف شد.

سوختن ۳۵۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان در پارسال

پارسال ۳۵۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد دچار آتش‌سوزی شد.

بوشهر| 47 هکتار از مراتع و جنگل‌های شهرستان دشتی در آتش سوخت

فرماندار دشتی با اشاره به آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های این منطقه گفت: 47 هکتار از مراتع و جنگل‌های شهرستان دشتی در آتش سوخت و با تلاش نیروهای محلی، آتش‌نشانی و امداد و نجات شهرستان دشتی آتش به طور کامل مهار شد.

350 هکتار از اراضی مراغه به سامانه های نوین آبیاری مجهز شدند

مراغه - ایرنا معاون مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی مراغه با تاکید بر لزوم توسعه فناوری های نوین کشاورزی در زمینه آبیاری گفت: سال گذشته 350 هکتار از باغات و اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه های نوین آبیاری مجهز شدند.

مبارزه با لار و جوانه خوار بلوط در جنگل های زاگرس

عملیات کنترل لار و جوانه خوار بلوط در 200 هکتار از اراضی جنگلی فریدونشهر اجرا شد.

سند دار شدن 200 هزار هکتار از اراضی ملی استان

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: امسال 200 هزار هکتار از اراضی ملی استان سند دار می شود.

گلستان| سیل به 21000 هکتار از اراضی کشاورزی گنبدکاووس خسارت زد

مدیر جهاد کشاورزی گنبدکاووس گفت: سیل به 21 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شامل کلزا، گندم، جو، نخودفرنگی، چغندرقند، گوجه فرنگی و هندوانه در شهرستان خسارت زد.

مبارزه با ملخ صحرایی در 257هزار هکتار از اراضی کشور انجام شد

زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 257 هزار و 800 هکتار از اراضی هشت استان جنوبی کشور اجرایی شد.

۲۰ هکتار از درختان بلوط خاکستر شدند

فرمانده انتظامی مرودشت از آتش سوزی ۲۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های اطراف کوه مقیم آباد آن شهرستان خبر داد.

۳۵ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پاسارگاد رفع تصرف شد

شیراز _ رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان پاسارگاد از رفع تصرف ۳۵ هکتار از اراضی ملی به نفع دولت خبر داد.

بوشهر| 230 هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشوربا بیان اینکه روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی تا 600 هزار هکتار ادامه دارد گفت: 230 هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت و آلودگی ملخ صحرایی از بهمن ماه تاکنون سم‌پاشی شده و این عملیات همچنان ادامه دارد.