اقدامات آبخیزداری موجب کاهش انتقال حجم رسوبات به سد ماملو شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس گفت: اقدامات آبخیزداری موجب کاهش انتقال حجم رسوبات به سد ماملو شد که نتیجه آن کاهش سرعت جریان آب و کنترل سیلاب در مناطق پائین دست است.مطالب مرتبط

اقدامات آبخیزداری موجب کاهش انتقال حجم رسوبات به سد ماملو شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس گفت: اقدامات آبخیزداری موجب کاهش انتقال حجم رسوبات به سد ماملو شد که نتیجه آن کاهش سرعت جریان آب و کنترل سیلاب در مناطق پائین دست است.

آموزش سلامت و اقدامات پیشگیرانه موجب کاهش هزینه های درمان می شود

بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری برای آموزش سلامت و اقدامات پیشگیرانه افزایش یابد تا با فرهنگ سازی این موضوع هزینه های مختلف درمانی مردم کاهش یابد.

ماملو و لتیان در آستانه سرریز شدن

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: بخشی از مخزن سدهای ماملو و لتیان برای کنترل سیلاب‌های احتمالی خالی نگه داشته شده است.

دانه‌بندی رسوبات سیل مطالعه شوند

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان بر لزوم شناسایی دانه‌بندی رسوبات سیل تأکید کرد.

آب سد ماملو تیرماه امسال به ورامین می رسد

تهران – ایرنا- فرماندار ورامین گفت : با برنامه ریزی صورت گرفته و با تلاش مسئولان شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی، آب سد ماملو تیرماه امسال به ورامین می رسد.

کاهش مراجعه کنندگان خون به پایگاه‌های انتقال خون در هرمزگان

مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: شمار مراجعه کنندگان خون به مراکز اهدای خون کاهش یافته است.

یک مسئول: آب سد ماملو وارد رودخانه باقرآباد قرچک شد

تهران – ایرنا - معاون شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان تهران گفت: بیش از 40 متر مکعب آب سد ماملو وارد رودخانه باقرآباد قرچک شد.

7 سازه آبخیزداری در هرمزگان آبگیری شد

بندرعباس-ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در بارندگی های 2 روز گذشته، هفت سازه آبخیزداری در استان آبگیری شد.

ذخایر خونی استان رو به کاهش

مدیر کل انتقال خون استان :افراد حاضر در نوبت عصر پایگاه انتقال خون ابوذر از ساعت 18تا 23:30 نسبت به خونگیری از اهدائ کنندگان اقدام می کنند.

ذخایر خونی به شدت رو به کاهش است

بر اساس اعلام اداره کل انتقال خون خراسان رضوی، ذخائر خونی به شدت رو به کاهش است و این در حالی است که اهدای خون هیچ منافاتی با روزه داری ندارد.

شیردهی به نوزاد موجب تقویت سلامت قلب مادر می شود

تحقیق جدید نشان می دهد شیردهی مادر به نوزاد موجب کاهش ریسک بیماری قلبی در زنان در سنین بالاتر می شود.

طرح حدنگاری 90درصد تصرفات در اراضی ملی اصفهان را کاهش داد

اصفهان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت : اجرای طرح حدنگاری 90 درصد تخلفات و تصرف های غیرمجاز اراضی ملی را در این استان کاهش داده است.

بی‌اثر شدن "پیمان‌سپاری ارزی" با اجرای واردات بدون انتقال ارز

معاون ارزی سابق بانک‌مرکزی گفت: پیمان‌سپاری ارزی راهی برای ایجاد شفافیت در بازار ارز است اما واردات بدون انتقال ارز موجب بی‌اثر شدن آن می‌شود.

کاهش ذخایر خونی در فارس

ذخائر گرو‌های خونی در استان فارس و شهر شیراز کاهش یافته است از همشهریان درخواست می‌شود برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

کاهش سقف انتقال وجه اپلیکیشنی

انتقال آب از خزر به دریاچه ارومیه عمر آن را به 50 سال کاهش می‌دهد

انتقال آب کارون به اصفهان، مانع سیلاب خوزستان نمی‌شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: عمده سیلاب‌ها در خوزستان در حوضه‌های دز و کرخه بوده و انتقال آب از کارون به زاینده‌رود تأثیری در کاهش سیلاب نداشت.

کاهش بی‌سابقه جمعیت پستانداران در جنگل‌های جهان

محققان در مطالعه‌ای هشدار دادند: شکار غیرقانونی موجب کاهش فاجعه‌بار جمعیت پستاندارانی شده که در جنگل‌های استوایی باقیمانده در جهان زندگی می‌کنند.

8 میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری شیروان تخصیص یافت

بجنورد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: امسال 8 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های آبخیزداری این شهرستان تخصیص داده شده است.

540 میلیارد ریال اعتبار به طرح های آبخیزداری هرمزگان اختصاص یافت

بندرعباس-ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: امسال 540 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزدای و آبخوانداری در این استان اختصاص داده شد.