رفع کمبود ماده اولیه داروی «بیماران تالاسمی»
مطالب مرتبط

تأمین ماده اولیه داروی بیماران تالاسمی و رفع کمبود آن

سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد کمبود داروی «دسفوناک» بیماران تالاسمی توضیح داد: کمبود مقطعی این دارو به دلیل مشکلات ایجادشده در واردات ماده اولیه بود که با تأمین ماده اولیه موردنیاز، تولید این دارو توسط یکی از شرکت‌های دارویی از سر گرفته شد.

کمبود داروی دسفوناک بیماران تالاسمی رفع شد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد کمبود داروی دسفوناک بیماران تالاسمی گفت: کمبود مقطعی این دارو به دلیل مشکلات ایجادشده در واردات ماده اولیه بود که با تأمین ماده اولیه مورد نیاز، تولید این دارو توسط یکی از شرکت‌های دارویی از سر گرفته شد.

رفع کمبود ماده اولیه تولید داروی بیماران تالاسمی

سخنگوی سازمان غذا و دارو از تامین ماده اولیه تولید داروی دسفوناک بیماران تالاسمی خبر داد.

رفع کمبود ماده اولیه داروی «بیماران تالاسمی»

ماده اولیه تولید داروی دسفوناک بیماران تالاسمی تامین شد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: داروی دسفوناک به میزان نیاز بیماران تالاسمی در حال تولید و توزیع در کشور است و نگرانی از بابت کمبود این دارو نداریم.]]>

ماجرای کمبود داروی بیماران تالاسمی

سخنگوی سازمان غذا و دارو، در واکنش به کمبود داروی «دسفوناک» بیماران تالاسمی توضیحاتی ارائه داد.

دسفوناک به تعداد همه بیماران تالاسمی تولید نمی‌شود

رئیس بنیاد بیماری‌های خاص گفت: ظاهرا شرکت داخلی تولید کننده داروی دسفوناک نمی‌تواند به تعداد همه بیماران تالاسمی دارو تهیه کنند.]]>

تالاسمی ، دخمه دردها

شیراز - ایرنا- هر چند بیماران تالاسمی در دخمه جانکاه این بیماری با مشکلات زیادی مانند کمبود دارو، هزینه سرسام آور درمان ، عدم همکاری بیمه‌ها و انبوهی از مشکلات روبرو هستند اما همه رویکردها به سمت کاهش مشکلات این بیماران در مراکز بهداشتی و درمانی برنامه ری

ارایه خدمات به بیماران تالاسمی در فارس

دانشگاه علوم پزشکی شیراز هزار و ۳۶۹ بیمار تالاسمی را تحت پوشش قرار داده است.

تاثیر داروی استاتین بر بیماران مبتلا به ام اس

تهران- ایرنا- محققان UCL انگلیس دریافتند داروی سمواستاتین که معمولا برای کاهش کلسترول تجویز می‌شود،‌ موجب بهبود بیماران مبتلا به ام اس پیش رونده ثانویه (SPMS) می‌شود.

دلایل مهم در افزایش بیماران تالاسمی

زاهدان- ایرنا- پایگاه خبری تحلیلی عصر هامون مورخ 29 اردیبهشت/ 98 مطلبی با عنوان «عدم انجام آزمایش های قبل از ازدواج و عقدهای غیر رسمی دو دلیل مهم در افزایش تالاسمی» منتشر کرده است.

پیوستن علما و سران طوایف خاش ‌به کمپین "نه به تولد نوزاد تالاسمی"

‌معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه علما و طوایف شهرستان خاش در اقدامی مشترک، عضو کمپین "نه به تولد نوزاد تالاسمی" پیوستند، گفت: سالانه ۹۶ میلیارد تومان برای ارائه خدمات درمان نگهدارنده به بیماران تالاسمی سیستان و بلوچستان هزینه می‌شود.

بزرگترین مدرسه «بیماران تالاسمی» برگزار می‌شود

موسوی: ماده موثره داروی والزارتان در مازندران تولید شد

ایران؛ تنها کشور منطقه که دارای شبکه انتقال خون است

هشتم ماه می مصادف با 18 اردیبهشت هر سال به نام روز جهانی تالاسمی نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری این روز به نام این بیماری ، توجه بیشتر مسؤولان و مردم به مسئله تالاسمی است

مشکل اصلی واحدهای تولیدی اردبیل کمبود نقدینگی و تامین مواد اولیه است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در شرایط کنونی مشکل اصلی واحدهای تولیدی کمبود نقدینگی و تامین مواد اولیه بوده و افزایش دستمزد کارگران مولفه تاثیرگذاری بر مشکلات واحدهای تولیدی استان محسوب نمی‌شود.

بیماران هموفیلی پول دارو نمی دهند/ارائه خدمات بر اساس بسته ابلاغی

رئیس گروه داروی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، گفت: ارائه خدمات به بیماران هموفیلی بر اساس بسته خدمتی ابلاغی است.

کمبود 1800 معلم در گلستان؛ نیروهای حق‌التدریس استان شرایط تبدیل وضعیت ندارند

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به کمبود یک‌هزار و 800 معلم در استان گفت: بیش از 500 نفر فارغ‌التحصیل تربیت معلم و ماده 28 (پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی که دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند) در سال تحصیلی جدید بکارگیری می‌شوند.

داروی پیشگیری از ایدز دو سال دیگر به بازار می‌آید

شرکت "گیلاد"(Gilead) که یکی از غول‌های داروسازی در جهان است اعلام کرد که داروی انحصاری خود موسوم به "ترووادا"(Truvada) که یک داروی پیشگیری از ایدز است را در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد کرد.

حمایت و توجه نیاز اساسی بیماران خاص زنجانی

زنجان - ایرنا - در جلسه کمیته بیماران خاص استان موضوعاتی ازقبیل نبود امکانات لازم برای خدمات رسانی بهینه به بیماران خاص، فرسوده بودن دستگاه های دیالیز و افزایش هزینه های دارویی بیماران سرطانی مطرح شد.