آبگیری کامل ۳ تالاب بزرگ در خوزستان
مطالب مرتبط

آبگیری کامل ۳ تالاب بزرگ در خوزستان

87 درصد از تالاب هورالعظیم آبگیری شد

اهواز - ایرنا - مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به آبگیری 87 درصد از تالاب هورالعظیم در سال آبی 98-97 گفت: بخشی از هورالعظیم در خوزستان با ظرفیت آبگیری در حدود 500 میلیون مترمکعب هنوز آبگیری نشده است.

آبگیری کامل سه تالاب استان خوزستان

سرپرست معاونت محیط زیست دریایی، تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بارش های اخیر باعث پرآب شدن تالاب‌های خوزستان شده است.

کامل شدن ،آبگیری تالاب هورالعظیم

۸۷ درصد از سطح تالاب بین‌المللی هورالعظیم در سال آبی ۹۸-۹۷ آبگیری شد .

۸۷ درصد از تالاب هورالعظیم آبگیری شد

مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان، از تأمین حقابه و آبگیری ۸۷ درصد از سطح تالاب بین‌المللی هورالعظیم در سال آبی ۹۸-۹۷ خبر داد.

آبگیری تالاب میقان به ۱۱۰ میلیون مترمکعب رسیده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آبگیری تالاب میقان اراک به ۱۱۰ میلیون مترمکعب رسید.

پرواز فلامینگوها بر فراز تالاب‌های جان گرفته فارس

آبگیری تالاب‌های فارس در فروردین‌ماه امسال، زمینه‌ساز بازگشت پرندگان مهاجر به طبیعت استان شد و فلامینگوها و درناها و مرغ‌های دریایی، بار دیگر به بختگان و مهارلو بازگشتند تا صباحی چند، مهمان زیست‌بوم‌های فارس باشند. ]]>

لزوم مدیریت روان آب های هدایت شده به سمت تالاب ناصری

اهواز - استاندار خوزستان گفت: روان آب‌های سرازیر شده به سمت تالاب ناصری باید به درستی مدیریت شود.

روحی تازه در تالاب‌های گلستان

نفس تالاب‌های گلستان با باران‌های جان بخش ماه‌های گذشته باز شد و این تالاب‌های بین المللی جانی دوباره گرفتند.

شرکت های نفتی خارجی مانع آبگیری بخش عراقی هورالعظیم شدند

اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با اشاره به رد اظهاردات منتسب به خود از سوی یکی از خبرگزاری ها مبنی بر اینکه شرکت نفت مانع آبگیری چذابه شد، گفت: کشور عراق به توصیه شرکت های نفتی خارجی مانع ورود آب به بخش عراقی چذابه در هورالعظیم شده است.

در طرح گردشگری تالاب انزلی حذف آسیب های محیطی در نظر گرفته می شود

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گیلان گفت: اجرای طرح گردشگری در تالاب انزلی با حذف آسیب های محیطی از جمله تولید زباله ، پسماند و فاضلاب، آسیب به گونه های گیاهی و جانوری با ارزش، تصرف غیرقانونی اراضی حاشیه تالاب و تالاب خواری قابل اجرا خواهد بود

آبگیری 46 درصد از مخزن سد زاینده رود

در پی بارش‌های بهار، 646 میلیون مترمکعب از حجم سد زاینده رود آبگیری شد.

تمدید نمایشگاه بزرگ قرآن وعترت درخوزستان

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خوزستان گفت: سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن وعترت خوزستان با هدف بهره مندی بیشتر شهروندان ازفضای معنوی این نمایشگاه تا 29 اردیبهشت تمدید شد.

برپایی سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت خوزستان + تصویر

سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان با حضور 60 غرفه حوزه‌های مختلف قرآنی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اهواز دایر و آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.

24 ساعت تا تخلیه آب کامل از عین 2 باقی مانده است

اهواز-ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت : خروج آب از منطقه عین 2 باتوجه به نصب سه پمپ فشار قوی با سرعت بالا در حال انجام بوده و تا 24 ساعت آینده به صورت کامل تخلیه می شود.

آتش سوزی بازار تبریز بطور کامل مهار شد

تبریز- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: با تلاش آتش نشانان ساعت 2 و 35 دقیقه بامداد امروز پنجشنبه آتش سوزی در سرای «دو دری» بازار بزرگ تبریز به طور کامل مهار شد.

تخم گذاری پرندگان در تالاب های نقده آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با بیان اینکه تالاب های این شهرستان از وضعیت مناسبی برخوردار است، گفت: تخم گذاری پرندگان از نیمه دوم اردیبهشت ماه جاری در تالاب های فصلی و دائمی این شهرستان آغاز شده است.

تخلیه کامل آب گرفتگی عین 2 اهواز؛ 500 باب خانه توسط سپاه ولی‌عصر ساخته می‌شود

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان از تخلیه کامل آب ناشی از سیل اخیر در منطقه عین دو اهواز و مشارکت در امر بازسازی خانه‌های سیل زدگان خبر داد.

اصفهان| ذوب‌آهن و فولاد خوزستان؛ تداوم درخشش تیم احیا شده

برگ برنده ذوب‌آهن برابر فولاد خوزستان را باید در انسجام تاکتیکی و نظم تیمی بهتر، شناخت کامل از نقاط ضعف حریف و برتری ذهنی و روانی بازیکنان ذوب‌آهن نسبت به تیم فولاد جست‌وجو کرد.

تهدیدات سد «لاسک» برای تالاب انزلی

به دنبال آغاز ساخت سد لاسک در استان گیلان و تلاش فعالان محیط زیست برای توقف اجرای این طرح، مدیر کل دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان محیط زیست آسیب‌های ناشی از سد لاسک را برای تالاب انزلی تشریح کرد و گفت: سدسازی مانع ورود سیلاب‌های بهاره به تالاب، انباشت رس