واکنش ارگ ریاست جمهوری افغانستان به طرح «حکومت سرپرست»

سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که طرح ارائه شده از سوی شورای نامزدان انتخاباتی برای تشکیل حکومت سرپرست بر خلاف قانون اساسی این کشور است.مطالب مرتبط

واکنش ارگ ریاست جمهوری افغانستان به طرح «حکومت سرپرست»

سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که طرح ارائه شده از سوی شورای نامزدان انتخاباتی برای تشکیل حکومت سرپرست بر خلاف قانون اساسی این کشور است.

طرح نامزدان انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل «حکومت سرپرست» در افغانستان

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تمدید دوره کاری اشرف غنی توسط دادگاه عالی را نپذیرفته و طرحی را برای تشکیل حکومت سرپرست و ادامه کار اشرف غنی ارائه کرده است.

ادامه کار دولت وحدت ملی افغانستان از اول خرداد غیرقانونی است

شورای نامزدان ریاست جمهوری افغانستان خواستار تعیین سرپرست ریاست جمهوری به جای «محمد اشرف غنی» شد.

نامزدان ریاست جمهوری افغانستان: ادامه کار دولت «اشرف غنی» غیرقانونی است

شماری از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان و حقوقدانان این کشور تصریح کردند که بر اساس قانون اساسی این کشور دوره کار حکومت وحدت ملی در اول خرداد پایان می‌یابد و ادامه کار آن غیرقانونی است.

سودجویی یا ناتوانی؛ چرا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با تعویق دوباره روبه‌رو می‌شود؟

در حالی که تاریخ انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دوبار به تعویق افتاده است نهادهای ناظر بر روند انتخابات بار دیگر از احتمال تعویق احتمالی انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده‌اند.

مخالفت ریاست جمهوری افغانستان با طرح تشکیل دولت موقت

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری افغانستان امروز (سه‌شنبه) با اعلام مخالفت این دفتر با طرح ارائه شده از سوی بخش عمده کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل یک دولت موقت در پایان دوره رسمی دولت فعلی در اول خرداد، درخواست آنها را فاقد وجاهت و پایه و اساس قانون

جدول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نهایی شد

کابل- ایرنا- کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، با تغییر در جدول زمان‌بندی انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای ولایتی و مجلس نمایندگان ولایت غزنی، آن را نهایی کرد.

روند ثبت نام رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تعویق افتاد

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که به دلیل عدم پاسخگویی نهادهای امنیتی روند تقویتی ثبت نام رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری این کشور تا زمان نامعلومی به تعویق اقتاده است.

وزیردفاع سابق آمریکا:طالبان درصدد حکومت مجدد برافغانستان است

تهران - ایرنا - وزیر سابق دفاع آمریکا اعلام کرد که با خروج نیروهای کشورش از افغانستان خطر بازپس گیری قدرت و حکومت مجدد طالبان بر افغانستان وجود دارد.

معرفی سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد

سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، سرکنسول جدید این کشور در مشهد را معرفی کرد.

سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد معرفی شد

سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، سرکنسول جدید این کشور در مشهد را معرفی کرد.

خلیلزاد: دولت افغانستان برای برگزاری انتخابات همزمان با تلاش‌های صلح آماده باشد

نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان اظهارداشت که صلح در اولویت برنامه‌های آمریکا در افغانستان قرار دارد اما برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز باید آماده شد.

آمریکا خواستار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شد

درخواست اتحادیه اروپا درباره مذاکرات صلح افغانستان

رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه در دفتر روابط خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد که در کنار تلاش‌های صلح در افغانستان، انتخابات ریاست جمهوری نیز برگزار شود تا رهبری مشروع برای پیشبرد مذاکرات صلح به وجود آید.

واکنش سرپرست تیم فوتبال ذوب‌آهن به زد و خورد با تیم سیرجان

سرپرست تیم ذوب آهن به حواشی پیش آمده در بازی شب گذشته این تیم با شهرداری سیرجان واکنش نشان داد.

واکنش افغانستان به سیاست‌های تحریک آمیز آمریکا علیه ایران

وزارت خارجه افغانستان با اشاره به تنش‌های اخیر ایران و آمریکا اعلام کرد که دولت افغانستان امیدوار است که مشکلات موجود از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود.

واکنش "عارف" به احتمال کاندیداتوری ریاست مجلس

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به احتمال کاندیدا شدن برای پست ریاست مجلس واکنش نشان داد.

روحانی: حکومت جمهوری اسلامی ایران حکومت قانون است

رئیس‌جمهور گفت: بهره‌گیری از نظر قضات، وکلا و اساتید حقوقی و همچنین حضور یکی از اساتید حقوقی دانشکده حقوق برای دفاع از ملت در مجامع بین‌المللی، مایه فخر و مباهات دولت است.

واکنش کرملین و وزارت خارجه روسیه به تحریم‌های جدید آمریکا

دفتر ریاست جمهوری و وزارت خارجه روسیه اعلام کردند، مسکو بر اساس اصل مقابله به مثل، به تحریم‌های آمریکا علیه "واحد ویژه نیروهای واکنش سریع چچن" که اقدامی در جهت حمایت از تروریست‌ها محسوب می‌شود، پاسخ مناسب خواهد داد.

وزارت کشور افغانستان: کاهش بودجه نیروهای افغان توسط آمریکا تأثیری در افغانستان ندارد

سرپرست وزارت کشور افغانستان اظهار داشت که اقدام آمریکا مبنی بر اختصاص بیش از 600میلیون دلار از حساب نیروهای امنیتی افغان به احداث دیوار مکزیک تأثیری بر وضعیت امنیتی افغانستان نخواهد گذاشت.