کاهش خطاهای دارویی و مدیریت منابع با نسخه الکترونیکی

عضو هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت گفت: استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه سلامت نه تنها منجر به مدیریت منابع می‌شود، ‌بلکه میزان دقت را بالاتر برده و به کاهش خطاهای تشخیصی کمک می کند.مطالب مرتبط

دفترچه بیمه کاغذی با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی حذف می‌شود

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان اهر از شروع نسخه‌نویسی الکترونیکی و صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در این شهرستان خبر داد، گفت: دفترچه بیمه کاغذی با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی حذف می‌شود.

کمک 85 درصدی دولت به کشت گیاهان دارویی درمازندران

ساری - ایرنا - مسئول کشت گیاهان دارویی مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از اختصاص 42میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در بخش توسعه کشت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی در سال جاری خبر داد و گفت: دولت تا 85 درصد هزینه آبیاری وکشت گیاهان دارویی در استان را

درمان بیماری‌های قرن با طب‌سنتی

‌گیاهان دارویی از ارزش و اهمیت خاصی در تأمین بهداشت و سلامتی جوامع هم به لحاظ درمان و هم پیشگیری از بیماری‌ها برخوردار بوده و هستند. این بخش از منابع طبیعی قدمتی همپای بشر داشته و یکی از مهمترین منابع تأمین غذایی و دارویی بشر در طول نسل‌ها بوده اند.

نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: منابع مالی کشور محدود است و در شرایط فعلی چاره‌ای جز ‏مدیریت بهینه منابع و مصرف وجود ندارد.‏

نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: منابع مالی کشور محدود است و در شرایط فعلی چاره‌ای جز ‏مدیریت بهینه منابع و مصرف وجود ندارد.‏

نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: منابع مالی کشور محدود است و در شرایط فعلی چاره‌ای جز ‏مدیریت بهینه منابع و مصرف وجود ندارد.‏

کاهش هزینه‌های درمان با حذف نسخه نویسی‌های تکراری

استاندار در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی گیلان گفت: پزشکان با حذف نسخه نویسی‌های تکراری هزینه‌های درمان را کاهش دهند.

کاهش هزینه های درمان با حذف نسخه نویسی‌های تکراری

استاندار در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی گیلان گفت : پزشکان با حذف نسخه نویسی‌های تکراری هزینه های درمان را کاهش دهند.

12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض

بجنورد - ایرنا - محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: 12 گونه گیاه دارویی این استان، به علت خشکسالی و برداشت های غیراصولی در معرض خطر انقراض است.

12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض

بجنورد- ایرنا- یک محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: 12 گونه گیاه دارویی این استان، به علت خشکسالی و برداشت های غیراصولی در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

نقش چای در کاهش خطر سکته مغزی

عضو مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: برخی از مطالعات انجام گرفته روی انسان نشان می‌دهد که کاتچین‌های موجود در چای با کاهش خطر سکته مغزی در ارتباط‌ بوده و خطر بروز برخی بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهند.

کشت گیاهان دارویی در ۵۲ هزار هکتار مراتع شاهرود انجام شد

شاهرود - رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه کشت گیاهان دارویی در ۵۲ هزار هکتار مراتع شهرستان انجام شد، گفت: این اقدام ضمن توسعه رویشگاه‌ها به اقتصاد مردم منطقه نیز کمک می‌کند.

ضرورت فراوری گیاهان دارویی

برای جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی در کهگیلویه وبویراحمد باید کارخانه‌های فراوری گیاهان دارویی در این استان راه اندازی شود.

ضرورت فراوری گیاهان دارویی

برای جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد باید کارخانه‌های فراوری گیاهان دارویی در این استان راه اندازی شود.

شناسایی و جمع‌آوری ۲۱۷ گونه گیاه دارویی در اردبیل

اردبیل – رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی اردبیل از شناسایی و جمع آوری ۲۱۷ گونه گیاه دارویی در این استان خبر داد.

لزوم همکاری با مرکز ملی مدیریت منابع ژنتیکی کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی بر همکاری و هماهنگی با مرکز ملی مدیریت منابع ژنتیکی کشاورزی و منابع طبیعی تاکید کرد

مرکز ملی مدیریت منابع ژنتیکی کشاورزی تشکیل شد

وزیر جهاد کشاورزی از تشکیل مرکز ملی مدیریت منابع ژنتیکی کشاورزی و منابع طبیعی خبر داد و مدیران وزارتخانه را مکلف به همکاری با این مرکز کرد.

امضای پزشکان الکترونیکی می‌شود

نسخه الکترونیک بدون امضای الکترونیک اصالت ندارد و امکان ایجاد امضای الکترونیک برای تمام پزشکان ظرف یک سال آینده مهیا خواهد شد

آغاز برداشت گیاه دارویی بابونه در بهشهر

مشاور معاون وزیر و مجری طرح کشت گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از آغاز برداشت گیاه دارویی بابونه در شهرستان بهشهر خبر داد.

شبکه ملی اطلاعات باید همه ظرفیت‌ها را مدیریت کند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: شبکه ملی اطلاعات به عنوان شبکه ملی دولت الکترونیکی باید همه ظرفیت‌ها را مدیریت کند