فیلمساز بوسنیایی پناهجویان روی دریا را موضوع فیلمش کرد

فیلمساز بوسنیایی که جایزه اسکار را در کارنامه دارد، «رویاهای مدیترانه‌ای» را با تمرکز بر زندگی سخت پناهجویان و سرگردانی آنها در مدیترانه می‌سازد.مطالب مرتبط

فیلمساز بوسنیایی پناهجویان روی دریا را موضوع فیلمش کرد

فیلمساز بوسنیایی که جایزه اسکار را در کارنامه دارد، «رویاهای مدیترانه‌ای» را با تمرکز بر زندگی سخت پناهجویان و سرگردانی آنها در مدیترانه می‌سازد.

برای تولید فیلم تنها بانک نزدم!

ورنر هرتسوگ فیلمساز بزرگ آلمانی امسال با جدیدترین فیلمش با عنوان «رمانس خانوادگی» در جشنواره فیلم کن حضور دارد.

پناهجویان اخراجی از آلمان به کابل رسیدند

کابل- ایرنا- گروه دیگری از پناهجویان اخراجی از آلمان روز چهارشنبه به کابل رسیدند. مجموع پناهجویان اخراج شده افغان از آلمان به 600 تن رسیده است.

مجارستان پناهجویان را از دسترسی به غذا محروم کرده است

شورای اروپا با انتشار گزارشی وضعیت حقوق بشر در مجارستان را «نگران کننده» توصیف کرده و در این گزارش این کشور به محروم کردن پناهجویان از غذا متهم شده است.

شناورهای صیادی سیستان و بلوچستان از ورود به دریا خودداری کنند

دبیر تهک دریایی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به مواج‌ بودن دریا تا اواسط وقت فردا شرایط جوی و دریا برای تمامی امور صیادی نامساعد است.

نمایش انیمیشن‌ در خانه هنرمندان

نمایش انیمیشن‌های شیوا صادق اسدی (فیلمساز انیمیشن) موضوع جلسه نمایش انجمن سینمایی فیلم سازان انیمیشن ایران ( آسیفا ایران) در روز پنجشنبه 2 خرداد ماه خواهد بود.

کنار قایق بابا که خورد خمپاره

نشست روی زمین، پهن کرد دریا را/ کشید پارچه را، متر کرد پهنا را/ درست از وسط آب، قایقی رد شد/ شبیه قیچی مادر، شکافت دریا را

«پیرمرد و دریا» چاپ دهمی شد

رمان «پیرمرد و دریا» نوشته ارنست همینگوی با ترجمه محمدتقی فرامرزی توسط نشر نگاه به چاپ دهم رسید.

دریای مازندران پارسال ۷۶ غریق داشت

ساری - مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، شمار غرق شدگان در دریا، رودخانه، استخر و کانال را طی سال گذشته ۹۹ نفر اعلام کرد و گفت: ۷۶ نفر از این تعداد در دریا غرق شدند.

دریا جوان 18 ساله ای را به کام مرگ کشاند

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد از غرق شدن جوان 18 ساله ای که برای شنا به دریا رفته بود، خبر داد .]]>

شورای اروپا: دولت مجارستان پناهجویان را از غذا محروم کرده است

کمیسیونر حقوق بشر شورای اروپا، دولت مجارستان را به نقض گسترده حقوق بشر متهم کرد و گفت که مجارستان، پناهجویان را در مناطق مرزی از غذا محروم کرده است.

کشف کیسه پلاستیکی هنگام رکوردزنی درشیرجه

تهران- ایرنا- یک غواص آمریکایی به نام ویکتور وسکوو در زمان رکورد شکنی شیرجه به عمق دریا، تعدادی کیسه‌ پلاستیکی در بستر دریا کشف کرد.

قربانیان نادیده گرفتن قوانین دریا

رشت - ایرنا - آغاز روزهای گرم سال و نزدیک شدن به فصل تابستان، زمینه ساز حضور مسافران بسیاری در استان های شمالی است تا از دریا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استفاده کنند اما ضرورت آشنایی با قوانین، موضوعی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

شرایط دریای عمان برای فعالیت های صیادی مناسب نیست

زاهدان- ایرنا- دبیر تهک دریایی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به مواج بودن دریا تا اواسط وقت فردا /جمعه/ شرایط جوی و دریا برای تمامی امور صیادی نامساعد است.

نگرانی سازمان ملل از اخراج پناهجویان از اروپا

خروج آب تالاب شادگان به سمت دریا

بمنظور شیرین ماندن آب تالاب شادگان، کنترل خروج آب به سمت دریا آغاز شد .

موج دریا در سواحل جنوبی بوشهر به 1.5 متر می‌رسد

کارشناس اداره کل هواشناسی بوشهر اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی ساعاتی از بعد از ظهر امروز به سبب وزش باد شمال غربی در سواحل جنوبی استان، دریا در این مناطق تا حدودی مواج و متلاطم خواهد بود.

عدم بهره مندی مردم از حق شنا در دریا نقض حقوق شهروندی است

بوشهر-ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: دریا از مزیتهای این استان و فراهم کردن شرایط مناسب برای شنا از حقوق شهروندی و اگر در گذشته مورد توجه نبوده نقض حقوق شهروندی انجام شده است.

‌توقیف ۲ کشتی با ۲۰ تن صید ماهی ترال در کنارک ‌

‌فرماندار کنارک گفت: دو شب قبل، صیادان محلی کنارک که برای صید شبانه به دریا رفته بودند، خبر دادند دو کشتی در حال انجام صید ترال هستند که این موضوع از طریق دریابانی پیگیر شد و ۲ کشتی که هر کدام ۱۰ تن صید کرده بودند، توقیف شدند.

راه اندازی طرح سالم سازی دریا در آستانه اشرفیه

۳طرح سالم سازی دریا خرداد امسال در آستانه اشرفیه فعال می‌شود.