تایید ابتلای چند سگ به یک بیماری قابل انتقال به انسان

تهران- ایرنا- مقامات دامپزشکی ایالت آیوا از ابتلای چند سگ به یک بیماری که می تواند انسان ها را نیز آلوده کند، خبر دادند.مطالب مرتبط

ابتلای تعدادی از دام‌های خراسان‌شمالی به بیماری مشترک انسان و دام

مسئول بررسی بیماری‌های دامی و GIS اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی از ابتلای تعدادی از دام‌های این استان به بیماری مشترک انسان و دام"اکتیما" در این استان خبر داد.

میلیون‌ها انسان و حیوان در معرض خطر ابتلا به سیاه‌زخم هستند!

یک مطالعه جدید از سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا(CDC) از تهدید بالقوه ابتلای ۱.۸۳ میلیارد انسان و ۱.۱ میلیارد رأس دام به عفونت باکتریایی سیاه‌زخم پرده برداشت.

موردی از ابتلای انسان به آنفلوانزای پرندگان در کشور نداشته ایم

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: نوع آنفلوانزای اخیر پرندگان که مواردی از آن در کشور مشاهده شده، تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است.

موردی از ابتلای افراد به بیماری تب کریمه کنگو در قصرشیرین مشاهده نشد

قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی قصرشیرین گفت: تاکنون موردی از ابتلای افراد به بیماری تب کریمه کنگو در این شهرستان مشاهده نشده که این مرهون انجام اقدام های پیشگیرانه است.

میهمان ناخوانده در پرجمعیت‌ترین بخش استان

بیماری سالَک، بیماری پوستی مشترک بین انسان و حیوان از جمله حیوانات و پرندگان که از طریق نیش پشه آلوده به انگل به انسان منتقل می‌شود و مدت هاست مردم بخش مرکزی قم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

عوامل دستیابی به صلح پایدار/ انسان گرایی به معنای نفی خدا نیست

عماد افروغ گفت: من با این دیدگاه که خدا و انسان قابل جمع نیستند، مقابله می‌کنم. چگونه با نفی ظرفیت های خدا بنیاد انسانی می توان از مسئولیت و شدن انسان سخن به میان آورد؟

بیماری‌های مشترک انسان و دام ۱۰ درصد کاهش یافت

رئیس سازمان دامپزشکی از کاهش ۱۰ درصدی بیماری‌های مشترک انسان و دام خبر داد.

ابتلای یک سوم جمعیت کشور به فشارخون بالا

نایب رئیس کمیته ملی کنترل و پیشگیری بیماری‌های غیرواگیر: از ریسک فاکتور‌های ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر، ابتلا به فشارخون بالاست

ویلموتس بیماری خونی دارد؟/ دبیرکل فدراسیون فوتبال: تست می‌گیریم!

سرپرست دبیرکلی فدراسیون به خبر منتشر شده در برخی از مطبوعات مبنی بر ابتلای ویلموتس به بیماری خونی و عدم امکان حضور مداوم در ایران واکنش نشان داد.

ابتلای بیش از 25 درصد مردم استان کرمان به بیماری فشار خون بالا

در کارگروه سلامت استان کرمان اعلام شد بیش از 25 درصد مردم استان به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند و نیمی از آنها از این بیماری خود اطلاع ندارند.

فشارخون بالا در کمین ۳۰ ساله‌ها

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید براینکه بیماری فشارخون بالا، از سن ۳۰ سال و بالاتر بروز بیشتری دارد، آمار فارس در زمینه ابتلای گروه ۳۰ ساله‌ها به این بیماری را نگران کننده دانست.

واکنش دبیرکل فدراسیون فوتبال به شایعه بیماری خونی ویلموتس: تست می‌گیریم!

سرپرست دبیرکلی فدراسیون به خبر منتشر شده در برخی از مطبوعات مبنی بر ابتلای ویلموتس به بیماری خونی و عدم امکان حضور مداوم در ایران واکنش نشان داد.

افزایش ۶۵درصدی وام ساخت قابل انتقال/ وام خرید افزایش نمی‌یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: در ۱۶ اسفندماه سال گذشته مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش وام ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار دریافت شد و این تسهیلات حدوداً ۶۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

نیمی از سرطان‌ها قابل‌پیشگیری است؛ ابتلای 70 درصد ایرانی‌ها به چاقی

تهران- ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری است، گفت: بخشی از سرطان‌ها مانند معده و روده بزرگ معالجه می‌شوند.

آنفلوآنزای پرندگان به انسان منتقل می‌شود؟

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درپاسخ به سوالی درباره شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان شرقی و امکان سرایت انسانی آن، ضمن تشریح وظایف سازمان‌ها و ارگان‌ها در کنترل این بیماری تاکید کرد که بیماری آنفلوانزای پرندگان تا به حال قدرت

چرخش نحوه انتقال ویروس ایدز در کشور

یک متخصص بیماری های عفونی، نسبت به چرخش نحوه انتقال ویروس اچ آی وی، در کشور هشدار داد و گفت: شیوع انتقال این ویروس از طریق روابط جنسی محافظت نشده، رو به افزایش است.

آخرین آمار "ایدز" در کشور / افزایش انتقالِ جنسیِ بیماری

رئیس اداره پیشگیری از ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت آخرین وضعیت ابتلا به HIV/AIDS در کشور را اعلام کرد و گفت: همچنان در موارد جدید، ابتلا به این بیماری از طریق انتقال جنسی رو به افزایش است.

چگونه فشارخون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود و در نتیجه باعث ابتلای فرد به بیماری های خطرناک و در عین حال کشنده می شود.

فشار خون بالا اصلی‌ترین عامل خطر مرگ و ناتوانی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیماری فشارخون بالا، اصلی‌ترین عامل خطر قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری های قلبی، بیماری‌های مزمن کلیه و سکته‌ مغزی در جهان و ایران است.

تولیت آستان قدس رضوی: انسان دوستی و احساس مسئولیت خدام حرم رضوی قابل تقدیر است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در حادثه سیل اخیر روحیه نوع دوستی، انسان دوستی و احساس مسئولیت نسبت به دردهای دیگران در خدام حرم مطهر رضوی قابل تقدیر است.