نقض حقوق بشر در عربستان|استمرار خفقان و سرکوب در قطیف در سایه چراغ سبز غرب

در پی حمله نظامیان سعودی به منطقه شیعه‌نشین قطیف و شهادت 8 شهروند بی‌گناه، سرکوبگری و خفقان در این شهر هنوز ادامه دارد و مردم در امان نیستند.مطالب مرتبط

بنیاد کارنگی: آمریکا در قبال سرکوب رواج یافته در امارات سکوت پیشه کرده است

پژوهشگر بنیاد کارنگی با اشاره به سرکوب گسترده مخالفان در امارات گفت: این سرکوب در سایه سکوت آمریکا صورت می‌گیرد.

از قطیف تا صنعا... سکوت بین‌المللی در قبال تداوم جنایات عربستان

نقض‌های صورت گرفته در داخل عربستان و تجاوز آن علیه ملت بی‌گناه یمن و به دنبال آن سکوت بین‌المللی در قبال چنین اقداماتی اعتبار جامعه بین‌المللی، سازمان‌ها و کشورهایی را که دم از انسانیت و حقوق می‌زنند، زیر سؤال می‌برد، چراکه این سازمان‌ها به خاطر منافع مال

عربستان؛ از ارسال قربانی‌های سال گذشته به غزه تا بازداشت شخصیت‌های حماس

عربستان که با فرستادن گوشت‌های قربانی مانده از سال گذشته به غزه موجب خشم و اعتراض مردم این منطقه شده بود، با افزایش سرکوب شخصیت‌های حماس در این کشور بیش از پیش خشم مردمی را بر انگیخته است.

آیین سنتی گرگیعان در اهواز

گرگیعان یا قرقیعان نام یک آیین سنتی رایج بین عرب‌های خوزستان، استان هرمزگان، عراق، بحرین، کویت، و شرق عربستان (احساء و قطیف) و امارات است .

پیام نخست‌وزیر پیشین قطر به عربستان و سازماندهندگان نشست‌های مکه

نخست وزیر پیشین قطر از عربستان خواست دست از اختلافات ساختگی بردارد. همچنین دیده بان حقوق بشر خواستار مجازات عربستان به خاطر نقض‌هایش علیه فعالان و مبلغان شد.

طرح آل‌سعود برای تخریب مهد جنبش مردمی شیعیان عربستان در قطیف

رژیم آل‌سعود با هدف از بین بردن نمادین بودن خیابان «الثوره»، که جنبش مردمی در سال 2012 از آنجا شکل گرفت، درصدد است تعداد زیادی از خانه‌ها در این منطقه را تخریب کند و بافت جمعیتی آن را تغییر دهد.

توکل کرمان: عربستان و امارات از هر انقلابی هراس دارند

فعال حقوق بشر یمنی که دارنده جایزه صلح نوبل است، اعلام کرد که کشورهایی مانند عربستان و امارات از انقلاب‌ها حتی در موزامبیک می‌ترسند.

دعوت اعراب به دو نشست اضطراری در سایه اختلافات

تهران- ایرنا- پادشاه عربستان سعودی از سران کشورهای حوزه خلیج‌فارس و دیگر کشورهای عربی خواسته که در هفته آینده در دو نشست اضطراری که در مکه برگزار می شود، شرکت کنند. موضوع این دو نشست بررسی حوادث اخیر در تاسیسات نفتی عربستان سعودی و بندر الفجیره امارات است

ممنوعیت حجاب در مدارس اتریش نماد سرکوب علیه یک دین خاص است

تهران - ایرنا - ممنوع شدن حجاب در مدارس ابتدایی اتریش با انتقادهای زیادی در رسانه های اجتماعی رو به رو شده و بسیاری این اقدام را نماد سرکوب علیه یک دین خاص می دانند در حالی که نمادهای مذهبی دیگر در مدارس آزاد است.

دادستان شهرضا: فضای انتقاد در جامعه نباید سرکوب شود

اصفهان-ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرضا گفت: پذیرش انتقاد سالم لازمه مدیریت موفق است، فضای نقد نباید سرکوب شود چون یکی از عوامل پویایی و تحرک جامعه است.

نقض‌ حقوق بشر در عربستان|واکنش پسر سلمان العوده به احتمال اعدام پدرش

عبدالله العوده پسر سلمان عوده مبلغ سعودی، درباره گزارش‌های منتشر شده مبنی بر قصد حکومت عربستان برای اعدام پدرش واکنش نشان داد.

تولید چراغ‌های پیشرفته LED با دانش ایرانی

محققان در یک شرکت دانش‌بنیان توانستند چراغ‌های پیشرفته LED را طراحی و تولید کنند که در مقایسه با نمونه خارجی خود تا ۲۰ برابر ارزان قیمت‌تر تمام می‌شود.

تداوم رقابت سایه به سایه در انتخابات استانبول

نتایج نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که بین اکرم امام اوغلو و بن علی یلدرم٬ اختلاف آراء وجود ندارد و لذا نمی‌توان در مورد برنده نهایی٬ به شکل قاطعانه پیش‌بینی کرد.

سقوط بورس وال استریت در سایه مجازات هوآوی

معاملات روز گذشته- دوشنبه- در سایه اعمال محدودیت‌های کاخ سفید بر شرکت ارتباطات «هوآوی» چین و تأثیر این اقدام بر بخش تکنولوژی به پایان رسید.]]>

مضاوی الرشید: آل سعود گور خودش را می‌کَنَد/ وضعیت حقوق بشر در عربستان فاجعه‌بار است

مضاوی الرشید از شخصیت‌های مخالف بارز رژیم سعودی با اشاره به روند گسترده اعدام فعالان و مخالفان در عربستان تاکید کرد که رژیم سعودی با این اعدام ها گور خودش را می‌کند.

سایه تهران بر سر «ری»

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه مطلبی با عنوان«سایه تهران بر سر «ری»» را در باره جدایی شهر ری از تهران و مسائل زیست محیطی منتشر کرد.

شهرکرد|واحدهای درسی که در خیابان‌ها پاس می‌شود؛ چراغ‌ قرمزهای زندگی کودکان کار

کودکانی که به دلیل مشکلات خانواده مجبورند به جای بازی تن به کار دهند و بخشی از بار زندگی را به دوش بکشند حالا اینجا چراغ قرمز‌ خیابان‌ها هستند که کمک می‌کنند تا بخشی از مخارج زندگی کودکان تأمین شود.

نجومی‌بگیران روز به روز بیشتر حقوق می‌گیرند/دولت قانون رااجرا کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: روشی که برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفته شده است، باعث می‌شود که حقوق نجومی بگیران بالاتر و حقوق پایین دست‌ها کمتر افزایش پیدا کند.

نابسامانی حمل و نقل هوایی 4 سال پس از آزادسازی قیمت‌ها

در حالی حدود 4 سال از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما می‌گذرد که برخلاف تمام وعده‌های داده شده، نه تنها قیمت بلیت هواپیما رقابتی نشد که شرکت‌های هواپیمایی در سایه ضعف نظارت‌ها هیچ توجهی به رعایت حقوق مردم نمی‌کنند.

قدر، فرصتی برای تولدی دوباره در سایه مغفرت الهی

شبی که برتر از هزار ماه است از راه رسید و زمینیان به امید رحمت و تولد دوباره در سایه مغفرت الهی ، دستهای التماس خود را عاشقانه به سوی آسمان می برند.