چرا مازندران در فصل کشاورزی دچار کمبود آب می‌شود؟

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به اینکه می‌توان با استفاده از پروژه‌های تغذیه مصنوعی، آب را در سفره‌های زیر زمینی ذخیره کرد، گفت: پروژه‌هایی چون آب بندان‌ها و اصلاح و بهبود آنها می‌تواند کمک شایانی به ذخیره آب در زمان بارندمطالب مرتبط

چرا مازندران در فصل کشاورزی دچار کمبود آب می‌شود؟

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به اینکه می‌توان با استفاده از پروژه‌های تغذیه مصنوعی، آب را در سفره‌های زیر زمینی ذخیره کرد، گفت: پروژه‌هایی چون آب بندان‌ها و اصلاح و بهبود آنها می‌تواند کمک شایانی به ذخیره آب در زمان بارند

ظرفیت صادراتی محصولات کشاورزی مازندران باید افزایش یابد

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر رونق تولید واحدهای صنعتی استان، گفت: ظرفیت صادراتی محصولات کشاورزی مازندران افزایش یابد.

10 هزار تن نهاده‌های دامی وارد استان قم شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: با کمبود نهاده‌های دام و طیور روبرو شدیم که 10 هزار تن از استان‌های دیگر وارد کردیم تا مشکل کمبود آن رفع شود، با راه آهن و پایانه‌ها مکاتبه شده است تاحمل و نقل آن انجام شود.

10 هزار بهره بردار کشاورزی درسیل لرستان دچار خسارت شدند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: حدود 10 هزار بهره‌بردار حوزه کشاورزی این استان درسیلاب های اخیر بین 50 تا 100 درصد خسارت دیده‌اند.

45 هزار هکتار از اراضی سروآباد دچار آفت ملخ شد

سنندج - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی سروآباد گفت: 45 هزار هکتار از اراضی باغی، زراعی و مراتع جنگلی این شهرستان دچار آفت ملخ شاخک بلند شده است.

۳۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال دچار فشار خون هستند

ساری - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از فشار خون به عنوان کشنده خاموش یاد کرد و گفت: تقریبا ۳۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال به این بیماری دچار هستند

وصول 79 میلیاردتومان اعتبارات مرتبط با خسارات بخش کشاورزی

استاندار مازندران گفت: 79 میلیارد تومان اعتبارات مرتبط با بخش کشاورزی وصول شده است و لازم است با مدیریت فرمانداران و همکاری جهاد کشاورزی این اعتبارات عادلانه توزیع شود.

چگونه بفهمیم دچار فقر آهن هستیم؟

کاهش تعداد گلبول‌های قرمز خون یا کمبود هموگلوبین در گلبول قرمز که مسئول انتقال اکسیژن به تمامی نقاط بدن است منجر به کم‌خونی می‌شود.]]>

رونق تولید در زمین‌های شیبدار مازندران

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران: زمین‌های شیبدار استان با هدف ساخت باغ‌های دیم، گیاهان دارویی، گل محمدی و زراعت چوب به بهره برداران واگذار می‌شود.

ساری- ایرنا - استاندار مازندران گفت : اگر توجه کافی به کشاورزی و صنایع تبدیلی بشود، نیاز به صنایع بزرگ مرتفع می شود و اقتصاد مازندران رونق می گیرد ، اما به آن بخش ها توجه خوبی نشده است.

استاندار : مازندران بدون صنعت هم به توسعه پایدار می رسد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران لازمه توسعه استان را توجه به ظرفیت های موجود آن دانست و تاکید کرد : مازندران با ظرفیت های خوب کشاورزی، شیلات، معدن و پایانه صادرات بدون صنعت هم می تواند به توسعه پایدار دست یابد.

خطر فرونشست زمین در زمین‌های کشاورزی مازندران

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، ایجاد چاه‌های عمیق و نیمه عمیق را تهدیدی بزرگ برای سفره‌های زیرزمینی دانست و گفت: علاوه بر اینکه این سفره‌ها در حال خالی شدن است خطر بزرگ فرونشست زمین در مناطق کشاورزی و مسکونی وجود دارد که قابل جبران

51هزار هکتار از اراضی سیل زده خوزستان از آب تخلیه شد

اهواز - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون 51هزار هکتار از اراضی کشاورزی که در جریان سیلاب فروردین ماه دچار آبگرفتگی شده بود با کمک بهره برداران محلی و دستگاه های اجرایی از آب تخلیه شد.

51هزار هکتار از اراضی سیل زده خوزستان از آب تخلیه شد

اهواز - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون 51هزار هکتار از اراضی کشاورزی که در جریان سیلاب فروردین ماه دچار آبگرفتگی شده بود با کمک بهره برداران محلی و دستگاه های اجرایی از آب تخلیه شد.

توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی برای درختان دچار مسمومیت شوری

جهاد کشاورزی خراسان جنوبی: با توجه به اینکه در اثر بارندگی های اخیر، مسمومیت شوری درختان پسته را تهدید می کند کشاورزان هرچه سریعتر برای رفع مشکل اقدام کنند.

سکته های بازار با خریدهای هیجان زده

بجنورد- ایرنا- ترس از گرانی و واهمه از کمبود اجناس هر روز دامن یک کالا را می گیرد و مردم را روانه مغازه ها و فروشگاه ها می کند، این خریدهای هیجانی که قلب بازار را نشانه رفته، آن را دچار سکته می کند و در نهایت خود مردم متضرر می شوند.

سکته های بازار با خریدهای هیجان زده

بجنورد - ایرنا - ترس از گرانی و واهمه از کمبود اجناس هر روز دامن یک کالا را می گیرد و مردم را روانه مغازه ها و فروشگاه ها می کند، این خریدهای هیجانی که قلب بازار را نشانه رفته، آن را دچار سکته می کند و در نهایت خود مردم متضرر می شوند.

توسعه مازندران نیازمند همدلی و بهره گیری از ظرفیت ها است

بابل - استاندار مازندران گفت: با همدلی، وحدت و با بهره گیری از ظرفیت های گردشگری، شیلات و کشاورزی برای توسعه استان تلاش کنیم.

کش و قوس های کمبود شکر در قطب تولید

کمبود شکر در قطب تولید شکر در کشور همچنان ادامه دارد.

کمبود داروی دسفوناک بیماران تالاسمی رفع شد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد کمبود داروی دسفوناک بیماران تالاسمی گفت: کمبود مقطعی این دارو به دلیل مشکلات ایجادشده در واردات ماده اولیه بود که با تأمین ماده اولیه مورد نیاز، تولید این دارو توسط یکی از شرکت‌های دارویی از سر گرفته شد.