سکوت وزارت خارجه فرانسه در باره اصطلاح 'بلوغ سیاسی ایران'

تهران - ایرنا - وزارت خارجه فرانسه در مورد اظهار نظر اخیر وزیر خارجه این کشور که در مصاحبه با نشریه لوپاریزین گفته بود، ایران باید در مورد تعهداتش در برجام 'بلوغ سیاسی' خود را نشان دهد، سکوت کرد.مطالب مرتبط

سکوت وزارت خارجه فرانسه در باره اصطلاح 'بلوغ سیاسی ایران'

تهران - ایرنا - وزارت خارجه فرانسه در مورد اظهار نظر اخیر وزیر خارجه این کشور که در مصاحبه با نشریه لوپاریزین گفته بود، ایران باید در مورد تعهداتش در برجام 'بلوغ سیاسی' خود را نشان دهد، سکوت کرد.

فرانسه: ایران باید در برابر بدرفتاری آمریکا بلوغ سیاسی نشان دهد

وزیر خارجه فرانسه با تاکید بر اهمیت گفتگو با تهران، از ایران خواست تا در مواجهه با تصمیم بد آمریکا، واکنشی متضاد با آنچه در حال حاضر اتخاذ کرده، در پیش بگیرد.

آنچه لودریان بر زبان نیاورد

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه اقدام اخیر ایران در متوقف کردن برخی از تعهدات برجامی خود را «واکنش بد» توصیف کرد و از تهران خواست تا «بلوغ سیاسی» خود را نشان دهد، این در حالی است که رفتار کنونی فرانسه در قبال اقدام جمهوری اسلامی را می‌توان برگرفته

فرانسه خواستار تعهد ایران به برجام شد

تهران- ایرنا- وزیر امورخارجه فرانسه کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران را 'واکنش بد' خوانده و از تهران خواست تا ضمن نشان دادن بلوغ سیاسی به تعهداتش در برجام احترام بگذارد.

گفتگوی خرازی با مقام وزارت خارجه فرانسه درباره برجام

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در پاریس با دبیر دولت نزد وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه درباره برجام گفتگو کرد.

فرانسه اسب تروای آمریکا در اتحادیه اروپا است

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این‌که که فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران به ویژه در موضوع هسته‌ای کارنامه خوبی ندارد، گفت: فرانسوی‌ها در مسیر برجام نه فقط بلوغ سیاسی نشان ندادند، بلکه همانند یک بچه شرور با موضوع برخورد کردند و به صورت مستمر کارشکنی

دیدار عراقچی با مدیر سیاسی وزارت خارجه انگلیس

مدیر سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس و مذاکره‌کننده برجام آن کشور که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده است، پنجشنبه با معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ]]>

دیدار عراقچی با مدیر سیاسی وزارت خارجه انگلیس در تهران

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با مدیر سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس دیدار و با وی در خصوص آخرین تحولات برجام و روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

اروپا نباید کاهش تعهدات مرحله ایی ایران را دست کم بگیرد

ریچارد مور، مدیر سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس و مذاکره کننده برجام آن کشور که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده است، پنجشنبه با عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

انتقاد روسای ۳کمیته مجلس امریکا از سیاسی کردن موضوعات ایران

رؤسای ۳ کمیته در مجلس نمایندگان امریکا در نامه مشترکی به مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا نوشتند وزارت خارجه امریکا اغلب داده‌های اطلاعاتی درباره ایران را سیاسی می‌کند.

وزیر خارجه فرانسه: می خواهیم که ایران در برجام بماند

تهران - ایرنا - وزیر خارجه فرانسه گفت: اروپا بر باقی ماندن ایران در توافق هسته ای اصرار و تاکید دارد.

عراقچی: اروپا نباید اراده ایران برای کاهش مرحله به مرحله تعهداتش را دست کم بگیرد

ریچارد مور، مدیر سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس و مذاکره کننده برجام آن کشور که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده است، پنجشنبه با سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر ایران در کلمبیا : دعوت ترامپ به مذاکره یک فریب است

مادرید - ایرنا - «محمد علی ضیایی» سفیر ایران در کلمبیا در باره بحران دیپلماتیک میان ایران و آمریکا گفت : تا زمانی که ترامپ بلوغ و پختگی از خود نشان ندهد ، مذاکره با او غیر ممکن است.

ایران و فرانسه مانع عدم موفقیت برجام توسط عناصر مخالف دیپلماسی شوند

در دیدار رییس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان با دبیر دولت نزد وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه تاکید شد که ایران و فرانسه مانع عدم موفقیت برجام توسط عناصر مخالف استفاده از دیپلماسی و چندجانبه‌گرایی شوند.

لودریان: ایران بلوغ سیاسی خود را نشان داده و به تعهدات برجام احترام بگذارد

موضع مخالف فرانسه با تحلیل آمریکا در باره منطقه

تهران - ایرنا - فرانسه تحلیل آمریکا در باره شرایط منطقه خلیج فارس از جمله عراق را رد و اعلام کرد که پاریس هیچ گونه تغییری در عملیات نظامی 'شمال' و اقدام های خود در عراق و افزایش گشت زنی های خود در خلیج فارس نداده است.

دشمنی آمریکا با ایران؛ چیز جدیدی نیست

خرازی: مردم ایران دارای بلوغ سیاسی بالایی هستند و در برابر فشار آمریکا مقاومت می‌کنند.  

وزیران خارجه فرانسه،انگلیس وآلمان درباره ایران گفت وگو می کنند

تهران - ایرنا - پایگاه اینترنتی روزنامه نشنال گزارش داد که وزیران امور خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس روز دوشنبه در جلسه ای با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل درباره اقدامات برجامی ایران گفت وگو می کنند.

کارشناس موضوع هسته ای ایران رئیس دفتر وزیر خارجه فرانسه شد

تهران - ایرنا - رادیو بین المللی فرانسه از انتصاب 'نیکلا روش' (Nicolas Roche) که پیشتر در زمینه موضوع هسته ای ایران کار کرده به عنوان رئیس دفتر 'ژان ایو لودریان' وزیر امور خارجه این کشور خبر داد.

تاکید بر نقش کشور‌های منطقه برای کمک به افغانستان

«دنگ شیجون» نماینده ویژه وزارت خارجه چین در امور افغانستان امروز با معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد