همگرایی نانو وزیست‌فناوری برای مقابله با مقاومت آنتی‌بیوتیکی باکتری‌ها

تهران- ایرنا- پژوهشگران نشان دادند که ترکیب نانو ذرات نقره با نوعی پپتید می‌تواند باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک را از بین ببرد.مطالب مرتبط

همگرایی نانو وزیست‌فناوری برای مقابله با مقاومت آنتی‌بیوتیکی باکتری‌ها

تهران- ایرنا- پژوهشگران نشان دادند که ترکیب نانو ذرات نقره با نوعی پپتید می‌تواند باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک را از بین ببرد.

مقاومت دربرابر آنتی بیوتیک، رهاورد مصرف بی رویه

اصفهان- ایرنا- اگرچه کشف آنتی بیوتیک نوید بخش کنترل و درمان بسیاری از بیماری ها بود اما به تدریج مصرف خودسرانه و بدون برنامه ریزی آن به ظهور پدیده ای با عنوان 'مقاومت در برابر آنتی بیوتیک' منجر شد.

مقاومت در برابر آنتی بیوتیک، رهاورد مصرف بی رویه

اصفهان- ایرنا- اگرچه کشف آنتی بیوتیک نویدبخش کنترل و درمان بسیاری از بیماری ها بود، به تدریج مصرف خودسرانه و بدون برنامه ریزی آن به ظهور پدیده ای با عنوان 'مقاومت در برابر آنتی بیوتیک' منجر شد.

مواد ضدآب و لک شدن کاشی با فناوری نانو تولید شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نانو سیلیس کلوئیدی با فناوری نانو شدند که در ضد آب و ضد لک شدن کاشی ها موثر است.

تولید اسباب‌بازی‌های نانو با استفاده از فناوری داخلی

کارشناس کارگروه توسعه بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: استفاده از فناوری نانو در تولید اسباب‌بازی‌های کشور مدنظر قرار گرفته است.

جشنواره نانو بسترجدید ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی

تهران- ایرنا- مسئول برگزاری دهمین جشنواره دانش آموزی علوم و فناوری نانو گفت که این جشنواره بستر جدیدی را برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی دانش آموزان در حوزه فناوری نانو ایجاد کرده است.

تمدید مهلت ثبت طرح فراخوان سوم نانومچ

تهران - ایرنا- ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، با هدف شناسایی و حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های صنعتی، هفتمین دوره برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو موسوم به نانومچ را در دستور کار خود قرار داد.

امکان صرفه‌جویی 100 میلیون لیتر بنزین با نانو فیلتر ایرانی

تهران- ایرنا- محققان موفق به تولید فیلترهای هوای خودرو با فناوری نانو شدند که در کاهش آلودگی هوا و مصرف بنزین تأثیر به سزایی دارد. سال گذشته بیش از 100 هزار فیلتر نانویی توسط یک شرکت دانش‌بنیان در خودروهای داخلی مورد استفاده قرار گرفته است.

تست نانو پوشش‌های ایرانی در یکی از شرکت‌های خودرویی آسیایی

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از فناوری نانو اقدام به تولید انواع پوشش‌های دریایی، خودرویی و صنعتی کرده و اخیرا موفق به فروش ماهانه ۲۰ تن رنگ ضدخوردگی به شرکت‌های مختلف داخلی شده است و به گفته آنها این رنگ در یکی از شرکت‌های خودرویی آسیایی مورد تس

پلاستیک‌هایی که نَفَس باکتری مولد اکسیژن را بند می‌آورند

تهران- ایرنا- محققان دریافتند آلودگی پلاستیک نوعی باکتری ساکن دریا را که عامل تولید 10 درصد از اکسیژن است، از بین می‌برد.

مقاومت گزینه منتخب مردم ایران در مقابله با دشمنان نظام

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مقاومت در همه عرصه ها گزینه منتخب ملت ایران در مقابله با دشمنان نظام است.

جنایت ائتلاف، خدشه ای در اراده مردم برای مقابله ایجاد نمی کند

تهران - ایرنا - «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن بامداد شنبه گفت: جنایت های مداوم دشمن هرگز خدشه ای در اراده ملت یمن ایجاد نخواهد کرد، بلکه آنها برای مقاومت و مقابله با تجاوز دشمنان مصمم هستند.

احساس خطر تکفیری‌ها از پیشروی نیرو‌های مقاومت

هشت روز پس از عملیات ادلب در سوریه، گروه‌های تروریستی تکفیری دریافتند که دیگر توان مقابله در برابر عملیات رزمندگان مقاومت را ندارند

محلول مقابله با بیماری سفید شدگی انار در استان مرکزی تولیدشد

اراک - ایرنا - معاون تحقیق و توسعه شرکت فناور نانو پژوهش مرکزی گفت: محلول مقابله با بیماری سفید شدگی انار در این استان تولید شد.

محلول مقابله با بیماری سفید شدگی انار در استان مرکزی تولیدشد

اراک - ایرنا - معاون تحقیق و توسعه شرکت فناور نانو پژوهش مرکزی گفت: محلول مقابله با بیماری سفید شدگی انار در این استان تولید شد.

روند همگرایی اتحادیه اروپا و نشانه‌های واگرایی/آشفتگی رویای «هاس»

رهبران اروپایی مصمم هستند تا با همسویی و همگرایی بیشتر و راه اندازی نهادهای واحد و منسجم بتوانند در عرصه بین الملل یک گام جلوتر از ایالات متحده آمریکا بردارند؛ موضوعی که تحقق آن دشوار است.

تاثیر آنتی اکسیدان ها بر تسریع در پیشرفت سرطان ریه

دانشمندان در مطالعه ای به این نتیجه رسیدند که دو آنتی اکسیدان رایج می تواند موجب تسریع روند پیشرفت سرطان ریه در موش ها شود.

تشکیل کارگروه مقابله با تحریم های آمریکا در مرکز ملی فضای مجازی

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای مقابله با تهدیدات سایبری آمریکا از یک سال گذشته در مرکز ملی فضای مجازی کارگروهی تشکیل، و راهکارهای لازم نیز در این زمینه اتخاذ شده است.

آلودگی پلاستیکی به باکتری‌های تولید کننده اکسیژن آسیب می‌زند

محققان در مطالعه‌ای دریافتند: آلودگی پلاستیکی به باکتری‌های تولید کننده ۱۰ درصد از اکسیژن تنفسی بشر آسیب می‌زند.

اعتراف نماینده آمریکا به قدرت حماس و جهاد اسلامی/ مقاومت سدی مستحکم در برابر «معامله قرن»

فرستاده دولت آمریکا به خاورمیانه به قدرت گروه‌های مقاومت برای مقابله با توطئه آمریکایی صهیونیستی ارتجاع عرب موسوم به معامله قرن اعتراف کرد و گفت حماس و جهاد اسلامی مانعی در برابر معامله قرن هستند.