بلایای طبیعی در کمین خانه های کم دوام روستایی استان اردبیل

اردبیل- ایرنا- خانه ای که سیل با خود برد، سقف کاشانه ای که با تندبادی ریخت و زلزله ای که خانه هایی از جنس کم دوام را در هم فرو ریخته و آوار کرد؛ اینها صحنه های دردناکی هستند که در همین ماههای اخیر در گوشه کنار ایران و حتی استان اردبیل بوقوع پیوست.مطالب مرتبط

بلایای طبیعی در کمین خانه های کم دوام روستایی استان اردبیل

اردبیل- ایرنا- خانه ای که سیل با خود برد، سقف کاشانه ای که با تندبادی ریخت و زلزله ای که خانه هایی از جنس کم دوام را آوار کرد؛ اینها صحنه های دردناکی هستند که در همین ماه های اخیر در گوشه کنار ایران و حتی استان اردبیل بوقوع پیوست.

بلایای طبیعی در کمین خانه های کم دوام روستایی استان اردبیل

اردبیل- ایرنا- خانه ای که سیل با خود برد، سقف کاشانه ای که با تندبادی ریخت و زلزله ای که خانه هایی از جنس کم دوام را در هم فرو ریخته و آوار کرد؛ اینها صحنه های دردناکی هستند که در همین ماههای اخیر در گوشه کنار ایران و حتی استان اردبیل بوقوع پیوست.

طرح های اشتغالزا در مناطق محروم و روستایی استان اردبیل حمایت می شود

اردبیل- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اعلام کرد: طرح های اشتغالزا در مناطق محروم و به خصوص روستایی استان اردبیل با ارائه تسهیلات بانکی مورد حمایت قرار می گیرد.

‌ضرورت ایجاد مرکز مطالعات یا پژوهشکده بلایای طبیعی

عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان گفت: ایجاد مرکز مطالعات یا پژوهشکده بلایای طبیعی (سیل – زلزله- رانش زمین و …) ضروری است.

وزارت آموزش پرورش اردوی مقابله با بلایای طبیعی اجرا می کند

کرج - ایرنا - مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح اردویی مقابله با بلایای طبیعی برای دانش آموزان در قالب اردوهای درون و برون استانی اجرا می شود.

آتش در کمین عرصه‌های جنگلی و مرتعی شمیرانات/ آماده‌باش به نیروهای یگان حفاظت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات ضمن هشدار در کمین بودن آتش برای عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان گفت: با توجه به گرم شدن هوا و پوشش گیاهی‌مناسب بر اثر بارش‌های متناوب امسال، خطر آتش‌سوزی اراضی جنگلی و مرتعی را تهدید می‌کند.]]>

تجرد قطعی بانوان در اردبیل بالاست

‌معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: تجرد قطعی بانوان در استان اردبیل به ویژه در بین زنان روستایی بالاست.

خطر در کمین ساکنان روستای دره شیخ عالی + فیلم

خطر رانش زمین در کمین اهالی روستای دره شیخ عالی شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است.

توسعه ورزش در مناطق روستایی استان مرکزی

۷۰ خانه ورزش روستایی امسال در روستاهای استان مرکزی تاسیس و راه اندازی می شود.

تخریب زیستگاه حیات وحش تنوع زیستی اردبیل را به مخاطره می‌اندازد

اردبیل – مدیرکل محیط زیست استان اردبیل تاکید کرد که تخریب زیستگاه‌های طبیعی حیات وحش حیوانات از مهمترین خطراتی است که تنوع زیستی را به مخاطره انداخته است.

توسعه خانه‎های بوم‎گردی در خوزستان جریان مهاجرت از روستا به شهر را متوقف می‎کند

سرپرست معاونت برنامه‎ریزی و سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با تأکید بر ظرفیت خوب خانه‎های روستایی استان به منظور تبدیل شدن به خانه‎های بوم‎گردی، گفت: ایجاد و توسعه این خانه‎ها علاوه بر ایجاد اشتغال، موجب توقف جریان مهاجر

شناسایی و جمع‌آوری ۲۱۷ گونه گیاه دارویی در اردبیل

اردبیل – رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی اردبیل از شناسایی و جمع آوری ۲۱۷ گونه گیاه دارویی در این استان خبر داد.

خوانش «در کمین گل سرخ»؛ زندگی شهید صیاد در مشهد روایت می‌شود

به همت حوزه هنری خراسان رضوی کتاب در کمین گل سرخ در مشهدمقدس خوانش می‌شود.

شرکت های خصوصی سازی شده در استان اردبیل دارای مشکل است

اردبیل- ایرنا- رییس کل دادگستری استان اردبیل اعلام کرد: هر سه شرکت مجتمع صنعتی گوشت اردبیل، کشت و صنعت مغان و سیلوی شهر اردبیل که در اجرای اصل 44 به بخش خصوصی واگذار شده، دارای مشکل هستند.

کاهش جمعیت در کمین کهگیلویه و بویراحمد

گچساران- ایرنا - بررسی روند جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد در سال های اخیر نشان می دهد که کاهش جمعیت در کمین این استان است.

تقویت اقتصاد هنر، عامل قوام و دوام هنر قرآنی

مشهد- ایرنا- هنر قرآنی ریشه در خاک ایران زمین دارد که قوام و دوام آن نیاز به فرهنگ سازی برای شناخت بیشتر و بازارسازی برای تصمیم های درست و حمایتگرانه دارد.

197 نفر در حوادث رانندگی استان اردبیل جان باختند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: در سال گذشته 197 نفر از اهالی این استان در اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست دادند.

انتخابات تضمین دوام جمهوری اسلامی ایران است

زاهدان- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که انتخابات تضمین دوام جمهوری اسلامی ایران است امیدواریم بتوانیم بستر انتخاباتی سالم، رقابتی و بدون تخلف را فراهم کنیم.

طرح مانا در استان اردبیل اجرا می شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از اجرای طرح مانا در تابستان امسال در این استان خبر داد.

یورش داعش به روستایی در موصل/ تکفیری‌ها ۱۲ خانه را آتش زدند

یک منبع امنیتی عراقی از یورش داعش به روستایی در موصل و آتش زدن دهها خانه از سوی تکفیری ها خبر داد.