اقدام ونزوئلا برای بهبود اقتصاد: پایان کنترل تبادل ارز در بانک‌ها

ونزوئلا بعد از 16 سال برای اولین‌ بار کنترل تبادل ارز خارجی در بانک‌ها را لغو کرد اما برخی از ناظران چندان خوشبین نیستند که این اقدام بتواند به بهبود اقتصاد کشور کمک کند.مطالب مرتبط

اقدام ونزوئلا برای بهبود اقتصاد: پایان کنترل تبادل ارز در بانک‌ها

ونزوئلا بعد از 16 سال برای اولین‌ بار کنترل تبادل ارز خارجی در بانک‌ها را لغو کرد اما برخی از ناظران چندان خوشبین نیستند که این اقدام بتواند به بهبود اقتصاد کشور کمک کند.

تلاش اروپا برای پایان دادن به بحران ونزوئلا

تهران- ایرنا- کشورهای اروپایی به دنبال راهکاری برای پایان دادن به بن بست سیاسی در ونزوئلا هستند، این در حالی است که دیوان عالی ونزوئلا چند عضو پارلمان را به خیانت متهم کرده است.

اطلاعیه جدید فروش سهام بانک‌های ادغامی در بورس

فرابورس ایران امروز در اطلاعیه‌ای مبلغ ورود سفارش برای بانک‌های ادغامی حکمت ایرانیان، بانک قوامین، بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر و همچنین شرایط فروش سهام بانک انصار را اعلام کرد.

«مشکل اقتصاد راه‌حل اقتصادی دارد»| مهار گرانی‌ها با کنترل فقط 108 شرکت/چرا دولت عزمی ندارد؟

درحالی فرضیه غلط «مشکل اقتصاد راه‌حل اقتصادی ندارد»، از سوی تندروهای اصلاح‌طلب مطرح می‌شود، که مثلاً در خصوص گرانی‌ها و کنترل قیمت‌ها در بازار، اگر دولت فقط 108 شرکتی که 50درصد ارز دولتی را گرفتند، کنترل می‌کرد بخش عمده گرانی‌ها مهار می‌شد.

موسوی: آمریکا مردم ونزوئلا را تحت مجازات دسته‌جمعی قرار داده است

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اخبار مربوط به گفت‌وگوی دولت ونزوئلا و مخالفان در نروژ، ضمن استقبال از این ابتکار گفت: امیدواریم که این گفت‌وگوها به یک راه حل سیاسی بین طرفین منتج شده و ونزوئلا بتواند هر چه سریعتر در آرامش وضعیت اقتصاد و معیشت مردم خو

دولت سیاست‌های جدیدی برای بهبود و تقویت ارتباطات بین المللی دانشگاه‌ها ارائه دهد

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ارتباط با اساتید برجسته خارجی و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه های بین المللی یکی از اهداف مهم دانشگاه است و در این ارتباط نیاز است دولت سیاست های جدیدی برای بهبود و تقویت این ارتباط ارائه دهد تا همکاری های علمی

کوپن، راه حلی برای نجات اقتصاد کشور؟

اقتصاد کوپنی یا سهمینه بندی به معنای کنترل مصنوعی توزیع منابع کمیاب است. چند وقتی است نمایندگان مجلس در حال تصویب کوپنی شدن برخی از کالاهای اساسی مردم می‌باشند.

بانک‌های ترک برای نجات لیر دست به کار شدند

بانک‌های دولتی ترکیه برای نجات پول ملی این کشور از ریزش‌های پیاپی اقدام به تزریق ۱ میلیارد دلار به بازار ارز کردند.

برگزاری کمپین اهدا و تبادل کتاب به شیوه‌ای متفاوت در بابل

یک مؤسسه خیریه اقدام به برگزاری کمپینی ۵ روزه جهت اهدا و تبادل کتاب در شهرستان بابل کرده است.

بهبود اقتصاد نیازمند اصلاح برخی ساختارها است

کرج - ایرنا - نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت صحیح برای اقتصاد کشور اصلاح چند نظام از جمله نظام بانکی، مالیاتی، موانع و رفع موانع تولید، تامین اجتماعی ، کارگری و گمرک است.

3 دقیقه با اقتصاد- 28 اردیبهشت 98

باز شدن پای ملخ‌ها به پایتخت، ماجرای باجه‌های وی آی پی بانک‌ها و تلاش برای خروج فرش دستباف از تحریم‌ها را در 3 دقیقه با اقتصاد بیست و هشتم اردیبهشت بشنوید.

لغو معافیت مالیاتی برای کنترل اجاره‌بها بی‌نتیجه است

کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به اظهار نظر معاون وزیر راه مبنی بر استفاده از ابزار مالیاتی جهت کنترل اجاره بها گفت: تا زمانی که سامانه ملی اسکان تهیه نشود، این طرح اجرایی نیست.

استرس فصل امتحانات و راههای کنترل آن +گزارش

با نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی دانش آموزان خود را برای امتحانات آماده می کنند اما برای کنترل استرس شب امتحان چه باید کرد؟

بهبود اقتصاد توسعه شاخص های سلامت اجتماعی را به دنبال دارد

بندرعباس- ایرنا- رییس دادگستری حاجی آباد گفت: با بهبود وضعیت اقتصادی، نه تنها وضعیت خودکشی و معضلات اجتماعی بهبود می یابد، بلکه توسعه شاخص های سلامت اجتماعی و از جمله سلامت روان را به دنبال دارد.

"بازاری " که معاشِ ملت را بر باد می‌دهد/ «گرانی ارز» فراتر از یک گفتمان

باید از حامیان اقتصاد بازار آزاد پرسید، تا امروز منافع عدم کنترل قیمت ارز در اقتصاد ایران چه بوده است؛ آنهم درحالیکه اقتصاد در معرض تحریم‌های ظالمانه قرار دارد و مواد اولیه به خودیِ خود نایاب است. وقتی گرانی را به این نایابی بیفزاییم، چطور می‌توان از صنا

تبادل استاد و دانشجو میان دانشگاه‌های دولتی فسا با فرانسوی‌ها

رئیس دانشگاه فسا گفت: براساس تفاهم‌نامه جندی شاپور این امکان برای دانشگاه‌های دولتی فسا مهیا است تا در زمینه تبادل اطلاعات و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه پواتیه فرانسه همکاری کنند.

مردم ما به پیروزی می‌رسند

سفیر ونزوئلا: دولت "نیکلاس مادورو" رئیس جمهور این کشور کنترل امور را در دست داردو مردم ونزوئلا با ایستادگی به موفقیت و پیروزی می‌رسند

پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا یورش برد/ کاراکاس محکوم کرد

پلیس آمریکا برای خارج کردن حامیان دولت ونزوئلا، به سفارت این کشور در واشنگتن دی. سی یورش برد که این اقدام با محکومیت شدید از سوی کاراکاس همراه شد.

رشوه دو میلیاردی هادی رضوی به احسان دلاویز برای افزایش اعتبار در بانک سرمایه

نماینده دادستان در ضمن قرائت کیفرخواست 31 متهم مفاسد اقتصادی در بانک سرمایه گفت: رضوی دو میلیارد به دلاویز پرداخت کرده تا با روابطش در هیئت مدیره اقدام به افزایش اعتبار در بانک سرمایه کند.

گوایدو در نامه ای خواستار اقدام نظامی آمریکا در ونزوئلا شد

تهران - ایرنا - رهبر مخالفان دولت ونزوئلا طی نامه ای به فرماندهی نظامی جنوبی آمریکا آشکارا خواستار کمک نظامی واشنگتن به مخالفان برای براندازی دولت نیکلاس مادورو شد.