جستجوی حداقل ۲میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون با اجرای یک برنامه ملی

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت در کشور، گفت: بسیج ملی فشار خون، طرح بسیار بزرگ و با گستره وسیعی است و در این مسیر نباید از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها و شهرستان‌ها در حوزه آگاهیمطالب مرتبط

۴۰ درصد ایرانی ها از فشار خون خود خبر ندارند

وزیر بهداشت، با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در کشور، گفت: انتظار داریم حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون را شناسایی و تحت مراقبت قرار دهیم.

هر بیمار مرگ مغزی می تواند جان 3 بیمار را نجات دهد

رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی و نسوج دانشگاه شهید بهشتی گفت:​ هر بیمار مرگ مغزی در صورت موافقت با اهدای اعضایش می تواند حداقل جان 3 بیمار را نجات دهد

مرگ و میر ناشی از فشارخون بالا، صد در صد قابل پیشگیری است

مشاور عالی وزیر بهداشت در امور اجتماعی شدن سلامت گفت: هدف ما از برگزاری پویش ملی کنترل فشارخون بالا این است که در سال آینده اعلام کنیم، تعداد قابل توجهی از افرادی که در اثر فشارخون فوت کرده یا بیمار و ناتوان شده‌اند، کاهش پیدا کرده و این موضوع را به عنوان

شیوع بیماری فشارخون در 10 سال گذشته 3 برابر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه نیمی از افراد مبتلا به فشارخون بالا از بیماری خود بی‌اطلاع هستند گفت: شیوع بیماری فشارخون در 10 سال گذشته سه برابر شده و روند افزایش بسیار بالایی دارد.

طرح ملی کنترل فشارخون برای 303 هزار قمی اجرایی می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از اجرای طرح ملی کنترل فشارخون در استان قم با ثبت فشارخون 303 هزار قمی از خردادماه امسال خبر داد.

سه هزار بویین میاندشتی مبتلا به فشار خون

بیش از سه هزار و 400 نفر از جمعیت 24 هزار نفری شهرستان بوئین میاندشت به بیماری فشارخون مبتلا هستند.

فشارخون بیماری خفته

فشارخون بیماری خفته که خیلی از مردم به آن مبتلا هستند اما از عوامل بروز این بیماری اطلاعی ندارند. این گزارش رو با هم بینیم.

فارس|افزایش 4 هزار نفری افراد مبتلا به فشار خون بالا در جهرم پیش‌بینی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: 120 هزار نفر بالای 30 سال در این شهرستان وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح ملی کنترل فشار خون 8 هزار بیمار شناسایی شده مبتلا به فشار خون بالا به 12 هزار نفر برسد.

پوشش۳۱هزار بیمار پرفشار خون در سامانه سیب/ بسیج ملی کنترل فشارخون

یاسوج- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از پوشش ۳۱ هزار بیمار پر فشار خون در سامانه سیب «سامانه یکپارچه بهداشت» خبر داد.

حمایت بهزیستی قزوین از 51 بیمار مبتلا به " پی کی یو "

۵۱ فرد مبتلا به بیماری متابولیک «پی کی یو» در استان قزوین، تحت حمایت بهزیستی هستند.

فشارخون بالا، بیماری کشنده و خاموش

تهران- ایرنا- بسیج ملی کنترل فشارخون از 27 اردیبهشت همزمان با روز جهانی فشارخون با شعار «فشارخون: بدانیم و اقدام کنیم» در سراسر کشور اجرایی می شود تا همگان با توجه به اینکه این بیماری قاتل خاموش، کشنده و بی سرو صدا است، آن را جدی بگیریم.

آمادگی 900 مرکز برای ارائه خدمات تخصصی به مبتلایان فشارخون

تهران- ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تاکنون بیش از 900 مرکز برای ارائه خدمات تخصصی تر در سطوح 2 و 3 به بیماران شناسایی شده مبتلا به فشار خون بالا به واسطه پویش ملی کنترل فشار خون، اعلام آمادگی کرده اند و اجرای طرح در مطب ها با صلاحدید سازمان نظام پ

ابتلای ۴۰۰۰ نفر به فشارخون در گرمسار

رئیس شبکه بهداشت و درمان گرمسار از اجرایی شدن طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در این شهرستان خبر داد و گفت: چهار هزار نفر در گرمسار مبتلابه بیماری فشارخون هستند.  

اجرای طرح کنترل فشارخون برای ۵۰ درصد از افراد بالای ۳۰ سال در قم

قم - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طرح ملی کنترل فشارخون بر روی ۳۰۳ هزار نفر که شامل ۵۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال استان قم است، اجرا می‌شود.

۴۲ هزار نفر مبتلا به فشار خون

۴۲ هزار بیمار با پرفشاری خون در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است.

400 هزارسیستان وبلوچستانی جامعه هدف طرح ملی فشارخون هستند

زاهدان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده حدود 400 هزار نفر در محدوده شهرستان های زیرپوشش این دانشگاه در جنوب استان سیستان و بلوچستان جامعه هدف طرح ملی فشارخون هستند.

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون

قوامی: حداقل ۴۴۰ هزار تومان افزایش حقوق توسط دولت اعمال شده است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه طبث گفته دولت، در اجرای مصوبه مجلس مبنی بر افزایش حقوق‌ها انحرافی از قانون رخ نداده است گفت که حداقل ۴۴۰ هزار تومان افزایش برای گروه‌های حقوق‌بگیر توسط دولت اعمال شده است.

افراد بالای۳۰ سال برای ثبت اطلاعات خوداظهاری فشارخون اقدام کنند

شیراز- رئیس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون درعلوم پزشکی شیراز، از افراد بالای ۳۰ سال در فارس دعوت کرد تا اطلاعات مربوط به فشارخون خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند.

فشارخون زمینه بسیاری از بیماری‌ها

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در استان کرمان آغاز شد.