چرا فیروزه‌ای رنگ بیشتر بناهای تاریخی یزد است؟

بازی عامدانه‌ی معماران ایرانی با رنگ آرامش‌بخش آبی در مساجد و ابنیه‌های تاریخی بیانگر اهتمام آنها به منظر روان‌شناسانه رنگ‌ها در روح این بناها داشته است.
کلمات کلیدی: [ منطقه یزد] [ بناهای تاریخی] [ معماری]


مطالب مرتبط

چرا فیروزه‌ای رنگ بیشتر بناهای تاریخی یزد است؟

بازی عامدانه‌ی معماران ایرانی با رنگ آرامش‌بخش آبی در مساجد و ابنیه‌های تاریخی بیانگر اهتمام آنها به منظر روان‌شناسانه رنگ‌ها در روح این بناها داشته است.

موافقت مجلس با طرح مرمت بافت های تاریخی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حفظ و احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی در مجلس تصویب شد.

مرمت بناهای تاریخی کرمانشاه در سال 98 نیازمند 880 میلیارد ریال است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت مرمت بناهای تاریخی در استان گفت: مرمت بناهای تاریخی استان کرمانشاه در سال 98 نیازمند 880 میلیارد ریال است.

طرح مرمت بافت های تاریخی و توانمندسازی مالکان تصویب شد

مدیرکل دفتر حفظ و احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی گفت: طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی و فرهنگی به‌طور کامل در مجلس به‌تصویب رسید.

معافیت احیا و تعمیرات اساسی بناهای تاریخی از عوارض تغییر کاربری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مصوب کردند که هرگونه مرمت، احیا و تغییر اساسی بناهای تاریخی از هزینه های مربوط به تغییر کاربری و بازسازی معاف می‌شوند.

اهواز| بیش از 35 میلیارد ریال صرف مرمت بناهای تاریخی خوزستان شد

معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: در سال 1397 بیش از 35 میلیارد و هشتصد میلیون ریال هزینه صرف مرمت بناهای تاریخی سطح استان شد.

بازدید رایگان از موزه ها و بناهای تاریخی قزوین

معاون میراث فرهنگی استان قزوین: از ۲۸ اردیبهشت ماه تا سوم خرداد ماه بازدید از همه موزه‌ها و بناهای تاریخی استان قزوین از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب برای شهروندان رایگان است.

دسته‌جمعی به این حمام بروید

خیابان نادری در میانه‌های بافت تاریخی قزوین، بنا و آثار تاریخی کم ندارد؛ کوچه پس کوچه‌های تنگی که گاه به یکی از این بناهای تاریخی می‌رسد، مانند «حمام قجر» که نبش کوچه‌ی درگاهی‌اش در خیابان عبید زاکانی قرار گرفته.

تصویب طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی

طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی در مجلس به طور کامل تصویب شده است

برگزاری طرح کودک فیروزه ای در یزد+فیلم

طرح کودک فیروزه ای همزمان با ماه مبارک رمضان در مساجد شهر یزد آغاز شده است.

برگزاری طرح کودک فیروزه‌ای در یزد

طرح کودک فیروزه‌ای همزمان با ماه مبارک رمضان با هدف تعلق خاطر به مساجد برای کودکان و نوجوانان در مساجد یزد آغاز شد.

احیا و تعمیرات بناهای تاریخی از عوارض تغییر کاربری معاف می‌شوند

شما کدام اثر قزوین را برای تخریب انتخاب می‌کنید؟!

قزوین این روزها درد زیاد دارد. هر کدام از مسؤولان شهری چشم‌اش به یکی از بناها و محوطه‌های تاریخی این شهر است و حرف‌ها فقط از تخریب است. مرمت و سر و سامان دادن بناهای تاریخی هیچ جایی در بین حرف‌ها ندارد و در این میان به نظر می‌رسد میراث‌فرهنگی استان مُهر س

مرمت بناهای تاریخی در گیلان

65 بنای تاریخی گیلان پارسال مرمت شد.

55 میلیارد ریال برای مرمت و حفظ بناهای تاریخی فارس هزینه شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی فارس از انجام 114 قرارداد مرمتی و مطالعاتی آثار تاریخی استان در سال گذشته خبر داد و گفت: اعتباری نزدیک به 55 میلیارد ریال برای این امر اختصاص داده شد. 

برگزاری طرح کودک فیروزه ای در ۳۰ مسجد

یزد ـ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد از برگزاری طرح کودک فیروزه ای در ۳۰ مسجد خبر داد گفت: استقبال کودکان و نوجوانان یزدی از این طرح در روزهای آغازین آن کم‌نظیر است.

بازدید رایگان از موزه ها و بناهای تاریخی استان، فردا

فردا ،بازید از موزه ها و بنا های تاریخی استان اصفهان برای عموم رایگان است.

گذر از خطر آتش سوزی با ایمن سازی بازارهای تاریخی

تبریز- ایرنا- وقوع آتش سوزی در بازار تاریخی تبریز به عنوان بزرگ ترین سازه مسقف جهان که علاوه بر فهرست آثار ملی کشورمان از طرف یونسکو نیز به عنوان میراث جهانی ثبت شده است، ضرورت خطرزدایی از این سازه معماری و بناهای مشابه را آشکار کرد.

سه بنای تاریخی شاخص در هرمزگان مرمت می‌شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان گفت: بناهای تاریخی شاخص استان مرمت می‌شوند.

تعیین تکلیف شدن اجرای طرح های سرمایه گذاری نیشابور و فیروزه

طرح های سرمایه گذاری شهرستان های نیشابور و فیروزه برای اجرایی شدن تعیین تکلیف شد.