چند واقعیت حیرت‌آور علمی در چالش با آموزه‌های دبیرستان

تهران- ایرنا- برخی موارد حیرت‌آور علمی مانند نظریه نسبیت اینشتین، جدول تناوبی و تکثیر دی.ان.ای را در دبیرستان آموخته‌ایم اما با افزایش سطح علمی متوجه می‌شویم که جهان مملو از شگفتی‌های علمی است و آموخته‌های پیشین ما را به چالش می‌طلبد.مطالب مرتبط

چند واقعیت حیرت‌آور علمی در چالش با آموزه‌های دبیرستان

تهران- ایرنا- برخی موارد حیرت‌آور علمی مانند نظریه نسبیت اینشتین، جدول تناوبی و تکثیر دی.ان.ای را در دبیرستان آموخته‌ایم اما با افزایش سطح علمی متوجه می‌شویم که جهان مملو از شگفتی‌های علمی است و آموخته‌های پیشین ما را به چالش می‌طلبد.

میزگرد'اهدای خون بانوان، واقعیت ها و چالش ها' در ایرنا برگزار شد

اصفهان- ایرنا- میزگرد 'اهدای خون بانوان، واقعیت ها و چالش ها' روز شنبه با حضور جمعی از پزشکان و مسوولان در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

حکایت استعداد درخشانی که هنر را به پزشکی و مهندسی ترجیح می دهد

تبریز - ایرنا - دانش آموز دبیرستان تیزهوشان که ادامه تحصیل در هنرستان را به دبیرستان ترجیح داده و دنبال علاقه خود رفته است، می گوید: هنر را به هر رشته ای ترجیح می دهم، چون هنر منادی صلح و آرامش در جهان است.

آبله مرغان، دبیرستان شبانه روزی را به تعطیلی کشاند

آبله مرغان دانش آموزان، سبب تعطیلی موقت دبیرستان شبانه روزی در جغتای شد.

واقعیت‌ هایی فراتر از بازی‌های رایانه‌ای

قزوین - ایرنا - کارشناسان و فعالان حوزه اجتماعی معتقدند که نبود سیاست گذاری و برنامه ریزی مدون سبب شده که جامعه از حقایق پنهان و واقعیت های مثبت و منفی بازی های رایانه ای غافل بماند.

واقعیت‌ هایی فراتر از بازی‌های رایانه‌ای

قزوین - ایرنا - کارشناسان و فعالان حوزه اجتماعی معتقدند که نبود سیاست گذاری و برنامه ریزی مدون سبب شده که جامعه از حقایق پنهان و واقعیت های مثبت و منفی بازی های رایانه ای غافل بماند.

بخش از بالاآمدگی آب دریاچه ارومیه ناشی از رسوبات نمکی است

به گفته دو هیئت علمی دانشگاه ارومیه خشکی دریاچه ارومیه در سالهای گذشته سبب رسوب گذاری در بستر ان شده و اینک و با ورود دوباره آب حجم آب را بیش از آنچه که واقعیت دارد نشان می‌دهد درصورتی‌که عمق آب کم است و نمی‌شود گفت که دریاچه احیاشده است.

چالش اهلیت در واگذاری ایران ترانسفو زنجان به بخش خصوصی

یکی از چالش های مهم حوزه تولید در اقتصاد ایران ورود افراد متخصص و کاردان به این حوزه بوده است که شاهدیم ورود برخی افراد غیرمتخصص همواره موجب بروز چالش هایی در تحقق اهداف مهم اقتصادی کشور شده است.

ساخت گجت‌های پوشیدنی پایش عملکرد قلب در یک چالش فناوری

به منظور کاهش هزینه‌های درمانی، مرکز نانو الکترونیک ایران در نظر دارد بزرگترین چالش ساخت پلتفرم‌های پایش از راه دور بیمار را برگزار کند و در این چالش شرکت‌کنندگان طرح‌های خود را در زمینه ساخت گجت‌های پوشیدنی سنجش عملکرد قلب انسان ارائه خواهند داد.

فیلم/گل‌های حیرت انگیز بیرون از محوطه جریمه

مردم باید واقعیت‌های اقتصادی بازار را بشنوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: مردم باید واقعیت‌های اقتصادی را از زبان کارشناسان و تحلیل‌گران بازار بشنوند.

چالش بزرگ پیش روی تیم ملی جودو/ نسخه‌ای که می‌تواند راهگشا باشد

رقابتهای انتخابی تیم ملی جودو در حالی هفته گذشته برگزار شد که عدم استقبال مدعیان حضور در تیم ملی چالش بزرگی را پیش روی کادر فنی این تیم قرار داد.

برنده چالش ۴ ساله ناسا اعلام شد

برنده جایزه "چالش زیستگاه مریخی با چاپ ۳ بعدی"(۳D-Printed Mars Habitat Challenge) ناسا به شرکت معماری "کارخانه فضایی هوش مصنوعی"(AI SpaceFactory) تعلق گرفت.

واقعیت های انقلاب هدف امروز هجمه های دشمن

هجمه های دشمن امروز واقعیت های انقلاب را هدف قرار داده است.

سعدی مضامین عرفانی را در خدمت آموزه‌های اخلاقی قرار داد

غزل عبید انسان را به حیرت وا می‌دارد/ رباعیات عبید بن‌مایه خاصی ندارد

حقایق و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس باید برای نسل جوان تبیین شود

زنجان-استاندار زنجان با بیان اینکه وحدت و اتحاد باعث خلق حماسه سوم خرداد شد، گفت: باید حقایق و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود.

بیمه کارگران ساختمانی و چالش های ماندگار

تهران- ایرنا- برخورداری کارگران ساختمانی از مزایای بیمه تأمین اجتماعی جزو حقوق اصلی و انسانی آنهاست، اما دست یابی به این حق با چالش هایی رو به رو است.

چالش های جدی پیش روی مدارس غیردولتی

رئیس مدارس غیردولتی گفت: این روزها هزینه‌های سنگین اداره مدارس چالش‌های جدی برای مداس غیردولتی ایجاد کرده است که اگر دولت به کمک نیاید مطمئناً در سال تحصیلی آینده مشکلاتی خواهیم داشت.

دیدگاه مشاور امنیت ملی آمریکا درباره چالش کره شمالی

مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر این باور است که کره شمالی یک چالش سخت و پرفشار به شمار می‌رود.