سطح زیر کشت چغتدرقند در آذربایجان غربی کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به کاهش کشت چغندرقند در استان گفت: 28 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت این محصول رفته که بیش از 2 هزار و 600 هکتار کمتر از سال پیش است.مطالب مرتبط

سطح زیر کشت چغتدرقند در آذربایجان غربی کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به کاهش کشت چغندرقند در استان گفت: 28 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت این محصول رفته که بیش از 2 هزار و 600 هکتار کمتر از سال پیش است.

شاخص کل بازار بورس در آذربایجان غربی کاهش یافت

ارومیه - ایرنا - مدیر بورس منطقه ‌ای آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص کل بازار بورس استان در مقایسه با هفته قبل از آن 327 واحد کاهش یافت، گفت: این شاخص به 211 هزار و 17 واحد رسید.

تولید نفت جمهوری آذربایجان کاهش یافت

تولید نفت جمهوری آذربایجان در ماه‌های ژانویه (آذر-دی ۹۷) تا آوریل (فروردین- اردیبهشت ۹۸) سال ۲۰۱۹ میلادی ۲.۹ درصد کاهش یافت.

کشته شدگان رعدوبرق در آذربایجان غربی به 4 نفر رسید

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی آذربایجان غربی گفت: فردی که روز گذشته در میاندوآب براثر اصابت با صاعقه مصدوم شده بود امروز در یکی از بیمارستان‌های ارومیه جان باخت و به این ترتیب تعداد کشته‌شدگان به 4 نفر افزایش یافت.

هشدار وقوع سیلاب در آذربایجان غربی

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از سیلابی شدن مسیل‌ها از بعد از ظهر امروز در استان خبر داد.

بارش باران در جنوب آذربایجان غربی

آسمان برخی از شهرستان های آذربایجان غربی بارانی است .

واکاوی تسنیم از نقش 967 کیلومتر مرز مشترک در توسعه روابط بین‌المللی آذربایجان غربی

967 کیلومتر مرز مشترک آذربایجان غربی با سه کشور عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان مهم‌ترین فرصت توسعه و تقویت ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه تلقی می‌شود.

زعفران آذربایجان غربی سفید است!

یک بانوی کارآفرین آذربایجان غربی گفت: زعفران تولیدی استان نیازمند برندسازی است.

طرح 475 ایده در رویدادهای شتاب آذربایجان غربی نشانه موفقیت این طرح است

ارومیه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه از سال 1396 تاکنون 21 رویداد شتاب آذربایجان / روشا / در این استان برگزار شده است، گفت: 475 ایده در مجموع این 21 رویداد مطرح و در هر مرحله از رویداد سه ایده برتر برای ورود به مراکز دانش

جشن گلریزان در همه ادارات آذربایجان غربی برگزار شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: همه ادارات استان به برگزاری جشن گلریزان موظف است تا زمینه کمک به نیازمندان با همراهی کارکنان فراهم شود.

خسارت ۶۶۲هزار میلیون ریالی سیل به آذربایجان غربی

ارومیه – مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته امسال بارش شدید باران، سیل و سیلاب بیش از ۶۶۲ هزار میلیون ریال به استان خسارت وارد کرد.

17 هزار سند مالکیت برای رقبات آذربایجان غربی اخذ شده است

مهاباد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: بیش از 22 هزار رقبه در سطح استان تا سه سال قبل فاقد سند بود و طی سال های اخیر برای 17 هزار از این تعداد سند اخذ شده است.

شهرک های صنعتی در آذربایجان غربی توسعه می یابد

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: اغلب زمین های صنعتی استان اشغال شده و نیاز است در راستای افزایش فضای آنها برنامه ریزی شود.

هر 9 روز یک پل در آذربایجان غربی مرمت می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به تلاش مستمر اکیپ های این اداره کل در راستای بهسازی مسیرهای شهری و روستایی استان گفت: طی یک سال گذشته به طور متوسط هر 9 روز یک پل در استان مرمت شده که رقمی قابل توجه بوده و نشان ده

کاروان «کارآفرین شو» در آذربایجان غربی راه اندازی می شود

مهاباد - ایرنا - مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی گفت: کاروان «کارآفرین شو » در تمامی شهرستان های استان بر اساس ظرفیت های منطقه ای راه اندازی می شود.

آذربایجان غربی رویشگاه 1000 گونه گیاه کوهی است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از رویش 1000 گونه گیاهی در استان خبر داده و گفت: بیشتر این گونه‌ها به صورت دارویی و خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

افتتاح 11 دفاتر پلیس فتا در آذربایجان غربی

دفاتر پلیس فتا در سلماس و 11شهر دیگر آذربایجان غربی راه اندازی شد.

رئیس جمهوری به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه – در آخرین روز از دومین ماه فصل بهار رئیس جمهوری کشورمان به آذربایجان غربی سفر می کند.

نرخ طلا و انواع سکه در بازار آزاد کاهش یافت

تهران- ایرنا- با وجود رشد نرخ اونس جهانی طلا در بازارهای جهانی، نرخ طلا و انواع سکه در بازار آزاد تهران امروز (چهارشنبه) کاهش یافت بطوری که بهای هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید به پنج میلیون و 10 هزار تومان کاهش یافت.

مشکل کیفیت آب 53 روستا در آذربایجان غربی رفع شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: مشکل کیفیت آب 53 روستا در شهرستان های مختلف استان رفع شده است.