وظیفه‌ حوزه‌های علمیّه نسبت به گذشته سنگین‌تر است

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه فرمودند: امروزه اقبال به مفاهیم برجسته و عالی دینی در بین جوانان دنیای اسلام و بلکه جوانان خارج از دنیای اسلام فراوان است.مطالب مرتبط

وظیفه‌ حوزه‌های علمیّه نسبت به گذشته سنگین‌تر است

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه فرمودند: امروزه اقبال به مفاهیم برجسته و عالی دینی در بین جوانان دنیای اسلام و بلکه جوانان خارج از دنیای اسلام فراوان است.

رئیس حوزه علمیه خراسان: نمایشگاه قرآن نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت داشت

رئیس حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه علمیه با توجه به مطالبات مقام معظم رهبری در بحث تحول، فعالیت‌های تحولی به صورت روزآمد، کارآمد و خلاقانه فعالیت می‌کند.

ظهیری: خدیجه(س) مصداقی عینی از یک جهادگر مالی در راه خدا است / ثروتمندان به پیروی از خدیجه(س) نسبت به فقرا احساس وظیفه کنند

یک مدرس حوزه علمیه می‌گوید یکی از ویژگی‌های حضرت خدیجه(س) رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان بود. ایشان در زمانی که مسلمانان در شعب ابی‌طالب دچار محاصره اقتصادی بودند، با واسطه‌هایی که داشت، در حد توان خود آذوقه‌رسانی می‌کرد.

ظرفیت‌های مراکز حوزوی و پژوهشی در رابطه با قرآن کریم معرفی شود

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: حوزه علمیه در مسیر خدمت به قرآن و اهل بیت (ع)، رسالت سنگینی دارد.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد

قم - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد

قم-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.

غلو عرفانی؛ خطری برای شریعت و عقلانیت در حوزه‌های علمیه

باید برای حوزه های علمیه ای که مهد بزرگانی چون صدوق و مفید و طوسی و ... بوده است، اکنون در غفلت مسئولان و مدیران آن، بستر رشد چنین غالیانی باشد استرجاع بر زبان جاری کرد.

برنامه‌ریزی آموزشی؛ شرط رسیدن به جایگاه حقیقی حوزه‌ها است

محقق و مدرس حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه‌های علمیه برای اینکه بتوانند جایگاه حقیقی خود را به واسطه توان مورد نیاز طلاب در جامعه داشته باشند نیازمند برنامه ریزی آموزشی هستند.

حوزه‌های علمیه نقش مهمی در ترویج فرهنگ مقابله با اعتیاد دارند

قم - مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه حوزه آماده همکاری برای مقابله با اعتیاد است، گفت: روحانیت نقش مهمی در فرهنگ سازی و مقابله با گسترش مواد مخدر دارند.

ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند

ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور امضا کردند.]]>

اعلام موضع قطعی نسبت به مشکلات وظیفه هر انسانی است

تهران – ایرنا- شهرام صارمی که در پی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ از سمت مدیریت اجرایی جشنواره موسیقی فجر استعفا کرد، می‌گوید: اعلام موضع قطعی نسبت به مشکلات وظیفه هر انسانی است و نباید نسبت به مشکلات منفعل بود.

بررسی راهکارهای تقویت همکاری ها بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش

نشست کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش گیلان امروز با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان در رشت برگزار شد.

ثبت نام 120 نفر در حوزه های علمیه خواهران استان مرکزی

120 نفر برای تحصیل در سطح سه(کارشناسی ارشد) حوزه های علمیه خواهران استان مرکزی ثبت نام کردند.

همدان| آتش به اختیار و دلسوز بودن مدیران حوزه‌های علمیه برای طلاب راه گشاست

معاون تهذیب حوزه علمیه کشور گفت:شاید ستاد در مدارس دارای تاثیر باشد اما به دلایل مختلف آتش به اختیار بودن مدیر و دلسوز بودن او در بسیاری از اوقات می تواند راهگشا باشد.

نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم افتتاح شد

نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین واعظی و برخی دیگر از شخصیت های حوزوی برگزار شد.]]>

قدردانی روحانیون و مدیران حوزه‌های علمیه اهل سنت مناطق سیل‌زده گلستان از مقام معظم رهبری

روحانیون و مدیران حوزه‌های علمیه اهل سنت استان گلستان با ارسال لوح سپاس از رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر دستور بسیج کلیه امکانات نیروهای مسلح برای کمک به سیل‌زدگان قدردانی کردند.

امضای تفاهم نامه ستاد مبارزه با موادمخدر و حوزه‌های علمیه

با هدف پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از مصرف موادمخدر، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور و ستاد مبارزه با موادمخدر تفاهم نامه مشترک همکاری امضا کردند.

انتخابات مجلس در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار می‌شود

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در دوم اسفند ماه سال جاری، انتخابات در ۲۰۸ حوزه و با افزایش یک حوزه انتخابیه نسبت به دوره گذشته برگزار می‌شود.

معرفی سرپرست بخش خواهران حوزه علمیه امام صادق (ع)

سرپرست جدید بخش خواهران حوزه علمیه امام صادق (ع) با حضور نماینده ولی فقیه در البرز معرفی شد.

عقب نشینی زمین حوزه علمیه برای اصلاح حریم زاینده رود

در راستای اصلاح حریم زاینده رود عقب نشینی از قطعه زمین حوزه علمیه شروع می شود.