ضرورت همکاری دستگاه‌های متولی در تسهیل صادرات و واردات

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با تأکید بر تلاش در جهت تحقق شعار رونق تولید گفت: دستگاه‌های متولی در بهبود وضعیت و تسریع و تسهیل در بخش مرتبط با ماموریت‌های سازمان در فرآیند صادرات کالاها و واردات ارزاق مردم همکاری مضاعف داشته باشند.مطالب مرتبط

ضرورت همکاری دستگاه‌های متولی در تسهیل صادرات و واردات

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با تأکید بر تلاش در جهت تحقق شعار رونق تولید گفت: دستگاه‌های متولی در بهبود وضعیت و تسریع و تسهیل در بخش مرتبط با ماموریت‌های سازمان در فرآیند صادرات کالاها و واردات ارزاق مردم همکاری مضاعف داشته باشند.

بازدید سرزده استاندار گیلان از استاندارد + عکس

مصطفی سالاری در بازدید سرزده از اداره کل استاندارد گفت : همکاری دستگاه‌های متولی برای تسهیل و تسریع در فرآیند صادرات کالاها و واردات ارزاق مردم ضروری است.

سهل‌انگاری بدون نظارت و سخت‌گیری‌ بی مورد در حوزه ایمنی ، هر دو به ضرر مردم و تولیدکنندگان است

استاندار گیلان با تأکید بر تلاش برای تحقق شعار رونق تولید گفت: دستگاه‌های متولی در بهبود وضعیت و تسریع و تسهیل در بخش مرتبط با ماموریت‌های سازمان در فرآیند صادرات کالاها و واردات ارزاق مردم همکاری مضاعف داشته باشند. ]]>

ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف در گشت‌های مشترک تعزیرات

در جلسه هماهنگی بین دستگاهی برای برگزاری گشت‌های مشترک تعزیرات، بر ضرورت همکاری و هماهنگی دستگاه‌های متولی در خصوص نظارت بر بازار کالاهای اساسی در این گشت‌ها تاکید شد.

ریزش واردات و صادرات غیرنفتی

مجموع عملکرد تجارت خارجی ایران در سال گذشته بیانگر کاهش واردات و صادرات غیرنفتی است؛ در این دوره صادرات ۱۱.۷ درصد و واردات تا ۱۷.۵ درصد کاهش داشته دارد.

امکان راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با افغانستان وجود دارد

استاندار خراسان رضوی گفت: امکان راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با افغانستان در این استان وجود دارد، افغانستانی‌ها زمینه همکاری بسیار خوبی با ما دارند و در صورت تحقق این مهم، شاهد تسهیل صادرات و واردات کالا بین دو کشور خواهیم بود.

اجرای مصوبات دولت ‌در مناطق سیل زده توسط دستگاه‌های متولی ‌

استاندار ایلام گفت: دستگاه‌های متولی در قرارگاه بازسازی و نوسازی مصوبات دولت را در مناطق سیل زده را به طور جامع و کامل اجرا کنند.

دستگاه‌های متولی هنوز به حساسیت موضوع مواد مخدر واقف نیستند

استاندار کردستان با انتقاد از اینکه در استان دستگاه‌های متولی هنوز به حساسیت موضوع مواد مخدر واقف نیستند، گفت: اگر مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اجرایی می شد روند اعتیاد کاهش می یافت.]]>

صادرات و واردات ایران با کاهش قیمت آغاز شد

جریان صادرات و واردات ایران در سال جاری با کاهش متوسط قیمت هر تن کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل از سر گرفته شده است؛ به طوری که در فروردین ماه متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی ۲۴ درصد و وارداتی تا بیش از ۱۴ درصد کاهش داشته است.

ضرورت همکاری همه دستگاه‌های اجرایی در اجرای طرح کنترل فشار خون

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی استان در اجرای طرح کنترل فشارخون مهم است، به طوری که باید در این زمینه پاسخگو باشند.

دستور استاندار برای همکاری دستگاه‌ها با صادر کنندگان کالا‌های غیر نفتی

استاندار هرمزگان گفت: برای تحقق هدف گذاری سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری صادرات غیر نفتی در بخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری و خدمات فنی و مهندسی هماهنگی دستگاه‌های دولتی با صادرکنندگان ضروری است.

ضرورت نصب دستگاه "ایکس ری" کامیونی در مرز تمرچین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی، ضرورت نصب دستگاه "ایکس ری" کامیونی در مرز تمرچین جهت تسریع امور بازرسی و کنترل کامیون‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: در صورت موافقت گمرک ایران، از طریق سرمایه گذاری، مشکل تأمین دستگاه ایک

سخت‌گیری‌ ادارات سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهد‌

فرماندار شهرستان اهر، با انتقاد از سخت‌گیری‌ها در اجرای روند اداری طرح‌های گردشگری در برخی دستگاه‌ها گفت: دستگاه‌های متولی مربوطه در تغییر کاربری‌ها سخت‌گیری می‌کنند.

احتمال تجدیدنظر در شیوه‌های رفع تعهد صادرات

رئیس کل بانک مرکزی در جلسه اخیر خود با فعالان اقتصادی، از تجدیدنظر در شیوه‌های رفع تعهد ارزی صادرات خبر داده است و به نظر می‌رسد که تسهیل جدیدی برای بازگشت ارز صادراتی در راه باشد.

سه معضل واردات بدون انتقال ارز/ وقتی دور زدن نیما قانونی می‌شود

یک کارشناس اقتصادی «عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات»، «محدودیت خرید» و «جهش نرخ ارز» را سه معضل عمده اجرای روش واردات بدون انتقال ارز عنوان کرد.

ضرورت رفع تنگناهای مرز تجاری چذابه

اهواز - استاندار خوزستان گفت: مرز چذابه سهم قابل ملاحظه ای از صادرات را به خود اختصاص داده و بیش از نیمی از صادرات در این مرز بوده که باید با رفع تنگناها آن را تقویت کنیم.

کاهش 30 درصدی واردات از چین/ سبد وارداتی ایران تغییر کرد

بر اساس آمار گمرکات کشور، واردات ایران در فروردین 98 به نسبت مدت مشابه سال قبل بیش از 7 درصد کاهش داشت و جدول 5 کشوری که بیشترین صادرات به ایران را داشتند به نسبت سال قبل دچار تغییرات قابل توجهی شد.

تعلیق ماده ۸ قانون هوای پاک با درخواست پلیس

دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با بیان اینکه با توجه به درخواست پلیس اجرای ماده ۸ قانون هوای پاک برای خودروهای عمومی به حالت تعلیق در آمده است، اعلام کرد: اصلاحیه مربوط به این ماده قانونی با همکاری دستگاه‌های متولی تهیه و بزودی به دولت ارسال می‌شود.

احتمال تعلیق ماده ۸ قانون هوای پاک با درخواست پلیس

دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با بیان اینکه با توجه به درخواست پلیس اجرای ماده ۸ قانون هوای پاک برای خودروهای عمومی به حالت تعلیق در آمده است، اعلام کرد: اصلاحیه مربوط به این ماده قانونی با همکاری دستگاه‌های متولی تهیه و بزودی به دولت ارسال می‌شود.

وضعیتی از صادرات و واردات خراسان شمالی / دلارها کجاست؟