تاملی در بی رغبتی کشاورزان به مبارزه بیولوژیکی کرم ساقه خوار برنج

ساری - ایرنا مبارزه بیولوژیکی با استفاده از زنبور تریکوگراما علیه کرم ساقه خوار برنج در شالیزارهای مازندران در یک دهه اخیر همواره مورد تاکید مسوولان سازمان جهاد کشاورزی بوده اما چرا هنوز کشاورزان به کارآمدی این زنبور که صیاد کرم ساقه خوار شالیزارها است،مطالب مرتبط

تاملی در بی رغبتی کشاورزان به مبارزه بیولوژیکی کرم ساقه خوار برنج

ساری - ایرنا - مبارزه بیولوژیکی با استفاده از زنبور تریکوگراما علیه کرم ساقه خوار برنج در شالیزارهای مازندران در یک دهه اخیر همواره مورد تاکید مسوولان سازمان جهاد کشاورزی بوده اما چرا هنوز کشاورزان به کارآمدی این زنبور که صیاد کرم ساقه خوار شالیزارها است،

تاملی در بی رغبتی کشاورزان به مبارزه بیولوژیکی کرم ساقه خوار برنج

ساری - ایرنا مبارزه بیولوژیکی با استفاده از زنبور تریکوگراما علیه کرم ساقه خوار برنج در شالیزارهای مازندران در یک دهه اخیر همواره مورد تاکید مسوولان سازمان جهاد کشاورزی بوده اما چرا هنوز کشاورزان به کارآمدی این زنبور که صیاد کرم ساقه خوار شالیزارها است،

بی رغبتی کشاورزان به بیمه نگران کننده است

سمنان- ایرنا- مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: بی رغبتی کشاورزان به بیمه محصولات باغی با وجود خسارت های جبران ناپذیر بلایای طبیعی به عرصه های کشاورزی استان در سال های گذشته، نگران کننده است.

مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل‌های بلوط

مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط به وسعت هشت هزار هکتار از جنگل‌های بلوط استان چهارمحال و بختیاری در حال اجراست.

مبارزه با لار و جوانه خوار بلوط در جنگل های زاگرس

عملیات کنترل لار و جوانه خوار بلوط در 200 هکتار از اراضی جنگلی فریدونشهر اجرا شد.

بی رغبتی کشاورزان برای استفاده از تسهیلات اشتغال و تولید

کشاورزان خراسان جنوبی پارسال نتواستند از تمام اعتبارات تولید و اشتغال بخش کشاورزی ، بهره مند شوند.

بیوتروریسم آمریکایی: از دست رفتن استقلال کشورهای آسیای مرکزی در زمینه ایمنی بیولوژیکی

آمریکا با گسترش پایگاه‌های آزمایشگاهی و افزایش حجم تحقیقات مورد علاقه پنتاگون در زمینه بیولوژیکی، نفوذ خود را در عرصه نظامی-بیولوژیکی در آسیای مرکزی افزایش می‎دهد.

توصیه به برنج کاران برای خشکه کاری

رییس انجمن برنج خوزستان به کشاورزان توصیه کرد برای صرفه جویی در مصرف آب به سمت خشکه کاری برنج بروند.

برنج کاران خوزستان چشم انتظار الگوی کشت

کشاورزان برنج کار خوزستان با توجه به بهبود وضعیت آب و نبود ممنوعیت کشت چشم انتظار ابلاغ الگوی کشت هستند. 

نرخ فروش برنج در بازار با نرخ خریداری شده از کشاورز همخوانی ندارد

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: بیشتر شالیکاران تک محصولی هستند و اکنون قیمتی که برنج در بازار فروخته می‌شود، مبلغی نیست که از کشاورز خریداری شده بنابراین همیشه از مسئولان می‌خواهیم از کشاورزان حمایت کنند.

ارز واردات برنج همچنان۴۲۰۰تومان است/بازار با کمبود برنج ربرو نیست

مدیر کل برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار اعلام کرد: واردات برنج همچنان با ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه دارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد تولید برنج در سال جاری بیش از سال گذشته خواهد بود.

دولت از اعمال ممنوعیت فصلی واردات برنج خودداری کند

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: ممنوعیت فصلی واردات برنج با هدف حمایت از تولید داخلی در شرایطی که قیمت برنج ایرانی از مرز ۲۵ هزار تومان گذشته‌، نقض غرض است.

رئیس‌جمهور از فعالیت دلالان برنج و کاغذ جلوگیری کند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور از فعالیت دلالان برنج و کاغذ جلوگیری کند تا پولی که باعث فروش محصولات به دست می‌آید به جیب کشاورزان برود.

افزایش خطر بیماری قلبی عروقی در افراد گیاه خوار

به گفته محققان، میزان اسیدآمینه «هوموسیستئین» در خون افراد گیاه خوار بالاست.

ممنوعیت فصلی واردات برنج برداشته نشود برنج ایرانی دوباره گران می‌شود

رئیس انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: اعمال ممنوعیت فصلی برای واردات برنج در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات داخلی و فشارهای تحمیلی خارجی روبرو است، موجب افزایش مشکلات می‌شود.

دلالانی که حالا راه بازار برنج را پیدا کرده‌اند

رئیس اتحادیه برنج فروشان شهرستان فریدونکنار، علت عمده گرانی برنج را مربوط به حضور سرمایه گذاران و دلالان به بازار این محصول دانست.

دلیل منطقی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد/ تخلف جدید در عرضه برنج‌های داخلی را به سازمان‌های ناظر اعلام کردیم/ واکنش موثری تا الان ندیده‌ایم

دبیر انجمن برنج کشور گفت: در هفته‌های اخیر بارها نسبت به تخلفاتی که در بازار برنج در حال رخ دادن است به سازمان‌های ناظر هشدار داده‌ایم، اما تا امروز هیچ واکنش موثری از آن‌ها دیده نشده است.]]>

مشاهده آفت پروانه خوشه خوار در مزارع مرودشت

آفت پروانه خوشه خوار گندم برای اولین بار در مزارع شهرستان مرودشت دیده شد.

هنگام برداشت و عرضه برنج از ورود نوع خارجی آن جلوگیری شود

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: هنگام برداشت و عرضه برنج، باید از ورود برنج خارجی به بازار جلوگیری شود تا کشاورز از واردات برنج به بازار لطمه نبیند.

حرکت به سمت خشکه‌کاری برنج در خوزستان

رئیس انجمن برنج خوزستان گفت: اینکه وضعیت آب بهبود پیدا کرده دلیل بر آن نیست که برنجکاران بخواهند آب را بی رویه مصرف کنند و در برنامه است تا به سمت خشکه‌کاری برنج بروند.