آیا افراد مبتلا به سنگ کلیه می‌توانند روزه بگیرند؟

افراد روزه‌دار طی روز به‌ویژه در فصل تابستان، در معرض کم‌آبی قرار می‌گیرند و مواد زائد با غلظت بالا در ادرارشان دفع می‌شود بنابراین کسانی که سنگ کلیه و مجاری ادرار دارند باید توجه ویژه‌ای به سلامت دستگاه ادراری داشته باشند و ...مطالب مرتبط

آیا افراد مبتلا به سنگ کلیه می‌توانند روزه بگیرند؟

افراد روزه‌دار طی روز به‌ویژه در فصل تابستان، در معرض کم‌آبی قرار می‌گیرند و مواد زائد با غلظت بالا در ادرارشان دفع می‌شود بنابراین کسانی که سنگ کلیه و مجاری ادرار دارند باید توجه ویژه‌ای به سلامت دستگاه ادراری داشته باشند و ...

بیماران قلبی با شروطی می‌توانند "روزه" بگیرند

یک متخصص قلب و عروق معتقد است، بیماران قلبی چنانچه مصرف منظم دارو را در ماه مبارک حفظ کرده و تغدیه مناسب داشته باشند، می‌توانند در این ماه روزه بگیرند.

"روزه" برای مادران باردار منعی ندارد

یک متخصص زنان و زایمان معتقد است، مادران باردار در صورتی که مشکل خاص جسمی نداشته باشند می‌توانند با مشورت پزشک، در ماه مبارک رمضان روزه بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی: اروپاییی‌ها ضرب‌الاجل 60 روزه ایران را جدی بگیرند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: منافع اروپایی‌ها حکم می‌کند که آنها ضرب‌الاجل 60 روزه ایران را جدی بگیرند.

توانبخشی افراد مبتلا به اوتیسم با به‌کارگیری فناوری رباتیک در ایران

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: یکی از بخش‌های طرح پیشران "عصب –تحولی" درباره به کارگیری فناوری رباتیک و سامانه‌های هوشمند در توانبخشی افراد مبتلا به اوتیسم در ایران است، این طرح‌ نزدیک به 100 درصد پیشرفت داشته و به خروجی رسیده‌ است.

احکام روزه‌داری| روزه بر کدام بیمارها واجب نیست؟ +فیلم

افراد بیمار از جمله افرادی‌اند که تحت ملاک‌های خاص روزه بر آن‌ها واجب نیست.

بساط افراد تخریب‌گر در انتخابات برچیده خواهد شد

بجنورد- استاندار خراسان شمالی گفت: دوره افراد تخریب‌گر گذشته که بخواهند در گوشه‌ای بخزند، این افراد باید نقد مودبانه شخص مورد نظر را یاد بگیرند و چنانچه غیر این باشد بساط آنان برچیده می شود.

روزه‌خواری علنی نتیجه عدم تربیت اجتماعی افراد است/ لزوم همت جمعی مسئولان و مردم برای ترویج شعائر دینی در ماه رمضان

عده‌ای با روزه‌خواری می‌خواهند پیام مخالفت با دین را به دیگران برسانند. این گروه، به خیال خودشان با روزه‌خواری علنی و حرمت‌شکنی در برابر روزه‌داران، با حکومت دینی مخالفت می‌کنند.

روزه و آموزش آزادی/ روزه، آدمی را از بند عادات حیوانی آزاد می‌کند

روزه‌دار عزیز! از ماه رمضان، درس آزادی بگیر و نخست از عادات زشت و تقیدات بی‌جا، خود را آزاد ساز و بدان که یکی از مقاصد اسلام، آزادی افراد و جماعات از یوغ حکومت‌های مستبد و سلطه های فردی است.

روزه‌داری مانعی برای ورزش نیست/افزایش نظارت بر باشگاه‌ها در همدان

همدان -روزه داری با ورزش منافاتی ندارد و ورزشکاران با رعایت یک سری اصول اولیه می‌توانند به ورزش بپردازند اما آنچه مورد تاکید است اینکه روزه خواری در باشگاه‌ها تخلف است و با آن برخورد می‌شود.

دانشجویان می‌توانند سهم خود را از بن‌کارت‌های خرید کتاب پس بگیرند

روزه داران دیابتی مواد قندی را حذف کنند

یک متخصص تغذیه گفت: روزه داران مبتلا به دیابت باید در این ایام مواد قندی را حذف و نشاسته ها را جایگزین آن کنند.

وزیر بهداشت: ۶۰ درصد افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود خبر ندارند

شرایط نامناسب خوزستان در تعداد افراد مبتلا به پرفشاری خون/عدم مشاهده موارد التور یا وبا در مناطق سیل زده 

معاون بهداشت دانشگاه جندی شاپور اهواز و رئیس مرکز بهداشت خوزستان، گفت: با توجه به جمعیت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری خوزستان انتظار میرود بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان مبتلا به پرفشاری خون باشند. این در حالی است که تنها ۵۱ درصد از مردم از شرایط فشار خون خود ا

باید‌ها و نباید‌های روزه‌داری/توجه به روایات اسلامی هنگام افطار

محقق انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: روزه گرفتن با حذف یک وعده غذایی روزانه افراد در ماه مبارک رمضان منجر به کمتر غذا خوردن شده و موجب تعدیل و تنظیم متابولیسم بدن می‌شود.

الگوی غذایی روزه‌داری در ماه رمضان

محقق انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: روزه گرفتن با حذف یک وعده غذایی روزانه افراد در ماه مبارک رمضان منجر به کمتر غذا خوردن شده و موجب تعدیل و تنظیم متابولیسم بدن می‌شود.

ماه رمضان ماه آرایش جنگی است/ مسئولین در صف نخست آرایش جنگی باشند/ مردم ۴۰ سال نشان دادند با آمریکا آشتی نمی‌کنند

خطیب نماز جمعه حرم رضوی گفت: ماه رمضان، ماه آرایش جنگی است چرا که جنگ دشمن اقتصادی است . ماه رمضان فقط این نیست که مردم روزه بگیرند؛ جامعه، جامعه روزه‌دار است.]]>

فشار خون ، قاتل خاموش+فیلم

بیش از 30 درصد افراد بالای 30 سال یزدی مبتلا به فشار خون هستند.

جواز روزه‌خواری در احکام دینی/ آیا هر پزشکی می‌تواند حکم روزه نگرفتن را صادر کند؟

از نظر فقهی، علم پزشکی در شرایطی می‌تواند روزه نگرفتن را تجویز کند که خود فرد معتقد به امور اسلامی و اهل نماز و روزه باشد. اگر چنین پزشکی بگوید که روزه واقعاً برای فرد ضرر دارد، می‌توان به نظر او توجه کرد.

روزه و پرورش وجدان/ یکی از ۵ رکن اسلام روزه است

اگر خواهان رشد و جدان و بیداری ضمیر هستی، روزه بگیر و آن را که یکی از ارکان اسلام است، کوچک مشمار؛ که در حدیث آمده است اسلام بر پنج چیز بنا شده است: نماز، زکات، حج، روزه و ولایت.