اکثر شهروندان آلمانی آمریکا را شریک قابل‌ اعتمادی برای اروپا نمی‌دانند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی آمریکا را شریک امنیتی قابل‌اعتمادی برای اروپا نمی‌دانند.مطالب مرتبط

اکثر شهروندان آلمانی آمریکا را شریک قابل‌ اعتمادی برای اروپا نمی‌دانند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی آمریکا را شریک امنیتی قابل‌اعتمادی برای اروپا نمی‌دانند.

کارشناس آلمانی خواستار استقلال بیشتر اروپا از آمریکا در موضوع هسته‌ای با ایران شد

یک کارشناس آلمانی با توجه به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای به برلین و اتحادیه اروپا توصیه کرد که مستقل‌تر از آمریکا عمل کنند.

نشریه آلمانی:اروپا خود را از سلطه آمریکا رها کند

تهران - ایرنا - نشریه آلمانی تاگس شاو به اختلاف نظر اروپایی ها با آمریکا بر سر ایران اشاره کرد و از اتحادیه اروپا خواست خود را از سلطه ایالات متحده رها کند.

تأخیر در اجرای اینستکس بی اعتمادی به اروپا را تقویت کرده است

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل گفت: تنها حمایت سیاسی در حفظ برجام کافی نیست و اروپا باید اقدامات عملی خود را بی وقفه آغاز و قدری از دیوار بی اعتمادی را ترمیم کند.]]>

روزنامه آلمانی: اروپا در مناقشات اتمی با ایران خود را از قیومیت آمریکا رها کند

یک روزنامه آلمانی در مطلبی از اروپا خواست هرچه سریع‌تر در مناقشات اتمی با ایران در کنار تهران قرار گرفته و خود را از قیومیت آمریکا رها کند.

اروپا هم مانند آمریکا غیر قابل اعتماد است/مذاکره راه نهایی نیست

آرادان- امام جمعه آردان با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام نشان داد که غیر قابل اعتماد است، گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، به اروپا نیز مانند آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد.

اروپایی‌ها هم آمریکا را به عنوان «شریک قابل اعتماد» قبول ندارند

بی اعتمادی بین روسیه و آمریکا و نگرانی جهانی از آن

لاوروف در دیدار با پمپئو : بی اعتمادی که بین ما وجود دارد مانعی برای امنیت شما و امنیت ما می شود و در سراسر جهان نگرانی ایجاد می کند.

تهدید صلح جهانی توسط آمریکا

"اتحاد ترانس‌آتلانتیک میان آمریکا و اروپا که باعث حفظ صلح در جهان به مدت ۷۰ سال شده، در آستانه فروپاشی قرار گرفته است زیرا دونالد ترامپ دیگر اتحادیه اروپا را به عنوان یک متحد قابل اعتماد نمی‌بیند."

درخواست مقامات آلمانی برای اتخاذ سیاست مستقل از آمریکا در قبال ایران

برخی سیاستمداران بلند پایه آلمانی در اظهاراتی ضمن انتقاد شدید از رویکردهای ضد ایرانی آمریکا خواستار اتخاذ سیاستی مستقل از آمریکا در قبال این کشور شدند.

دیوار بلند بی اعتمادی مانع مذاکره با آمریکا است

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا با افزایش فشارهای اقتصادی و کاربرد تهدیدات نظامی بر مذاکره با مسوولان جمهوری اسلامی ایران پافشاری دارد. بزرگترین مانع در این میان بی اعتمادی است که کاخ سفید خود دیوار آن را بالا برده است.

ایرانی‌ها حق دارند به آمریکا و ترامپ اعتماد نکنند/ اقدام ضدبشری آمریکا در جریان امدادرسانی به سیل‌زدگان، چندش‌آور بود/ سود تجاری جایگزین ارزش‌های اخلاقی شده است

استاد دانشگاه نیویورک گفت: من هم به ترامپ اعتماد ندارم اما نمی‌توانم او را سرنگون کنم. اما معتقد هم نیستم که مذاکره با او بی‌نتیجه است. اما ایران را طرف قابل اعتمادی می‌دانم و به آنها حق می‌دهم که به آمریکا و ترامپ اعتماد نکنند چراکه ایران به تمامی تعهدا

گرجستان شایعات در مورد لغو روادید شهروندان این کشور از سوی اتحادیه اروپا را رد کرد

نخست وزیر گرجستان، ماموکا باختادزه، از شهروندان خواست تا قوانین اقامت خود در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را رعایت کنند.

تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند

یکی از تحلیلگران معروف آلمانی با خطرناک ارزیابی کردن سیاست ترامپ در قبال ایران گفت که آمریکا همه مخالفان خود را تروریست قلمداد می‌کند.

روایت شبکه آلمانی ازکاهش همکاری تجاری برلین و تهران برای اجرا نشدن اینستکس

تهران - ایرنا - شبکه زد دی اف آلمان گزارش داد که اجرا نشدن ساز و کار مالی ویژه بین ایران و اتحادیه اروپا سبب کاهش مناسبات تجاری شرکت های آلمانی با تهران شده است.

قطعا به ترامپ تلفن زده نمی‌شود/از اروپا ناامید شده‌ایم/ایران دخالتی در ماجرای امارات نداشته است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: اگر آمریکا بخواهد به هر نحوی مداخله نظامی کند، ایران برای پاسخ‌گویی محکم کاملا آماده است و آمریکایی‌ها هم خودشان این را به‌خوبی می‌دانند.

تشدید مناقشات تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا

رسانه‌های غربی با توجه به نزدیک شدن تاریخ مقرر برای اعلام تصمیم ترامپ درباره مسئله تعرفه‌های گمرکی بر واردات خودرو از اروپا از تشدید مناقشات در این باره بین آمریکا و اروپا خبر می‌دهند.

یک بام و دو هوای آمریکا نسبت به خوداتکایی دفاعی اتحادیه اروپا

آمریکا به اتحادیه اروپا هشدار داد که طرح‌های تقویت همکاری دفاعی درون اتحادیه اروپا می‌تواند چندین دهه همکاری ترانس آتلانتیک را تضعیف کند و به ناتو آسیب برساند. رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اما تاکید دارد نگرانی‌های آمریکا بی‌اساس است.

لندن از عواقب جنگ تجاری آمریکا و چین ابراز نگرانی کرد

لندن – ایرنا – انگلیس که در آستانه خروج از اتحادیه اروپا وضعیت اقتصادی قابل‌ تعریفی ندارد از «عواقب جدی و خطرناک» تصمیم دونالد ترامپ برای افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از چین به آمریکا، بر اقتصاد جهانی ابراز نگرانی کرد.

اروپا و امریکا قابل اعتماد نیستند

امروز با گذشت یک سال از خروج امریکا از برجام دنیا فهمید که اروپا و امریکا قابل اعتماد نیستند .