سنای افغانستان: عملیات شبانه نیروهای آمریکایی عامل کشتار غیرنظامیان است

رئیس سنای افغانستان اعلام کرد که 95 درصد از کسانی که در عملیات‌های شبانه نیروهای آمریکایی در این کشور کشته می‌شوند از افراد غیرنظامی هستند.مطالب مرتبط

سنای افغانستان: عملیات شبانه نیروهای آمریکایی عامل کشتار غیرنظامیان است

رئیس سنای افغانستان اعلام کرد که 95 درصد از کسانی که در عملیات‌های شبانه نیروهای آمریکایی در این کشور کشته می‌شوند از افراد غیرنظامی هستند.

اعتراض سنای افغانستان به عملیات شبانه نظامیان خارجی

رئیس و اعضای مجلس سنای افغانستان به کشته شدن غیرنظامیان براثر عملیات شبانه نظامیان خارجی اعتراض کردند.

اعتراض سنای افغانستان به عمیات شبانه نظامیان خارجی

رئیس و اعضای مجلس سنای افغانستان به کشته شدن غیرنظامیان براثر عملیات شبانه نظامیان خارجی اعتراض کردند.

کشته شدن 6 غیرنظامی توسط نیروهای وابسته به سازمان سیا در شرق افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که نیروهای وابسته به سازمان سیای آمریکا در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان در جریان عملیات شبانه 6 غیرنظمی را کشته و دو تن دیگر را زخمی کرده است.

کشته شدن ۱۰ عضو طالبان در عملیات نیروهای ویژه افغانستان

دست کم ۱۰ نفر از شبه‌نظامیان طالبان در دو عملیات جداگانه توسط ارتش ملی افغانستان و نیروهای عملیات ویژه در قندوز و قندهار کشته شدند.

محکومیت حمله آمریکا به مواضع پلیس افغانستان

حامد کرزای، کشتار نیروهای پلیس افغان بر اثر حمله هوایی نظامیان تروریست آمریکایی را در استان هلمند در جنوب این کشور محکوم کرد.

انتقاد سنای افغانستان از مذاکرات آمریکا با طالبان در قطر

نمایندگان سنای افغانستان با اشاره به مذاکرات آمریکا با طالبان تصریح کردند که واشنگتن باید نهایتا از بین دولت افغانستان و گروه طالبان یک طرف را انتخاب کند.

اذعان نظامیان تروریست آمریکایی به کشتار نیروهای پلیس افغان

نیروهای یمنی پهپاد آمریکایی را ساقط کردند

نیروهای مقاومت یمن موفق شدند در جدیدترین عملیات خود یک پهپاد آمریکایی را ساقط کنند.

هشدار رابرت گیتس درباره قدرت‌یابی مجدد طالبان پس از خروج آمریکا از افغانستان

وزیر دفاع سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت اگر نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند این یک خطر واقعی است که طالبان می‌تواند افغانستان را بار دیگر تصرف کند.

ابراز نگرانی سنای افغانستان از بزرگنمایی داعش و شایعات حضور «البغدادی»

نمایندگان سنای افغانستان از دولت این کشور خواسته تا درباره شایعات حضور «ابوبکر البغدادی» و تقویت داعش در این کشور توضیح دهد.

تأمین امنیت رژیم صهیونیستی؛ تأکید بر ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان

مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ اعلام کرد که در صورت خروج نیروهای خارجی از افغانستان و افزایش احتمال رشد گروه‌های افراطی در این کشور ممکن است امنیت آمریکا، اروپا، کشورهای عربی و حتی اسرائیل نیز با تهدید روبه‌رو شود.

33 جنگجوی پاکستانی در «غزنی» افغانستان کشته شدند

کابل - ایرنا - سخنگوی استاندار غزنی افغانستان اعلام کرد که 42 عضو گروه طالبان از جمله 33 پاکستانی در عملیات مشترک نیروهای دولتی و خارجی کشته شدند.

عبدالله عبدالله تحقیق درباره حملات نظامیان آمریکایی را خواستار شد

رئیس اجرایی دولت افغانستان تحقیقات درباره کشته شدن نیروهای پلیس بر اثر حمله هوایی نظامیان تروریست آمریکایی را خواستار شد.

وزارت کشور افغانستان: کاهش بودجه نیروهای افغان توسط آمریکا تأثیری در افغانستان ندارد

سرپرست وزارت کشور افغانستان اظهار داشت که اقدام آمریکا مبنی بر اختصاص بیش از 600میلیون دلار از حساب نیروهای امنیتی افغان به احداث دیوار مکزیک تأثیری بر وضعیت امنیتی افغانستان نخواهد گذاشت.

ترامپ افشای حقایق جنگ افغانستان را به آمریکایی‌ها بدهکار است

"دولت دونالد ترامپ نه تنها تا کنون اوضاع جنگ بی‌پایان آمریکا در افغانستان را شفاف نکرده، بلکه عملاً با شفاف سازی درباره جنگ افغانستان همچون کمک به دشمن برخورد کرده است."

وقوع سه انفجار در شهر رقه/ نیروهای سوریه دموکراتیک در مظان اتهام

منابع سوری از وقوع سه انفجار در شهر رقه خبر دادند که غیرنظامیان و نیروهای سوریه دموکراتیک را هدف قرار داده است. این درحالی است که رهبران عشایر در رقه خود نیروهای سوریه دموکراتیک را به انجام این انفجارها برای بزرگ جلوه دادن باندهای زیرزمینی داعش و درنتیجه

حملات به غیرنظامیان عواقب وخیمی برای متجاوزان سعودی دارد

سخنگوی جنبش «أنصارالله» در واکنش به شهادت شماری از غیرنظامیان در صنعاء، گفت: حملات متجاوزان به غیرنظامیان حماقت بزرگی است که عواقب وخیمی برای ائتلاف سعودی به دنبال خواهد داشت.

فرمانده ارشد طالبان در بلخ کشته شد

کابل- ایرنا- نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، با انتشار اطلاعیه ای از انجام یک عملیات موفقیت‌آمیز در ولایت بلخ خبر داده اند که طی آن «ملا خادم» یکی از فرماندهان طالبان کشته شد.

وزیر دفاع پیشین آمریکا: طالبان می‌خواهد بار دیگر افغانستان را کنترل کند

به تازگی مقامات آمریکایی از جمله وزیر دفاع پیشین آمریکا تاکید می‌کنند که با خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان احتمال کنترل دوباره طالبان بر این کشور وجود دارد.